کرمان رصد

آخرين مطالب

دکتر فدایی در نشست با مدیران مسئول مطبوعات و رسانه‌های استان:

نظر استاندار کرمان درباره تغییر مدیران استانی/از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم/ احساس می‌کنم در همه شرایط بهترین تصمیم را گرفته‌ایم سياسي

نظر استاندار کرمان درباره تغییر مدیران استانی/از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم/ احساس می‌کنم در همه شرایط بهترین تصمیم را گرفته‌ایم

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان گفت: باید فرد مسئولیت را در شرایطی قبول کند که توانایی دارد و ما در شرایطی از انتقاد سازنده استقبال می کنیم.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدجواد فدایی" عصر امروز 13 مردادماه در نشست هم اندیشی استاندار با مدیران مسئول مطبوعات و رسانه های استان کرمان با تشکر از زحمات رسانه های استان در زمینه اطلاع رسانی، ارتقاء فرهنگ جامعه و ایجاد ارتباط خوب بین مردم و مسوولان اظهار کرد: مسائل مطرح شده توسط مدیران مسئول در این نشست قطعا در برنامه های آینده ما تاثیر می گذارد.
وی درباره حمایت از مطبوعات و مسائل مالی و کاغذ افزود: کاغذ بحث ملی و در حیطه مسئولیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما ما نیز در بخش استانداری کرمان مشکلات را منعکس و پیگیری خواهیم کرد.
فدایی درباره پاسخگو بودن مسئولان به رسانه ها تصریح کرد: اصل بر این است که بنده و مدیران دستگاه ها پاسخگوی رسانه ها باشیم و اگر نشست های خبری در این مدت برگزار نشده، تعمدی در کار نبوده ضمن آنکه در این مدت 8 ماه استانداری بنده، کارهای دیگری قصد بوده انجام شود، اما به دلیل مشکلات و اتفاقات دیگر در استان حتی نتوانستیم آن برنامه ها را پیگیری کنیم.
استاندار کرمان درباره پاسخگویی مدیران استانی به خبرنگاران نیز بیان کرد: تصمیم بر این شد که در شورای اداری استان این فرصت را برای رسانه ها فراهم کنیم که بعضی از سئوالاتشان را از مسئولین استانی مطرح کنند.
وی با بیان اینکه نشست های خبری برگزار خواهیم کرد، افزود: اگر بخواهیم خودمان را اصلاح کنیم باید جلوی آیینه بایستیم و انتقاد به این معنا هم پسندیده است اما باید مرز انتقاد با تمسخر روشن باشد و اینکه رسانه ای تیتر تمسخرآمیز بزند و متلک بگوید، به لحاظ روانشناسی اثر منفی می گذارد.
فدایی درباره مطلبی مبنی بر از دست رفتن محبوبیتش اظهار کرد: باید بین کار و محبوبیت یکی را انتخاب کرد و باید وظیفه مان را انجام بدهیم. محبوبیت و منفور بودن نباید ملاک باشد و معیار این است که بین خود و خدا آنچه در توان داریم انجام بدهیم.
استاندار کرمان گفت: باید فرد مسئولیت را در شرایطی قبول کند که توانایی دارد و ما از انتقاد استقبال می کنیم.
وی با اشاره به اینکه بنده معتقدم باید همه جلسات منتج به تصمیم گیری و همه تصمیم ها مستند شود، عنوان کرد: شاید کسی به اندازه من در کشور مستندسازی نکرده و چه در زمان معاون عمرانی استانداری و چه در زمان حال به عنوان استاندار کرمان همه جلسات را مستند می کنم که معتقدم یک مجموعه ای از کارهایی انجام شده یا نشده است که حتی ممکن است کسی در جریان نباشد.
استاندار کرمان درباره مطلبی مربوط به موضوع آب دره مورگن و بحث های مطرح شده انتقادی از سوی برخی مدیران مسئول مبنی بر انتقال آب از حوزه های دیگر برای شهر کرمان عنوان کرد: اگر قناتی داریم با دِبی 40 لیتر در ثانیه که در مجارت کرمان قرار دارد، باید به همه مطالعات آب کرمان شک کنیم!! اما با همه این وجود این ادعای مطرح شده در موزه آب دره مورگن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
وی با اشاره به اینکه هر کاری بتوانیم برای این استان و مردم نجیب کرمان انجام خواهیم داد، گفت: ما نیاز به مطبوعات قوی داریم که روی پای خود ایستاده و به ارتقاء فرهنگ جامعه کمک کنند و از سوی دیگر صادقانه در جهت اصلاح مدیریت استان و بهبود کارها فعالیت کنند.
فدایی در ادامه بیان کرد: مطالبه گری باید تعریف شود و اگر به معنای انعکاس مشکلات مردم و نیازها باشد که استقبال می کنیم اما اگر به معنای خواسته های غیرکارشناسی و تحمیل به دولت باشد، نتیجه بخش نیست.
وی با اشاره به تذکراتی که در جلسات به مدیران می دهد، تصریح کرد: معتقدم اگر مدیری با تذکر اشکالات را رفع و رفتارش را درست کند، لزومی ندارد آن مدیر را تغییر بدهیم و از سوی دیگر وقتی بخواهیم مدیری را تغییر بدهیم، نمایندگان، وزارتخانه و گروه های سیاسی نظر دارند و میانگین گرفتن این نظرات کار سختی است و معمولا وزارتخانه ها به راحتی مدیران را تغییر نمی دهند.
استاندار کرمان بیان کرد: چند ماه است که می خواهم مدیری را در استان تغییر بدهم و به این نتیجه رسیده ام که قطعا باید تغییر کند، اما احساس می کنیم هنوز برای دوستان ما در وزارتخانه این تغییر مدیر سخت است. هر چند در مدت استانداری بنده، جاهایی که لازم بوده مدیرانی را تغییر داده ایم و از طرفی وقتی بخواهیم مدیری را تغییر بدهیم باید فرد بهتری را انتخاب کنیم و باید مطئمن باشیم که این تغییر، بهبود ایجاد می کند و به نفع استان است.
وی افزود: تذکرات از باب این است که معتقدم برخی مدیران سوء نیت ندارند اما آشنا نیستند و تذکر می دهیم که تغییر رفتار بدهند و این مسئله محسوس است.
فدایی تصریح کرد: موفقیت هر سیستمی به همکاران آن سیستم است و یک مدیر باید همکارانی انتخاب کند که کارآیی داشته و بتوانند کار کنند و در غیر این صورت موفق نخواهند بود.
استاندار کرمان درباره درست نبودن اجرای برخی پروژه ها عنوان کرد: احساس می کنم در همه شرایط بهترین تصمیم را گرفته ایم و در این زمینه می توانیم بحث کنیم و استدلال دو طرف را بشنویم.
وی درباره نتیجه بخش بودن سفر مقامات کشوری به استان افزود: برخی از رفت و آمد مسئولان به استان وظیفه آنهاست و باید برخی از مسائل را از نزدیک ببینند و این سفرها بدون نتیجه نیز نبوده است و حداقل در سفر آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به جنوب استان کرمان موضوع ساخت 10 هزار واحد مسکونی برای محرومان مصوب و کار هم اکنون آغاز شده است.
فدایی درباره خروجی سفرها به تهران نیز اظهار کرد: اعتباراتی که امسال توانستیم در سفرهای وزراء به استان و جلسات بنده در تهران، بگیریم، ارقام معجزه آوری بوده است که به عنوان مثال رقم یکی از پروژه های آب استان در سال جاری 9 هزار میلیارد تومان است.
به گزارش ایسنا، در این نشست مدیران مسئول رسانه های استان کرمان دغدغه ها، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چند پروژه برق رسانی در شهر رفسنجان افتتاح شد

