کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

در آینده نزدیک، استکبار جهانی شاهد شکست قطعی خود خواهد بود سياسي

در آینده نزدیک، استکبار جهانی شاهد شکست قطعی خود خواهد بود

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نماینده ولی فقیه در استان کرمان کرمان از ناامنی دنیا به وسیله رییس جمهور ایالت متحده در صحنه‌های مختلف، خروج آمریکایی‌های از همه معاهدات جهانی و در گیری آمریکایی‌ها با همه جهان به جز کشورهایی که تسلیم آنها باشند، سخن گفت و ادامه داد: امروز اوج خشونت و غرق شدن در منجلاب فساد و آدم‌کشی را در آمریکا شاهد هستیم و اینها همه به ما نشان می‌دهد در آینده نزدیک، استکبار جهانی شاهد شکست قطعی خود در همه عرصه‌ها است و به فضل خدا و رهبری امام خامنه‌ای و اقتدای مسئولان و مردم به معظم له در صحنه‌های مختلف پیروزی‌هایی هم برای ایران اسلامی و هم جهان اسلام شاهد خواهیم بود.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام "حسن علیدادی‌سلیمانی"، امروز 18 مرداد در خطبه‌های وحدت بخش نماز جمعه از مصرف بی‌رویه انرژی گلایه کرد و گفت: یکی از مصادیق خلاف تقوا را اسراف از جمله مصرف بی‌رویه در آب و برق است.
وی نقش بانوان در مبارزه با مصرف‌های بی‌رویه را موثری دانست و بیان کرد: رتبه بالای مصرف بی‌رویه آب و برق ایران در دنیا شایسته شأن جمهوری اسلامی نیست؛ ضمن آنکه اسلام نیز اسراف را نهی کرده است.
 نماینده ولی فقیه در استان کرمان در ادامه سلسله مباحث معاد، با اشاره به اینکه اعتقاد به قیامت در زندگی انسان بسیار اثرگذار است و این اعتقاد اجازه نمی‌دهد انسان به فسادها وارد شود، اظهار کرد: اعتقاد به مرگ را برای آنها که در روحیه و رویه در برابر فرامین الهی سست حرکت می‌کنند، باعث جلوگیری از فساد و انحراف و برای آنها که مراعات را لحاظ می‌کنند در فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها دارای نقش جدی دارد.
وی در وصف محکمه رستاخیز با استناد به آیات قرآن کریم عنوان کرد: هر کسی درگیر عمل خود است و شفاعت کسی را قبول نمی‌کنند؛ البته استثنائی هم دارد اما در نگاه کلی شفاع الا از خواص و آن هم طبق یک چارچوب پذیرفته خواهد شد.
 امام جمعه کرمان ادامه داد: در قیامت هیچ‌کس جای دیگری بازخواست نمی‌شود و همه چیز در روز رستاخیز در پیشگاه خداوند روشن و واضح است و هیچ گریزی از محکمه عدل الهی وجود ندارد و مرگ پایان زندگی انسان نیست.
وی با استفاده از آیه 19 سوره اسرا بر همخوانی شعار و اعتقاد به معاد تأکید کرد و افزود: همراه با ایمان درونی که در فرد رسوخ کرده باید آن سعی و تلاش هم باشد و سبک زندگی با محور مبدأ و معاد متفاوت از سبک زندگی دیگر است.
 حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم پس از اشاره به عید قربان و همچنین سالگرد پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه و روز مقاومت اسلامی؛ شهادت امام باقر علیه السلام را مورد توجه قرار داد و از آن حضرت به عنوان امامی که الگوی کامل مبارزه و بوجودآورنده جریان قدرتمند مبارزه با جهل ها و بدعت‌ها یاد کرد و گفت: در زندگی درخشان این امام عظیم‌الشأن دو جریان قدرتمند را شاهد هستیم و هر دو در فضایی شکل گرفت که چنان آسان نبود و سختی‌های خاص خودش را داشت.
