کرمان رصد

آخرين مطالب

در جلسه طرح تسهیلگری کرمان با حضور مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور عنوان شد؛

حمایت کامل صندوق کارآفرینی امید از دفاتر تسهیلگری اجتماعي

حمایت کامل صندوق کارآفرینی امید از دفاتر تسهیلگری

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - در نشستی که با حضور مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان و رییس جهاددانشگاهی استان و مجری طرح دفاتر تسهیلگری برگزار شد؛ راهکارها و نحوه حمایت صندوق کارآفرینی امید از اقدامات تسهیلگرانه در استان کرمان مورد بحث و بررسی واقع گردید.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "زهرا موسی پور" مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان و ناظر عالی طرح تسهیلگری با بیان این مطلب که دفاتر تسهیلگری برای کمک به تغییر چهره فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و کالبدی حاشیه شهر کرمان وارد عرصه شده اند، تاکید کرد: دفاتر تسهیل گری در بین مردم نفوذ دارند و مردم آنها را باور دارند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان از دفاتر تسهیلگری به عنوان یک نهاد توانمند در مشارکت محلی یاد کرد و افزود: این دفاتر و مسئولان وارد عرصه اجتماعی شده اند و توانسته اند کارهای ارزشمندی در عرصه مسائل اجتماعی به انجام رسانند.
موسی پور گفت: 10 محله هدف در شهر کرمان بمنظور اجرای طرح تسهیلگری تعیین گردیده اند، که عمده این محلات در حاشیه شهر کرمان واقع بوده و تعدادی از این محلات نیز در بافت تاریخی در دل شهر کرمان واقع شده اند.
انتظار داریم دفاتر تسهیلگری بعنوان برند اشتغال در استان معرفی شوند
وی با بیان اینکه از بهترین نیروهای مجرب و تحصیلکرده و جوان و با انگیزه در دفاتری که در این محلات راه اندازی شده است بهره گیری بعمل آمده است ابراز کرد: انتظار داریم دفاتر تسهیلگری بعنوان برند اشتغال در استان معرفی شوند.
این مقام مسئول تأکید کرد: سال اول برای دفاتر تسهیلگری سال تولید دیتا بود و سال دوم زمان استفاده از دیتاها در مداخلات اجتماعی است.
وی شناسایی مهارت‌ها و توانایی افراد را یکی از مهم‌ترین اقدامات دفاتر تسهیلگری در استان کرمان عنوان کرد و گفت: مراکز فنی و حرفه‌ای را در این دفاتر تقویت کرده ایم و مهارت‌ها در این مناطق نیازسنجی شده است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه از حاصل آموزش‌ها امروز باید استفاده کرد افزود: در هر دفتر، کارشناس اقتصادی وجود دارد که هدفش جهت دادن به مهارت‌هایی است که مردم به شکل محلی فرا گرفته اند.
موسی پور بیان کرد: روستاهای عاری از بیکار یکی از طرح‌هایی است که در دفاتر روستای الله آباد و شرف آباد دنبال می‌شود که بر این مبنا نیاز به اعتباراتی برای اشتغالزایی دارد.
وی با اشاره به اینکه باید در حوزه اشتغالزایی در این مناطق تحرکی ایجاد شود تصریح کرد: به غیر از روستاهای الله آباد و شرف آباد، هشت دفتر دیگر در حاشیه و بافت‌های فرسوده شهری وجود دارد که باید در حوزه ایجاد اشتغال نیز تسهیلاتی برای مناطق در نظر گرفته شود.
احیاء بازارقلعه محمود گزینه مناسبی در جهت ایجاد اشتغال در استان است
دکتر "رضا کامیاب مقدس" رییس جهاددانشگاهی استان کرمان در ادامه این نشست گفت: حمایت از اشتغال خرد و خانگی یکی از برنامه های مهم دفاتر تسهیلگری در 10 محله هدف است.
وی ارتقاء توانایی ساکنان این محلات را زمینه ساز ایجاد اشتغال خرد و خانگی بیان داشت و ضمن تشکر از حمایت های بی دریغ استانداری کرمان در رابطه با دفاتر تسهیلگری ابراز امیدواری نمود که با حمایت صندوق کارآفرینی امید در سال جاری شاهد گام های موثری در زمینه توسعه اشتغال در محلات هدف تسهیلگری باشیم.
