کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان:

نمایان شدن نشانه‌های وعده حذف اسرائیل سياسي

نمایان شدن نشانه‌های وعده حذف اسرائیل

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: اینها همان هایی هستند که جنگ تحمیلی را علیه ما ایجاد کردند و تحریم های ظالمانه ای علیه ما را طراحی کردند؛ لذا دنیا بداند اینکه رهبری فرمودند در فلان تاریخ اسرائیل حذف می شود دارید نشانه های آن را می بینید.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی، امروز 4 مردادماه در خطبه های نماز وحدت بخش عبادی سیاسی جمعه در سخنانی با تأکید بر لزوم توجه و دقت در انجام اعمال و با اشاره به این مطلب که در دنیایی زندگی می کنید که همیشگی و ماندگار نیست؛ گفت: چنانچه عمل و رفتار ما برای دنیایی باشد که همیشگی نیست ضرر کرده ایم.
وی اظهار کرد: یکی از بحث هایی که در موضوع رستاخیز مهم است این که جهان رستاخیز و قیامت با این دنیا تفاوت جدی دارد و گرچه نتیجه و بازتاب این دنیا در رستاخیز است اما بین دو دنیا تفاوت وجود دارد و با آیات و روایات، متفاوت بودن این دو را نشان می دهد.
امام جمعه کرمان ادامه داد: انسان های متعددی از اولین تا آخرین روز در این دنیا زندگی کرده اند؛ انسان های صاحب قدرت و ثروت و مقام که بر منطقه جغرافیای وسیعی حکومت می کردند و عمرشان به پایان رسید و دفن شدند و افرادی که در شدت فقر زندگی کردند و از این دنیا رفتند و به هر دلیل دورانی و نسل‌هایی گذشت تاریخ هایی به وجود آمد و انقراص هایی شد اما همه انسان ها به گفته قرآن در آن دنیا حاضر خواهند شد.
 وی با اشاره به آیات قرآن کریم مبنی بر اینکه زمین بار خودش را بیرون خواهد ریخت؛ سه احتمال در این باره را شامل «گنج های دفن شده در درون زمین» «مواد مذاب درون زمین» و «انسان های دفن شده در درون زمین»دانست و افزود: ویژگی دیگر که در آن دنیا شاهدیم این است که هیچ چیز مخفی نخواهد ماند تمام پرده ها کنار می رود و انسان ها با تمام وجود و هستی و واقعیت خود حاضر خواهند شد و واقعیت هر کسی برملا خواهد شد.
 حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ادامه داد: هر آدمی در این دنیا بخشی خصوصی دارد که بر ملا نمی کند که یا از سر خوبی و اخلاص بوده و آدم های خوب آن را انجام داده اند یا آدم های بد که دچار نکبت هستند بخشی از واقعیت خود را برای اینکه نگاه مردم به آنان عوض می شود را برملا نمی کنند اما در صحنه رستاخیز همه واقعیات خود را نشان می دهند؛ آنچه برای انجام آن به ما دستور داده شده تعداد فراوان تری است از آنچه نهی داشته اند و چیزهایی که خدا مجوز داده و حلال کرده نسبت به آنهایی که منع کرده بیشتر است.
 وی در ادامه به وقوع حادثه خونین مکه و شهادت شهدای مظلوم و مخلصی که در سفر حج و در سرزمین امن الهی جان خود را اهدا کردند، اشاره کرد و گفت: اگر در آن روز دست حاکمان سعودی رو نشده بود، امروز جهان اسلام رو شدن دست حاکمان سعودی را به روشنی می بیند.
امام جمعه کرمان اظهار کرد: آنچه حاکمان سعودی در همکاری با رژیم اشغالگر قدس انجام داده اند و می دهند، آنچه در قتل عام مردم یمن انجام داده اند و آنچه وحشیانه در شرق عربستان اجرا کرده اند، خون آشامی، نکبت، ظلم و جنایات این خاندان و حاکمان سعودی را بر ملا کرده است و جا دارد به مقام شامخ شهدای مکه خونین با تمام وجود احترام بگذاریم.
وی همچنین سالروز رحلت آیت الله مشکینی را تسلیت گفت و از ایشان به عنوان انسانی فقیه، مخلص، مجاهد که در مکتب امام(ره) از اولین روزهای مبارزه حضور داشت و سختی های فراوان متحمل شد؛ یاد کرد و گفت: این شخصیت در تمام صحنه ها در خدمت نظام و انقلاب بودند و یکی از این سمت هایی که خدمت آن را به مردم نشان می دهد امامت جمعه ای است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر 40 سال از اقامه نخستین نماز جمعه در کشور می گذرد، گفت: امروز 900 نماز جمعه در سراسر کشور اقامه می شود و نقش این آئین عبادی سیاسی در تجمع هدف دار و وحدت آفرین مردم و حفظ گفتمان انقلاب اسلامی شایان توجه است.
حجت الاسلام و المسلین علیدادی سلیمانی خاطرنشان کرد: نماز جمعه خنثی کننده فتنه ها و انحرافات در طول تاریخ پس از انقلاب بوده و این خدمت بزرگی به نظام مقدس اسلامی است.
وی ادامه داد: حفظ گفتمان انقلاب از دیگر دستاوردهای نمازجمعه و حضور در نمازجمعه است، گفتمان انقلاب اجازه نداد جریان های دیگر در کشور جریان غالب شود زیرا رویکرد و گفتمان نمازجمعه انقلابی است و کسی که در نمازجمعه حاضر می شود شخصیت انقلابی دارد و مراقب و مواظب است تا گفتمان رهبری آسیب نبیند و حافظ آن نمازجمعه است.
امام جمعه کرمان رسالت دیگر نماز جمعه ایجاد ارتباط بیشتر بین مردم و مسئولان است و خطیب جمعه مسئولیت دارد این ارتباط را هر چه بهتر محقق کرده و برای دفاع از حقوق مردم پیگیری های لازم را انجام دهد همچنین حضور مسئولان نظام در نماز جمعه به صورت هفتگی ارتباط بین مردم و مسئولان را محقق می کند.
وی اظهار کرد: در این روزها در شرایطی به سر می بریم که غربی هایی که هر قدر دستورات شان در کشور پیاده نمی شود این کشور را اشغال می کردند، آمریکایی ها سال ها در کشور خیمه زده بودند اما به برکت نظام اسلامی شاهد هستیم بخصوص در چله دوم انقلاب؛ آنها که وعده های خام شکست این نظام را داده بودند اما از این انقلاب دارند سیلی می خورند و این قدرت نظام و نیروها و جوانان ایثارگر است لذا شما دیدید که هواپیمای آنها را هدف قرار دادیم از طرف دیگر انگلیسی ها که هر غلطی می خواستند انجام می دادند ما نفتکش آنها را توقیف کردیم.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی عنوان کرد: اینها همان هایی هستند که جنگ تحمیلی را علیه ما ایجاد کردند و تحریم های ظالمانه ای علیه ما را طراحی کردند؛ لذا دنیا بداند اینکه رهبری فرمودند در فلان تاریخ اسرائیل حذف می شود دارید نشانه های آن را می بینید.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چند پروژه برق رسانی در شهر رفسنجان افتتاح شد

