کرمان رصد

آخرين مطالب

ضرورت برخورد با فساد در حکومت دینی /مسئولان حکومت علوی اولین مدافعان دین و دیانت سياسي

ضرورت برخورد با فساد در حکومت دینی /مسئولان حکومت علوی اولین مدافعان دین و دیانت

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کیش – ایرنا – امام جمعه کیش با بیان اینکه برخورد با فساد در حکومت دینی یک ضرورت و نیاز است افزود : در شان نظام جمهوری اسلامی نیست که در دستگاه هایی که در مجموعه آنها پشتوانه ای از هزاران شهید گلگون کفن است به دنبال فساد و رانت بود ، در مبارزه با فساد و برای به نتیجه رسیدن باید تشریفات را کنار گذاشت .

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های نمازجمعه این هفته کیش با تاکید بر رعایت تقوای الهی در تمامی امور زندگی به اعتراض و افشا گری امام راحل علیه قانون ظالمانه کاپیتولاسیون اشاره کرد و گفت : قانونی که به موجب آن باید رعیت و مردم کشور تابع ارباب باشند، امام راحل با شجاعت هر چه تمام در مقابل این قانون ظالمانه ایستاد و در مقابل حکومت موضع گرفت.
امام جمعه کیش شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی را شخصیتی ممتاز بر شمرد و افزود : امام با شجاعت هر چه تمام عزت و سربلندی را به ملت ایران باز گرداند و با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ارباب های دیروز از صحنه خارج شدند که این از افتخارات جمهوری اسلامی است .
وی گفت : این عزت و سربلندی در سایه اسلام به حدی است که ایران امروز به یکی از محورهای اصلی بحث نامزدهای ریاست جمهوری در انتخابات آمریکا تبدیل شده است .
حجت الاسلام حسن علیدادی به ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دستگاه های مرتبط توسط رهبر معظم انقلاب و فرمایشات ارزشمند ایشان در جمع نخبگان کشور اشاره کرد و گفت : بر همه لازم است تا بر آن دقت و تامل بیشتری داشته باشند.
وی با تاکید بر نیاز مبرم کشور به ریشه کن کردن فساد در همه رده ها و حوزه ها اشاره کرد و گفت : فساد در دو محور به کشور رخنه می کند یکی از راه انسان های پرقدرت و نفوذی در دستگاه ها که باید ریشه ان خشکانده شود.
امام جمعه کیش راه دیگر ورود فساد را دور زندن قانون دانست و گفت : برخی قانونی فساد می کنند و قانونی رانت می گیرند ، در حقوق های نجومی برخی قانون را دور زدند ، این موضوع همیشه بوده و هست ، در شان نظام جمهوری اسلامی نیست که در دستگاه هایی که در مجموعه آنها پشتوانه ای از هزاران شهید گلگون کفن است و در مرزهای آن هر روز شهیدی تشیع می کنند کسی به دنبال فساد و رانت باشد ، در مبارزه با فساد و برای به نتیجه رسیدن باید تشریفات را کنار گذاشت .
حجت الاسلام علیدادی اظهار کرد : حرکت ما به سمت تشکیل دولت و جامعه اسلامی است اما ما باید به سمت شکل گیری تمدن اسلامی حرکت کنیم و بستر لازم برای حضور حضرت ولی عصر (عج ) فراهم شود .
*مسئولان هر سخنی را بدون تحقیق و تجزیه و تحلیل نپذیرند
وی محور و کانون اصلی انجام این وظایف را ملت ایران دانست و افزود : تاریخ نشان داده که ملت ایران می تواند به این مسئولیت ها عمل کند و تمام وحشت دنیا از تشکیل حکومت اسلامی است .
به گزارش ایرنا ، امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه در حکومت علوی مسئولان نباید در خفا کاری انجام دهند که از بر ملا شدن آن واهمه داشته باشند افزود : مسئولان باید قدرت تجزیه ، تحلیل و تحقیق داشته باشند، فرد مسئول نباید هرسخنی که در قالب شایعه از بدنه جامعه یا فرد را می شنود باور و آن را نقل کند ، فردی که مسئول است حق ندارد به شایعه بپردازد و در قالب مصاحبه یا سخن آن را پخش کند این اقدام دروغگویی است .
