کرمان رصد

آخرين مطالب

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

تخصیص یارانه ها سنخیتی با وضعیت اقتصادی کشور ندارد سياسي

تخصیص یارانه ها سنخیتی با وضعیت اقتصادی کشور ندارد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروز تخصیص یارانه ها هیچ سنخیتی باید وضعیت اقتصادی موجود ندارد و بر حسب شرایط امروز باید مبلغ 500 هزار تومان به مردم داده شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمود بهمنی عصر چهارشنبه در نشست تبیینی یا موضوع مسائل اقتصادی و سیاسی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی امروز بسیار خاص است، اظهار کرد: با تحریمی که داریم از بالغ بر دو میلیون امروز حدود 500 هزار بشکه است همچنین پتروشیمی ها را هم تحریم کرده اند و این آخرین مرحله تحریم ها است.
هدف دشمن از مذاکره اخذ امتیاز است
وی با اشاره به اینکه در سال 89 تحریم هایی داشتیم که سخت تر از امروز بود که از آنها عبور کردیم، ادامه داد: در آن زمان بانک مرکزی هم تحریم بود لذا باید فرصتی پیش بیاید و بگوییم که چه کارهایی را انجام داده ایم از طرف دیگر امروز دشمن به دنبال امتیازگیری است یعنی هدف از این مذاکرات گرفتن امتیاز است و در نهایت همانند سوریه و لیبی برخورد می کنند.
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که مذاکره باید منافع طرفین را تأمین کند لذا ما مقاومت می کنیم که البته کمی همراه با سختی است، اظهار داشت: در 10 سال گذشته باید وابستگی خود را به نفت کم می کردیم از طرف دیگر نفت یک دارایی است که نباید تبدیل به هزینه کنیم چرا که آن یک ثروت است که باید تبدیل به درآمد شود.
مدیریت مشکل اساسی کشور است
وی با اشاره به اینکه باید برنامه ریزی خود را درست کنیم و اعتقاد داریم که مشکل اساسی امروز در کشور مدیریت است، عنوان داشت: باید به دور از مسائل خاص هر کسی در جای خود قرار بگیرد متأسفانه امروز هرکس جای خود نیست لذا برخی از مدیران در جای خود نیستند همچنین مدیریت منابع یکی از مسائلی است که امروزه باید به آن توجه کنیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که باید مدیریت مان را بر اساس منابع خود چینش کنیم و دولت باید کار را به مردم و بخش خصوصی واگذار کند، اظهار داشت: امروزه باید همه ما با یک وحدت کشور را رو به جلو ببریم لذا باید اختلافات سیاسی و جناحی را کنار بگذاریم.
وی با اشاره به اینکه مسکن مهری که ایراد گرفتند و گفتند پولش بر نمی گردد اتفاقا پول آن بر می گردد و چنانچه مشکلی پیش بیاید خانه وی در گرو است، تصریح کرد: دولت امروز باید به مسائل توجه کند وقتی معیشت مردم مطرح است باید این موضوع در اولویت دولت باشد.
بهمنی با بیان این مطلب که مردم امروزه در صحنه هستند و حتی این مردم از مردم زمان حضرت علی (ع) و حضرت سیدالشهدا (ع) هم بالاتر هستند، اظهار کرد: ما یک مقدار اگر استقامت کنیم می توانیم این پیچ هایی آخری را پشت سر بگذاریم.
تخصیص یارانه ها هیچ سنخیتی با وضعیت اقتصادی کشور ندارد
وی با اشاره به اینکه از 80 میلیون نفر 78 میلیون دارند یارانه می گیرند که این امر صحیح نیست، ادامه داد: امروز تخصیص یارانه ها هیچ سنخیتی باید وضعیت اقتصادی موجود ندارد و اگر باید بر حسب شرایط امروز درنظر بگیریم باید مبلغ 500 هزار تومان به مردم داده شود لذا باید یارانه های پنهان را حذف کنیم.
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که امیدواریم وضعیت فعلی ارز روند کاهشی داشته باشد اما وقتی ما نقدینگی را رها کرده ایم این نقدینگی وارد بازار سفته و سفته بازی می شود، تصریح کرد: دولت باید زمینه های فساد را از بین ببرد بالاخره باید یکسری اشکالات ساختاری اصلاح شود.
وی با اشاره به اینکه باید با معلول ها باید مبارزه کرد در غیر این صورت به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید، اضافه کرد: ما باید اصلاحات را از مجلس شروع کنیم و کسی که وارد مجلس می شود باید یک مدت تجربه کار و فعالیت داشته باشد از طرف دیگر ما می گوییم در بسیاری از زمینه ها باید جوان گرایی گرایی شود اما در مجلس باید افراد باتجربه حضور داشته باشند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که وقتی که نفت بیشتر بفروشیم ارز بیشتری وارد بازار می شود و در نتیجه قیمت ارز متعادل می شود لذا این امر بستگی به مدیریت دارد، بیان داشت: مسائل سیاسی و اقتصادی تنگاتنگ با یکدیگر ارتباط دارند می توانند بر روی یکدیگر اثر بگذارند لذا یک صحبت می تواند در تعیین قیمت ها تأثیر بگذارد.
حذف 4 صفر از پول ملی از واجبات کشور است
وی با اشاره به اینکه نمایندگان کرمان افراد فعال و خوبی هستند، ادامه داد: حذف چهار صفر امروز از واجبات کشور است ما 4 سال روی آن کار کردیم، امروز واحد پول ما ریال است اما هیچ کدام ما از یک ریالی، 10 و 100 ریالی استفاده نمی کنیم لذا باید این امر اصلاح شود اما هیچ تأثیری بر تورم ندارد چرا که حجم است که بر تورم تأثیر می گذارد همچنین حذف جهار صفر تأثیر روانی دارد.
بهمنی با اشاره به دلیل ادغام بانک ها، افزود: تعدد بانک ها در یک منطقه خیلی موثر نیست از طرف دیگر ادغام بانک ها موجب قوی تر شدن مدیت ها می شود چراکه نظارت ها هم بیشتر می شود.
وی با بیان این مطلب که ما در زمینه اقتصاد مقاومتی کار نکرده ایم، افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی باید کاهش واردات و افزایش تولید داشته باشیم همچنین نباید واردات کالاهای لوکس را داشته باشیم، گندم الان از کشاورز کیلویی یک هزار و 700 می خریم که این امر مشکل دارد از طرف دیگر برای ورود گندم به کشور باید سه هزار تومان بپردازیم که خب همین مبلغ را به کشاورز بدهیم همچنین گندم جزو کالاهای استراتژیک است و ممکن است که برخی از کشورها به ما ندهند.
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دلیل اینکه دولت ها در دور دوم خوب فعالیت نمی کنند کاهش انگیزه به دلیل عدم حضور آن دولت در دوره بعد است، اظهار داشت: ما بحث خصوصی سازی را درست انجام نداده ایم از طرف دیگر بسیاری از بخش های خصوصی در واقع خصوصی و مردمی نیستند.
وی با بیان این مطلب که باید به دنبال تثبیت نرخ ارز برویم در غیر این صورت موجب کاهش سرمایه گذاری می شود، عنوان داشت: صادر کننده باید سرمایه خود را وارد کشور کند اما در این زمینه متأسفانه خلاء هایی داریم که باید اصلاح شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانکداری اسلامی در سال 62 با نظارت علما را نوشتیم که اجرا شود اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد، اضافه کرد: به اعتقاد من از نظر قانون بانکداری اسلامی مشکلی نداریم اما نتوانستیم موفق بشویم چرا که در اجرا مشکل داریم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چند پروژه برق رسانی در شهر رفسنجان افتتاح شد