کامیاب مقدس در ادامه ابراز کرد: هر یک از محلات هدف تسهیلگری دارای برنامه توسعه محلی می باشد که حمایت صندوق کارآفرینی امید نقش موثری در تحقق برنامه های توسعه محلی در سطح استان ایفا می کند.
در ادامه این نشست دکتر "اصغر نوراله زاده" مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: دفاتر تسهیلگری نقش موثری در کاهش فقر فرهنگی، فقر اجتماعی، فقر مالی و ... در محلات حاشیه ای استان ها دارند و کار دفاتر تسهیلگری به لحاظ مبنای نظری مخصوصا مبنای توسعه منطقه ای و توسعه محلی کار بسیار درستی است .
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید بیان کرد: در مبانی برنامه ریزی، برنامه ریزی از پایین به بالا همیشه مورد قبول است و نتایج اثربخشی دارد. عملکرد دفاتر تسهیلگری از همین نوع برنامه ریزی، برنامه ریزی از محلات به سطح بالا می باشد که عامل توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهرها است.
وی همچنین گفت: عملکرد این دفاتر مورد تایید و حمایت کامل صندوق کارآفرینی امید است و حمایت کامل خود را از دفاتر تسهیلگری اعلام می کنیم.
نوراله زاده با بیان اینکه 50 درصد اعتبارات این صندوق در سطح ملی می باشند و برای روستاها هزینه می شوند اعلام کرد: دو روستای شرف آباد و الله آباد در اولویت های ما قرار دارند و اعتباراتی از صندوق کارآفرینی امید به دو دفتر تسهیلگری تعلق می گیرد.
وی همچنین در رابطه با ارائه تسهیلات به 8 دفتر تسهیلگری دیگر که در مناطق حاشیه ای و بافت های فرسوده شهر کرمان قرار دارند گفت: سازمان برنامه و بودجه به وزارت کشور ابلاغ کرده است که اگر منابعی برای بخش های محلی هزینه می شود باید با همکاری صندوق کارآفرینی امید باشد. در همین راستا با سازمان امور اجتماعی وزارت کشور جلسات متعددی برگزار نمودیم و در نهایت با سازمان امور اجتماعی وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه برنامه مشترکی را در دستور کار قرار دادیم و طرحی نوشته شده است که جهت تصویب در اختیار شورای اجتماعی کشور قرار گرفته، که هیچ منعی برای تصویب این طرح وجود ندارد.
وی اعلام کرد: در صورت تصویب این برنامه صندوق کارآفرینی امید به عنوان عامل در کنار وزارت کشور می تواند از دفاتر تسهیلگری محلی در استان کرمان و همچنین استان های دیگر مخصوصا در بحث اشتغال پشتیبانی کند.
این مقام مسئول ابراز کرد: با توجه به عملکرد خوب دفاتر تسهیلگری در توسعه منطقه ای، صندوق کارآفرینی امید هم جهت و هم هدف با دفاتر تسهیلگری و پیش قدم برای همکاری با این دفاتر می باشد.
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه در حوزه بازاریابی دو بازارچه بصورت کشوری برگزار می گردد. اعلام کرد: یک بازارچه در مرکز تجارت ایرانیان در میدان فردوسی طبقه چهارم که بصورت مستقیم محصولات صنایع دستی عرضه می شود که ده میلیارد ریال جهت خرید محصول و عرضه آن در این بازارچه اختصاص یافته است و بازارچه دیگری که 15 مرداد در کانون پرورش فکری کودکان در سالن حجاب، سالن شماره 3راه اندازی می گردد. افراد خود بصورت مستقیم در این بازارچه هرهفته روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و جمعه محصولات صنایع دستی ، پوشاک و صنایع غذایی و بسته بندی راعرضه می کنند. این بازراچه 120 غرفه دارد و به مدت یکسال پابرجا می باشد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زلزله خاموش در کمین کرمان/اجرای طرح ساماندهی و بازآفرینی حاشیه شهرها به صورت پایلوت در کرمان