خطیب جمعه کیش با بیان اینکه مسئولان نباید به سخنان مردم و افکار عمومی بی توجه باشند تصریح کرد : این بی توجهی دلیل بر نادانی و جهل است ، یک مسئول در حکومت علوی نباید سخنانی را که از بطن و سطح جامعه می شنود را به طور کامل و بدون تحقیق بپذیرد و از طرفی هم به آن بی تفاوت باشد.
وی تصریح کرد : برخی از این سخنان حاوی مطالب درستی است که باید پیگیری شود ، اگر مسئولی به سخنان مردم بی تفاوت بود نشانه جهل و نادانی او است
*برخورد جدی با فساد در حکومت دینی ضرورت است
حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه یک مسئول در حکومت علوی نباید با قدرتی که در دست دارد تنها به خواسته های قلبی خود توجه کند اظهار کرد : مسئولان باید خود نگهدار و خویشتندار باشند ،زمانی که یک فرد از مسئولی انتقاد می کند نباید با او برخورد شود، این رفتار با گفتمان علوی تناسبی ندارد .
خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه بر خلاف گفتمان و حکومت علوی در حکومت اموی کسی حق انتقاد ندارد ،به فرمایشات حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت : آن حضرت می فرمایند از وظایف مسئول است که با خواسته های نفسانی ، خود خواهی ها و منیت های خود مبارزه کند نه اینکه قدرت و موقعیت خود را در خدمت هوی و هوس قرار داد.
وی گفت : آن حضرت می فرمایند ، زمانی که فرد مسئولیت می گیرد باید از دین خدا دفاع کند ، حاکم دینی و مسئول حکومت علوی باید اولین مدافعان دین و دیانت باشند .
به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام علیدادی با تاکید بر اینکه نباید صرف خوشامد گویی افکار عمومی درحوزه ایی ورود کرد که در آن رضایت خدا نیست افزود : گاه مردم مطالبه ای دارند که شاید به حق نباشد ورود در این حوزه و پذیرفتن آن رضایت خدا را در پی ندارد .
خطیب جمعه با تاکید بر اینکه در حکومت اسلامی مردم محوری دارای حدود است اظهار کرد : توجه به مردم باید در چار چوب رضایت خدا باشد ، اگر مردم چیزی بخواهند که با رضایت خدا همخوانی ندارد یک مسئول حکومت علوی نباید آن را بپذیرد.
امام جمعه کیش با اعلام اینکه در یک جامعه نمی توان همه را راضی نگهداشت گفت : عده ای در جامعه ویژه خوار و رانت خوار هستند ، افکار عمومی را تحریک می کنند که نباید به آنها امتیاز داد .
وی در ادامه به ترسیم دو گفتمان علوی و اموی از منظر حضرت علی (ع) پرداخت و گفت :گاه دو جریان در مقابل هم قرار می گیرند که هر دو به خدا، کتاب و پیامبر اسلام اعتقاد دارند ، یک جریان هم شعار می دهد و هم عمل می کند در مقابل جریان دیگر تنها شعار می دهد و عمل نمی کند و از اسلام به عنوان ابزاری برای حکومت استفاده می کند که متاسفانه همین جریان هم به ظاهر در تاریخ ،جریان حکومت را دردست می گیرد.
خطیب جمعه کیش با طرح این سئوال که خواص در آن زمان کجا بودند اظهار کرد : اینکه چرا جریان به ظاهر اسلامی مسلمان نماها پیروز می شود این است که حکومت ، ثروت و قدرت در اختیار این جریان قرار می گیرد ، در پیوند حکومت و ثروت اگر خدا بر قلب ها حاکم نباشد به طور یقین فساد آفرین است ، برخورد جدی با فساد در حکومت دینی یک ضرورت است .
امام جمعه کیش به تغییر رئیس آموزش و پرورش کیش اشاره کرد و با قدردانی از خدمات رئیس سابق آموزش و پرورش و آرزوی موفقیت برای مسئول جدید ابراز امیدواری کرد که شاهد تحول در آموزش و پرورش کیش باشیم .
نماز جمعه این هفته کیش با حضور حجت الاسلام صالحی خوانساری ، جمعی از مسئولان و مردم در مصلای بزرگ کیش برگزار شد.
1630**1641/ خبرنگار : مریم زبان دان - انتشار دهنده : امیر برزی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