تعزیرات رفسنجان یک سال بدون مدیریت بود

مسئولان کم کاری نکنند/لزوم اولویت بندی امور

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در گرو ایجاد زیرساخت آموزشی

250 میلیارد ریال از محل مالیات به شهرداری رفسنجان پرداخت شد

600 نیروگاه در رفسنجان برای مددجویان کمیته امداد وارد مدار می شود

عملیات احداث محور «نوق- بافق» به اتمام رسیده است

اعتبارات عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزایش یافت

اهدای اعضای بدن یک جوان کرمانی به سه بیمار

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی نیازمند فراهم کردن زیرساخت آموزشی است

720 نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد کرمان وارد مدار شد

63 درصد دانشجویان رشته‌های مهندسی بانوان هستند

حل بحران آب در کرمان نیازمند ایده های جدید است

ظریف : اروپا باید راهی برای آسان‌ تر شدن شرایط برای ایران بیابد

افتتاح 37 میلیارد تومان پروژه در شهرستان های شرقی استان کرمان

10 بانوی کارآفرین کرمانی کارخانه‌دار هستند

10 درصد از 4500 شرکت دانش بنیان کشور توسط بانوان اداره می‌شود

رگه هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان کرمان می شود

هوک: امروز، روز دوستی مردم ایران و آمریکاست!

نگاه دولت؛ نگاه توسعه گرایانه و آینده‌نگر به شرق استان کرمان است

رگه‌هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان می‌شود

مرکز تحقیقات گردو در بافت راه اندازی شود

جذب تصدی منصب قضاء ویژه مناطق محروم جنوب شرق کشور آغاز شد

رونق تولید سرلوحه کار استانداری کرمان قرار دارد

جهانگیری : زنده نگه‌ داشتن امید مردم، وظیفه ماست

آمادگی ایران برای رویارویی با هر تهدید احتمالی

جامعه نیازمند ایثار اجتماعی است

لزوم عزم جدی برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب

42000 مترمربع گلخانه در کرمان ایجاد شده است

وضعیت زیرساخت‌های بخش راین بررسی می‌شود

وضعیت جاده‌های روستایی راین مناسب نیست

رفسنجان و انار بیشتر از نقاط دیگر کشور سختی آب را لمس کرده اند

جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در رفسنجان آغاز شد

برخورد با مفاسد بدون اغماض سیاسی انجام شود

7 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان تحصیل می کنند

13 شهر استان کرمان با بحران شدید آب مواجه هستند

مراسم پنجمین سالگرد ثبت ملی جوش زنی هرمزآباد برگزار می شود

دبیرخانه دائمی آئین جوش زنی در هرمزآباد تشکیل شود

لزوم حرکت سرمایه گذاران و دستگاه ها در شش محور برای رونق تولید

برخورد 2 پژو در رفسنجان یک کشته و 17 زخمی به جا گذاشت

654 پروژه استان کرمان در هفته دولت افتتاح می شود

بازی های بهتری در آینده ارائه می کنیم

افتتاح ابر مخزن آب استان کرمان در رفسنجان تا دهه فجر

عملکرد داوران امسال بهتر شده است

مسئولان اقدامات پیشگیرانه برای حوادث طبیعی را انجام دهند

تساوی گل گهر برابر نساجی در نخستین دیدار لیگ برتری

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

جبهه دشمن از هم پاشیده است

خطیب جمعه کرمان: سپاه مفتخر به پاسداری از انقلاب اسلامی است

ادای احترام مدیران استان کرمان به شهدا در آغاز هفته دولت