کرمان رصد

آخرين مطالب

سرلشکر سلیمانی:

انقلاب ما همواره ریزش‌ها و رویش‌های بسیار مهمی دارد سياسي

انقلاب ما همواره ریزش‌ها و رویش‌های بسیار مهمی دارد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در همه ادیان آسمانی عموماً روحانیت از طبقه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: تاریخ اسلام و تشیع مملو از انسان‌های تأثیرگذار در روحانیت است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار حاج قاسم سلیمانی صبح شنبه در مراسم نکوداشت نیم قرن خدمات آیت الله جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان در مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان بیان داشت: کرمان مفتخر است بخش مهمی از روحانیت آن پدرهای شهدا، جانبازان و ایثارگران هستند.
وی با بیان اینکه شاید مهمترین درس اخلاقی این جلسه این بود که بانی آن حجت الاسلام علیدادی سلیمانی است، افزود: در این جلسات باید همه از نظر اخلاقی چند نکته را یاد بگیریم و آن نکات تعهد و توجه آیت الله جعفری برای حضور در نماز و اقتدا به امام جمعه جدید است.
سردار سلیمانی عنوان کرد: همچنین امام جمعه و نماینده ولی فقیه امروز کرمان از امام جمعه سابق که پیوسته به ما درس‌هایی از روحانیت آموخته و منشأ تربیت در جامعه است؛ تجلیل می‌کند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این نوع جلسات تجلیل از یک فرد نیست بلکه تقدیر و تجلیل از فرهنگ اسلام، قدرت و تأثیر اسلام در انسان‌سازی و تجلیل از روحانیت به صورت عام است.
وی با اشاره به اینکه تاریخ اسلام و تشیع مملو از انسان‌های تأثیرگذار در روحانیت است، افزود: جامعه در برهه‌هایی از برخی افراد غافل بود ولی خداوند به برکت انقلاب اسلامی آن غربت‌ها و نسیان‌ها را برملا کرد و به جامعه نشان داد.
سردار سلیمانی عنوان کرد: امام خمینی (ره) در کنار احیای انقلاب احیای دیگری هم انجام دادند که از جمله آن می‌توان به احیای شخصیت مرحوم مدرس اشاره کرد؛ مدرس وقتی تبعید شد هیچ بازدید کننده‌ای نداشت و خودش دوران تبعید را نقل کرده است؛ او را از همه چیز حتی نظافت شخصی محروم کرده و در جایی غریب دفن می‌کنند اما امام آمد مدرس را احیا کرد.
روحانیت شیعه فاقد امتیازات ویژه و اختلاف طبقاتی است
وی خواستار توجه جوانان به روحانیت شد و افزود: روحانیت عموماً در همه ادیان آسمانی وجود دارد که از جایگاه و طبقه ویژه و یکسری امکانات مالی ویژه برخوردار است. برخی از این امتیازات موروثی است در تقسیم نظام آل سعود و آل شیخ می‌بینید که باید مرجعیت در وهابیت به یک طایفه تعلق داشته باشد.
سردار سلیمانی گفت: آن جایی که این تمایز و اختلاف طبقاتی وجود ندارد مربوط به روحانیت شیعه است و تفاوت اساسی بین روحانیت تشیع و روحانیت ادیان دیگر وجود دارد.
وی افزود: در همه سیستم‌ها طالب طلبه خود را انتخاب می‌کند و در انتخاب استاد اجباری ندارد و طلبه در کنار درس‌آموزی می‌تواند درس دهد و در انتخاب استاد اصلح مختار است.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: در همه علوم به جز علوم دینی کسانی که علم می‌آموزند این علم را در جهت کار، پول و معیشت به کار می‌گیرند اما در روحانیت به کارگیری علم در جهت پول و معاش یک امر مذمومی است نه یک امر مطلوب و درست.
وی در خصوص ویژگی‌های شخصیتی آیت الله جعفری ابراز داشت: بنده قریب 40 سال از اول انقلاب با فاصله و بعداً بدون فاصله با ایشان ارتباط داشتم و اگر بخواهم شخصیت ایشان را به سه بخش تقسیم کنیم ابتدا شناسنامه‌ای بعد نسب و بخش شخصیتی ایشان را مورد بحث قرار دهیم.
وی افزود: ما حوادث مهمی در کرمان داشتیم در این دوره انقلاب هم در کنار جایگاه روحانیت که وعظ و هدایت است یک جایگاه دیگر هم ایجاد شد که نماز جمعه و امامت جمعه بود که پایه‌گذاری شد و تا به امروز ادامه دارد.