تعزیرات رفسنجان یک سال بدون مدیریت بود

مسئولان کم کاری نکنند/لزوم اولویت بندی امور

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در گرو ایجاد زیرساخت آموزشی

250 میلیارد ریال از محل مالیات به شهرداری رفسنجان پرداخت شد

600 نیروگاه در رفسنجان برای مددجویان کمیته امداد وارد مدار می شود

عملیات احداث محور «نوق- بافق» به اتمام رسیده است

اعتبارات عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزایش یافت

اهدای اعضای بدن یک جوان کرمانی به سه بیمار

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی نیازمند فراهم کردن زیرساخت آموزشی است

720 نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد کرمان وارد مدار شد

63 درصد دانشجویان رشته‌های مهندسی بانوان هستند

حل بحران آب در کرمان نیازمند ایده های جدید است

ظریف : اروپا باید راهی برای آسان‌ تر شدن شرایط برای ایران بیابد

افتتاح 37 میلیارد تومان پروژه در شهرستان های شرقی استان کرمان

10 بانوی کارآفرین کرمانی کارخانه‌دار هستند

10 درصد از 4500 شرکت دانش بنیان کشور توسط بانوان اداره می‌شود

رگه هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان کرمان می شود

هوک: امروز، روز دوستی مردم ایران و آمریکاست!

نگاه دولت؛ نگاه توسعه گرایانه و آینده‌نگر به شرق استان کرمان است

رگه‌هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان می‌شود

مرکز تحقیقات گردو در بافت راه اندازی شود

جذب تصدی منصب قضاء ویژه مناطق محروم جنوب شرق کشور آغاز شد

رونق تولید سرلوحه کار استانداری کرمان قرار دارد

جهانگیری : زنده نگه‌ داشتن امید مردم، وظیفه ماست

آمادگی ایران برای رویارویی با هر تهدید احتمالی

جامعه نیازمند ایثار اجتماعی است

لزوم عزم جدی برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب

42000 مترمربع گلخانه در کرمان ایجاد شده است

وضعیت زیرساخت‌های بخش راین بررسی می‌شود

وضعیت جاده‌های روستایی راین مناسب نیست

رفسنجان و انار بیشتر از نقاط دیگر کشور سختی آب را لمس کرده اند

جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در رفسنجان آغاز شد

برخورد با مفاسد بدون اغماض سیاسی انجام شود

7 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان تحصیل می کنند

13 شهر استان کرمان با بحران شدید آب مواجه هستند

مراسم پنجمین سالگرد ثبت ملی جوش زنی هرمزآباد برگزار می شود

دبیرخانه دائمی آئین جوش زنی در هرمزآباد تشکیل شود

لزوم حرکت سرمایه گذاران و دستگاه ها در شش محور برای رونق تولید

برخورد 2 پژو در رفسنجان یک کشته و 17 زخمی به جا گذاشت

654 پروژه استان کرمان در هفته دولت افتتاح می شود

بازی های بهتری در آینده ارائه می کنیم

افتتاح ابر مخزن آب استان کرمان در رفسنجان تا دهه فجر

عملکرد داوران امسال بهتر شده است

مسئولان اقدامات پیشگیرانه برای حوادث طبیعی را انجام دهند

تساوی گل گهر برابر نساجی در نخستین دیدار لیگ برتری

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

جبهه دشمن از هم پاشیده است

خطیب جمعه کرمان: سپاه مفتخر به پاسداری از انقلاب اسلامی است

ادای احترام مدیران استان کرمان به شهدا در آغاز هفته دولت