«حسین انجم شعاع» سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان شد

خیران کرمانی 40 میلیارد تومان به آموزش و پرورش کمک کردند

زنگ مهر در 7770 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد

گام بلند کرمان برای پیوستن به شبکه‌ جهانی شهرهای یونسکو

سرانه دانش آموزی در استان کرمان 30میلیون ریال برآورد شد

کلاس های آشنایی با آسیب های اجتماعی در مدارس راه اندازی شود

زنگ مهر در افزون بر هفت هزار مدرسه کرمان به صدا درآمد

اجرای طرح نشاط اجتماعی در شهرستان ارزوئیه

طرح نظم و امنیت ویژه موسم برداشت محصول پسته در زرند اجرا می شود

30 هزار لیتر نفت سفید قاچاق در کرمان کشف شد

کلاهبرداری اینترنتی به بهانه ثبت نام زوار اربعین حسینی

مجموعه دولت در کنار بخش خصوصی برای توسعه اشتغال و کارآفرینی باشد

3محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند

کارمند متخلف جهاد کشاورزی در قلعه گنج بازداشت شد

لزوم جذب سهمیه دفتر تعاونی استان کرمان در اسرع وقت

قیمت مرغ در کرمان باید به 12 هزار و 900 تومان برسد

تعهد خیرین مدرسه ساز کرمان 310 میلیارد ریال است

تعهد خیرین مدرسه‌ ساز کرمان 32 میلیاردریال است

30 مدرسه نامقاوم کرمان حذف می‌شود

ظرفیت اوقاف برای محرومیت زدایی در استان کرمان به کار گرفته شود

700 بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند کرمانی توزیع شد

پیروزی مقاومت در منطقه به زودی رقم می خورد

ولایتمداری ملت ایران دشمنان را درمانده کرده است

روحانی: حاضریم از خطا‌های برخی همسایگان بگذریم

لزوم تامین امکانات مورد نیاز برای اجرای هر چه بهتر اردوهای راهیان نور

ایران اسلامی به مرکز مقاومت در برابر ابرقدرت‌ها تبدیل شده است

جلوه های اقتدار ارتش در کرمان به نمایش گذاشته شد

آئین رژه نیروهای مسلح در کرمان برگزار شد

رژه نیروهای مسلح در کرمان برگزار شد

برنامه سازگاری با کم آبی در کارگروه استانی کرمان تصویب شد

انتقاد شهردار رفسنجان از عدم نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی

پذیرش 570 دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

256 کیلوگرم موادمخدر در منوجان کشف شد

اتمام گازرسانی به روستاهای کرمان و راور تا پایان سال 99

برنامه سازگاری با کم‌آبی در کرمان تصویب شد

توقف خانگی صدر را از فجر گرفت/ شکست ملوان و صدرنشینی نماینده ساوه

دنیا قدرت بلامنازع منطقه‌ای ایران را پذیرفته است

طرح گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در کرمان تدوین شد

دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی فعالانه‌تر ورود کنند

وزیر میراث فرهنگی به کرمان سفر می کند

قرارداد انتقال 30 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی به شهر کرمان نهایی می‌شود

قرارداد انتقال 30میلیون مترمکعب آب شرب به شهر کرمان نهایی می شود

چرخ‌های تراکتور دوباره به گردش افتاد/ پیروزی خانگی برابر گل‌گهر

طلسم تراکتور بعد از 205 دقیقه شکست/ شکست گل گهر در تبریز

نشانه های اضمحلال رژیم غاصب صهیونیستی قابل مشاهده است

جناح ها فعالیت خود را با سیاست علوی تطبیق دهند

دفاع مقدس به جریانی قدرتمند در برابر استکبار تبدیل شده است

اصلاح جامعه نیازمند اصلاح مسئولان است/دوران مظلومیت یمن سپری شد

راه‌اندازی 17 هنرستان کارآفرینی در دستور کار آموزش و پرورش کرمان

برگزاری همایش ملی بررسی اندیشه‌های تفسیری آیت‌الله جوادی‌ آملی