سردار سلیمانی گفت: وقتی می‌گوئیم ولایت فقیه سه وظیفه برعهده دارد موجب سبب‌هایی می‌شود؛ یک مساله وجود دارد و آن اشرافیت بر روحانیت است که شامل اداره این روحانیت اداره مساجد، تعیین مناطق نماز جمعه، مسئولیت در امور دینی و … بوده که شأن بسیار بزرگی است که نماینده ولی فقیه آن را احراز می‌کند. طبیعتاً این جایگاه نسبت به هر جایگاهی دیگر در استان‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد و همه اعتقاد دارند این برجسته‌ترین شأن است این شأن به دلیل برجستگی می‌تواند شخصیت شخص را نمایان کند.
دلیل دشمنی‌های زیاد علیه ایران روحیه استکبارستیزی ماست
وی ابراز داشت: در دوره 40 ساله انقلاب، نظام ما به لحاظ استکبارستیزی متفاوت از سایر نظام‌های موجود در دنیا بوده و دشمنان زیادی داریم که در هر سال یک توطئه‌ای جدید ایجاد کرده‌اند.
وی افزود: تأثیر امام خمینی (ره) در انقلاب و مقام معظم رهبری در عبور دادن انقلاب از توفان‌ها و چند دستگی‌ها بسیار مهم بود لذا رهبران دنیا اگر فاقد یاران صاحب صلاحیت و با کفایت و حکیم و مقاومی نباشد کارشان به سرانجام نمی‌رسد، حتی پیامبران و امامان معصوم هم همین گونه بوده‌اند.
سردار سلیمانی گفت: دلیل عدم توفیق نبود انسان‌های آماده و ایثارگر است؛ این انقلاب چه دیروز با رهبری امام خمینی (ره) و چه امروز با رهبری امام امروز نیاز به این افراد دارد؛ انقلاب سنگ محک مهمی است برای اینکه پالایش اساسی در انسان‌ها به وجود آید لذا انقلاب ما همواره ریزش‌ها و رویش‌های بسیار مهمی دارد.
وی یادآور شد: دارا بودن انسان‌های حکیم، فهیم و مردم دار که تداعی انقلاب را در اذهان بکند اساس این انقلاب در طول 40 سال بوده که مهمترین آن روحانیت بوده‌اند. این افراد قبل از انقلاب در زندان‌های مخوف و بعد از انقلاب در دوران فتنه‌های تند ایستادند و مردم به آن‌ها تکیه کردند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران عنوان کرد: باید شهادت دهم در خصوص آیت‌الله جعفری این بعد است که در این استان تداعی واقعی یک انسان انقلابی و متدین و نزدیک‌ترین فرد به امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب و شبیه‌ترین در تصمیم، ایستادگی، تعبد و کنار گذاشتن حب و بغض‌ها بوده و همواره از انقلاب و اسلام جانبداری و به حق از این جایگاه صیانت کرد.
وی به ساده زیستن آیت‌الله جعفری اشاره کرد و ادامه داد: ایشان ساده بود و ساده زندگی کرد و همان سادگی را حفظ کرد؛ صراحت در بیان صداقت در کلام از ویژگی‌های خاص او است که در روحانیت کرمان کم نظیر است. عدم برتری تحزب گرایی در امورات دولتی از خصوصیاتش است همچنین آیت الله جعفری در هر دوره‌ای و آمدن هر استانداری با هر گرایشی مشکلات آن را در جایگاه خودش بیان می‌کرد.
سردار سلیمانی افزود: ما فتنه‌های بسیاری را پشت سر گذاشتیم و آیت الله جعفری از ابتدای انقلاب در جریان فتنه‌های داخلی و خارجی فتنه‌هایی که در حوزه‌های سیاسی ایجاد شد از اصول خارج نشد و روی اصول ایستادگی کرد.
وی به دوران هشت ساله دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: همه ما می‌دانیم دفاع مقدس بار اصلی‌اش بر عهده مردم بود به این دلیل استمرار عملیات‌ها رونق داشت دوم پشتیبانی مالی و اداری از جبهه توسط مردم بود.
وی ابراز داشت: در دوران دفاع مقدس ما دو نوع رزمنده روحانی داشتیم روحانیونی برای وعظ و نصیحت و روحانیون عمامه به سر که در جلوی گردان‌ها حرکت می‌کردند و شهید می‌شدند.
وی افزود: دست آیت‌الله جعفری را برای خدمت صادقانه به امام دیروز و امام امروز می‌بوسم و خداوند را برای دارا بودن چنین انسان‌های شایسته‌ای سپاسگزار هستیم