تعزیرات رفسنجان یک سال بدون مدیریت بود

مسئولان کم کاری نکنند/لزوم اولویت بندی امور

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در گرو ایجاد زیرساخت آموزشی

250 میلیارد ریال از محل مالیات به شهرداری رفسنجان پرداخت شد

600 نیروگاه در رفسنجان برای مددجویان کمیته امداد وارد مدار می شود

عملیات احداث محور «نوق- بافق» به اتمام رسیده است

اعتبارات عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزایش یافت

اهدای اعضای بدن یک جوان کرمانی به سه بیمار

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی نیازمند فراهم کردن زیرساخت آموزشی است

720 نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد کرمان وارد مدار شد

63 درصد دانشجویان رشته‌های مهندسی بانوان هستند

حل بحران آب در کرمان نیازمند ایده های جدید است

ظریف : اروپا باید راهی برای آسان‌ تر شدن شرایط برای ایران بیابد

افتتاح 37 میلیارد تومان پروژه در شهرستان های شرقی استان کرمان

10 بانوی کارآفرین کرمانی کارخانه‌دار هستند

10 درصد از 4500 شرکت دانش بنیان کشور توسط بانوان اداره می‌شود

رگه هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان کرمان می شود

هوک: امروز، روز دوستی مردم ایران و آمریکاست!

نگاه دولت؛ نگاه توسعه گرایانه و آینده‌نگر به شرق استان کرمان است

رگه‌هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان می‌شود

مرکز تحقیقات گردو در بافت راه اندازی شود

جذب تصدی منصب قضاء ویژه مناطق محروم جنوب شرق کشور آغاز شد

رونق تولید سرلوحه کار استانداری کرمان قرار دارد

جهانگیری : زنده نگه‌ داشتن امید مردم، وظیفه ماست

آمادگی ایران برای رویارویی با هر تهدید احتمالی

جامعه نیازمند ایثار اجتماعی است

لزوم عزم جدی برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب

42000 مترمربع گلخانه در کرمان ایجاد شده است

وضعیت زیرساخت‌های بخش راین بررسی می‌شود

وضعیت جاده‌های روستایی راین مناسب نیست

رفسنجان و انار بیشتر از نقاط دیگر کشور سختی آب را لمس کرده اند

جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در رفسنجان آغاز شد

برخورد با مفاسد بدون اغماض سیاسی انجام شود

7 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان تحصیل می کنند

13 شهر استان کرمان با بحران شدید آب مواجه هستند

مراسم پنجمین سالگرد ثبت ملی جوش زنی هرمزآباد برگزار می شود

دبیرخانه دائمی آئین جوش زنی در هرمزآباد تشکیل شود

لزوم حرکت سرمایه گذاران و دستگاه ها در شش محور برای رونق تولید

برخورد 2 پژو در رفسنجان یک کشته و 17 زخمی به جا گذاشت

654 پروژه استان کرمان در هفته دولت افتتاح می شود

بازی های بهتری در آینده ارائه می کنیم

افتتاح ابر مخزن آب استان کرمان در رفسنجان تا دهه فجر

عملکرد داوران امسال بهتر شده است

مسئولان اقدامات پیشگیرانه برای حوادث طبیعی را انجام دهند

تساوی گل گهر برابر نساجی در نخستین دیدار لیگ برتری

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

جبهه دشمن از هم پاشیده است

خطیب جمعه کرمان: سپاه مفتخر به پاسداری از انقلاب اسلامی است

ادای احترام مدیران استان کرمان به شهدا در آغاز هفته دولت