وی ادامه داد: امام پنجم در دوران زندگی می‌کرد که با شیعه دشمنی زیادی می‌شد و این امام با انواع بدعت‌ها مبارزه جدی کرد، به‌طوری‌که احادیث زیادی از وی برای جلوگیری از انحرافات فکری و عقیدتی امت اسلام وجود دارد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه امام باقرعلیه السلام اولین مبارزه را که مبارزه سختی هم هست با همین انحرافات و بدعت‌ها است، به خوبی توانست کانونی شود برای دانشمندان و علمایی که به عنوان شاگردان او حول این مشعل فروزان قرار بگیرند و بخش اول زندگی امام توانست نهال‌هایی بکارد که در آینده علما و بزرگانی از ثمرات آن جامعه اسلامی بهره‌مند شود لذا مؤسس حوزه‌های علمیه و تشکیل کانون مبارزه با بدعت‌ها و انحرافات و دفاع از اسلام ناب در کارنامه این امام به صورت جدی به خاطر این شرایط مطرح است.
 وی افزود: بخش دوم، مبارزه با ظلم‌ها و جورهایی است که در حکومت اتفاق می‌افتد که از نظر سیاسی در آن زمان فضای سیاسی جامعه فضای متفاوتی است و قیام‌های متعددی در بلاداسلامی اتفاق افتاد و بعضی از این قیام‌ها حاکمان را ساقط کردند جوری که حکومت طولانی در آن تاریخ را کمتر می‌بینیم و خیلی از این قیام‌ها تغییر خلیفه‌ها را به دنبال داشته و امام در چنین شرایطی باید با ظلم و کانون آن به طور جدی مبارزه کند.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه در ایامی قرار داریم که حضرت مسلم بن عقیل(ع) برای حرکتی عظیم به کوفه آمده است افزود: کسانی در آن زمان بودند که در درون حکومت فساد می‌کردند و امام حسین(ع) با افرادی مقابله کرد که علنی در درون حکومت فساد و جور می‌کردند.
 وی ادامه داد: پیوند دادن مکه به کربلا با توقف کوتاه در مکه و اتصال حرکت جهانی و عبادی مسلمانان در مکه به کربلا و دفاع جانانه از دین در آن فضا که در آن نیز جهل‌ها حاکمیت دارد.
 حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز توفیقات جمهوری اسلامی چشمگیر و اجماع مسئولان بر اقتصاد درون زا است؛ اظهار کرد: همه معتقد به اتکاء به داخل کشور هستند که محصول این اتکا امید و پیشرفت است و نمونه آن در شرایطی که نفت ما را تحریم کردند و به خیال خود می‌خواهند صادرات نفت ما را به صفر برسانند اما به دست با کفایت جوانان حزب‌اللهی کشور در قرارگاه خاتم صادرات بنزین را در دستور کار قرار دادیم و آرام آرام تحریم‌ها با این روحیه تخلیه خواهد شد.
وی بر لزوم اهمیت دادن به جوانان تاکید کرد و ادامه داد: باید آدم‌های بی‌عرضه و ناکارآمد را از مسئولیت‌ها کنار بگذاریم و انسان های جهادی در مسئولیت قرار گیرند.
 امام جمعه کرمان بیان کرد: جبهه مقاومت سال‌ها در غربت و مظلومیت به سر می‌برد اما این روزها شاهد رونمائی از پیشرفت‌های جدیدی در دفاع از یمن به وسیله جریان مقاومت هستیم که سعودی‌ها را مستأصل و تا عمق یک هزار و 300 کیلومتری عربستان را ناامن کرده است.
وی اضافه کرد: جنگ امروز جنگ دیروز نیست که با جنگنده‌ها، بمب بر سر یمن بریزند؛ اگر سعودی ها متوجه این اشتباه نباشند جنگ به همه سرزمین آنها به جز مکه و مدینه سرایت خواهد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان کرمان از ناامنی دنیا به وسیله رییس جمهور ایالت متحده در صحنه‌های مختلف، خروج آمریکایی‌های از همه معاهدات جهانی و در گیری آمریکایی‌ها با همه جهان به جز کشورهایی که تسلیم آنها باشند، سخن گفت و ادامه داد: امروز اوج خشونت و غرق شدن در منجلاب فساد و آدم‌کشی را در آمریکا شاهد هستیم و اینها همه به ما نشان می‌دهد در آینده نزدیک، استکبار جهانی شاهد شکست قطعی خود در همه عرصه‌ها است و به فضل خدا و رهبری امام خامنه‌ای و اقتدای مسئولان و مردم به معظم له در صحنه‌های مختلف پیروزی‌هایی هم برای ایران اسلامی و هم جهان اسلام شاهد خواهیم بود.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چند پروژه برق رسانی در شهر رفسنجان افتتاح شد