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چند پروژه برق رسانی در شهر رفسنجان افتتاح شد

تعزیرات رفسنجان یک سال بدون مدیریت بود

مسئولان کم کاری نکنند/لزوم اولویت بندی امور

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در گرو ایجاد زیرساخت آموزشی

250 میلیارد ریال از محل مالیات به شهرداری رفسنجان پرداخت شد

600 نیروگاه در رفسنجان برای مددجویان کمیته امداد وارد مدار می شود

عملیات احداث محور «نوق- بافق» به اتمام رسیده است

اعتبارات عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزایش یافت

اهدای اعضای بدن یک جوان کرمانی به سه بیمار

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی نیازمند فراهم کردن زیرساخت آموزشی است

720 نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد کرمان وارد مدار شد

63 درصد دانشجویان رشته‌های مهندسی بانوان هستند

حل بحران آب در کرمان نیازمند ایده های جدید است

ظریف : اروپا باید راهی برای آسان‌ تر شدن شرایط برای ایران بیابد

افتتاح 37 میلیارد تومان پروژه در شهرستان های شرقی استان کرمان

10 بانوی کارآفرین کرمانی کارخانه‌دار هستند

10 درصد از 4500 شرکت دانش بنیان کشور توسط بانوان اداره می‌شود

رگه هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان کرمان می شود

هوک: امروز، روز دوستی مردم ایران و آمریکاست!

نگاه دولت؛ نگاه توسعه گرایانه و آینده‌نگر به شرق استان کرمان است

رگه‌هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان می‌شود

مرکز تحقیقات گردو در بافت راه اندازی شود

جذب تصدی منصب قضاء ویژه مناطق محروم جنوب شرق کشور آغاز شد

رونق تولید سرلوحه کار استانداری کرمان قرار دارد

جهانگیری : زنده نگه‌ داشتن امید مردم، وظیفه ماست

آمادگی ایران برای رویارویی با هر تهدید احتمالی

جامعه نیازمند ایثار اجتماعی است

لزوم عزم جدی برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب

42000 مترمربع گلخانه در کرمان ایجاد شده است

وضعیت زیرساخت‌های بخش راین بررسی می‌شود

وضعیت جاده‌های روستایی راین مناسب نیست

رفسنجان و انار بیشتر از نقاط دیگر کشور سختی آب را لمس کرده اند

جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در رفسنجان آغاز شد

برخورد با مفاسد بدون اغماض سیاسی انجام شود

7 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان تحصیل می کنند

13 شهر استان کرمان با بحران شدید آب مواجه هستند

مراسم پنجمین سالگرد ثبت ملی جوش زنی هرمزآباد برگزار می شود

دبیرخانه دائمی آئین جوش زنی در هرمزآباد تشکیل شود

لزوم حرکت سرمایه گذاران و دستگاه ها در شش محور برای رونق تولید

برخورد 2 پژو در رفسنجان یک کشته و 17 زخمی به جا گذاشت

654 پروژه استان کرمان در هفته دولت افتتاح می شود

بازی های بهتری در آینده ارائه می کنیم

افتتاح ابر مخزن آب استان کرمان در رفسنجان تا دهه فجر

عملکرد داوران امسال بهتر شده است

مسئولان اقدامات پیشگیرانه برای حوادث طبیعی را انجام دهند

تساوی گل گهر برابر نساجی در نخستین دیدار لیگ برتری

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

جبهه دشمن از هم پاشیده است

خطیب جمعه کرمان: سپاه مفتخر به پاسداری از انقلاب اسلامی است

ادای احترام مدیران استان کرمان به شهدا در آغاز هفته دولت