حساب شدن آمار تلفات افغانی‌کش‌ها و قاچاقچیان سوخت، ظلمی به حق کرمان است

کرمان، استان سی‌ام کشور در نرخ فقر

رفع تصرف 12 هکتار از اراضی حاشیه شهر کرمان

افزایش 10 درصدی ترددها و کاهش 11 درصدی تلفات جاده‌ای در استان کرمان

به صدا در آمدن زنگ هشدار مصرف مواد مخدر صنعتی در استان کرمان/افزایش 23 درصدی کشفیات مواد مخدر

1700  تن آسفالت برای لکه‌گیری معابر کرمان صرف شد

عملیات احداث فاز سوم بوستان پدر کرمان آغاز شد

از مدرسه سازی تا پنجشنبه‌های مهربانی/وقتی مساجد مرهم مشکلات هستند

توافق برای راه اندازی کمپ جدید درمان و توانمندسازی معتادان متجاهر

ساماندهی معتادان تا پایان امسال به مرحله قابل قبولی می رسد

مومنی: مراکز غیرمجاز درمان اعتیاد شناسایی شدند

درمان معتادان متجاهر یکی از سیاست های ستاد مبارزه با مواد مخدر است

توقف پروژه تقاطع غیرهمسطح هوانیروز به دلیل معارض ملکی/معاون استاندار: اختلافات مالی، نباید پروژه‌های شهری را به تعویق بیندازد

جلالی مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان شد

150 مورد وقف جدید در استان کرمان ثبت شد

لزوم عمل به نیت واقفان/ فرهنگ وقف احیا شود

بیشترین فعالیت سمن های کرمانی در بخش آسیب های اجتماعی است

نظارت بر نانوایی های شهربابک افزایش یابد

شهر نمونه اقتصاد مقاومتی تامین اجتماعی ندارد

از ارائه لایحه خلاف قانون شهرداری کرمان درباره قدرالسهم تا بحث پیرامون تاسیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر

نرخ جمعیت کیفری زندان‌ها در استان کرمان به دلیل جرائم مواد مخدر بالا است

هم افزایی سمن ها در حل مشکلات جامعه بسیار تاثیرگذار است

مشی قوه قضائیه در دوره جدید ارتباط همه جانبه با اهالی رسانه است/بازپس‌گیری 27 مورد شکایت قوه قضائیه از رسانه‌ها

لزوم تربیت خبرنگاران تخصصی حوزه حقوق و قضاء/ دستگاه قضائی دفاع از آزادی رسانه را وظیفه خود می‌داند

رسانه‌ای ارزشمند است که دارای قدرت تجزیه و تحلیل و نگاه عدالت‌محور باشد

تشکیل انجمن کوتاه قامتان استان کرمان/وجود 250 نفر کوتاه قامت در سطح استان

102 هزار کرمانی تحت پوشش کمیته امداد هستند

فرصت خدمتگزاری مدیران به مردم باید حفظ شود

عملکرد کمیته امداد موجب اعتماد مردم به این نهاد انقلابی شده است

102 هزار خانواده در استان کرمان تحت پوشش کمیته امداد هستند

برگزاری جلسات در زمانی که جلوی خدمت‌رسانی به مردم را نگیرد

دستگاه‌های اجرایی استان کرمان از مردم نمره 68.18 گرفتند!!/تشریح وضعیت حقوق شهروندی کرمان در بین استان‌های کشور

اتصال 13 مدرسه کپری استان کرمان به شبکه ملی اطلاعات/پیگیری پروژه‌های «ایران هوشمند» در کرمان

وجود 7 هزار دانش‌آموز افغان در رفسنجان

کمک سازمان‌های بین‌المللی به ایران در خصوص اتباع افغانی ناچیز است

نگران وضعیت معیشت مددجویان بهزیستی هستم

دستگاه های فرماندهی سطح شهر  کرمان 20 زمانه می شوند

تجهیز فضاهای سبز کرمان به شبکه آب خام سرعت می گیرد

جشن بزرگ شب های کرمان در شهربازی برگزار می شود

تایید شد : حسن عباسی و حسن رعیت بازداشت شدند

تشکل های مردم نهاد می توانند یاریگر دولت باشند

توسعه‌ پارکینگ‌های عمومی در معابر شهری کرمان ضروری است

غبارآلود شدن و کاهش کیفیت هوا در مناطق شرقی استان

نمایشگاه های تخصصی ویژه سمن ها در کرمان برگزار می شود

سه حادثه آتش سوزی کرمان با تلاش آتش نشانان مهار شد

سومین همایش پیشگیری از وقوع جرم در عنبرآباد برگزار می شود

کاهش 18 درصدی قتل در جنوب استان کرمان در 4 ماهه اول سال جاری

تغییر رویکرد پلیس در بررسی پرونده های سرقت

60 تا 70 درصد پرونده های سرقت استان، سرقت‌های خرد است/تشریح دلایل اصلی افزایش نرخ سرقت