تعزیرات رفسنجان یک سال بدون مدیریت بود

مسئولان کم کاری نکنند/لزوم اولویت بندی امور

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در گرو ایجاد زیرساخت آموزشی

250 میلیارد ریال از محل مالیات به شهرداری رفسنجان پرداخت شد

600 نیروگاه در رفسنجان برای مددجویان کمیته امداد وارد مدار می شود

عملیات احداث محور «نوق- بافق» به اتمام رسیده است

اعتبارات عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزایش یافت

اهدای اعضای بدن یک جوان کرمانی به سه بیمار

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی نیازمند فراهم کردن زیرساخت آموزشی است

720 نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد کرمان وارد مدار شد

63 درصد دانشجویان رشته‌های مهندسی بانوان هستند

حل بحران آب در کرمان نیازمند ایده های جدید است

ظریف : اروپا باید راهی برای آسان‌ تر شدن شرایط برای ایران بیابد

افتتاح 37 میلیارد تومان پروژه در شهرستان های شرقی استان کرمان

10 بانوی کارآفرین کرمانی کارخانه‌دار هستند

10 درصد از 4500 شرکت دانش بنیان کشور توسط بانوان اداره می‌شود

رگه هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان کرمان می شود

هوک: امروز، روز دوستی مردم ایران و آمریکاست!

نگاه دولت؛ نگاه توسعه گرایانه و آینده‌نگر به شرق استان کرمان است

رگه‌هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان می‌شود

مرکز تحقیقات گردو در بافت راه اندازی شود

جذب تصدی منصب قضاء ویژه مناطق محروم جنوب شرق کشور آغاز شد

رونق تولید سرلوحه کار استانداری کرمان قرار دارد

جهانگیری : زنده نگه‌ داشتن امید مردم، وظیفه ماست

آمادگی ایران برای رویارویی با هر تهدید احتمالی

جامعه نیازمند ایثار اجتماعی است

لزوم عزم جدی برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب

42000 مترمربع گلخانه در کرمان ایجاد شده است

وضعیت زیرساخت‌های بخش راین بررسی می‌شود

وضعیت جاده‌های روستایی راین مناسب نیست

رفسنجان و انار بیشتر از نقاط دیگر کشور سختی آب را لمس کرده اند

جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در رفسنجان آغاز شد

برخورد با مفاسد بدون اغماض سیاسی انجام شود

7 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان تحصیل می کنند

13 شهر استان کرمان با بحران شدید آب مواجه هستند

مراسم پنجمین سالگرد ثبت ملی جوش زنی هرمزآباد برگزار می شود

دبیرخانه دائمی آئین جوش زنی در هرمزآباد تشکیل شود

لزوم حرکت سرمایه گذاران و دستگاه ها در شش محور برای رونق تولید

برخورد 2 پژو در رفسنجان یک کشته و 17 زخمی به جا گذاشت

654 پروژه استان کرمان در هفته دولت افتتاح می شود

بازی های بهتری در آینده ارائه می کنیم

افتتاح ابر مخزن آب استان کرمان در رفسنجان تا دهه فجر

عملکرد داوران امسال بهتر شده است

مسئولان اقدامات پیشگیرانه برای حوادث طبیعی را انجام دهند

تساوی گل گهر برابر نساجی در نخستین دیدار لیگ برتری

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

جبهه دشمن از هم پاشیده است

خطیب جمعه کرمان: سپاه مفتخر به پاسداری از انقلاب اسلامی است

ادای احترام مدیران استان کرمان به شهدا در آغاز هفته دولت