کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

مبارزه با فساد فارغ از جناح بندی های سیاسی باشد سياسي

مبارزه با فساد فارغ از جناح بندی های سیاسی باشد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تاکید بر لزوم برخورد دستگاه قضایی با فساد گفت: مبارزه با فساد جناحی نیست چرا که می تواند در هر جناحی رخ دهد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: حضرت علی (ع) فرمود از خدایی بترسید که در پیشگاه او در همه صحنه ها حاضر هستید، هر لحظه ما را می بینند در همه گفتار و رفتار ما ناظر هستند و هیچ صحنه ای را نمی توانیم از آن مخفی کنیم، گناه و معصیت دلها را در تاریکی قرار می دهد و اگر اصرار بر گناه کنیم موجب می شود همه راه های هدایت بسته شود.
وی با اشاره به اینکه در آستانه ماه محرم قرار داریم، در خصوص حادثه بزرگ و مهمی که در تاریخ اتفاق افتاد بحث می کنیم، اظهار داشت: هیچ حادثه ای در طول تاریخ هیچ مفسری را به خود مشغول نکرد و حادثه ای بسیار تلخ و برجسته در تاریخ اسلام بود و بعضا مورخین غیر مسلمان در خصوص این حادثه بسیار تلخ کتاب نوشته اند و برای آنها هم این موضوع مهم بوده است.
گذری بر واقعه عاشورا
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که برای ارزیابی این حادثه باید یک قرن قبل را مورد بررسی قرار بدهد، عنوان داشت: ریشه های این واقعه تلخ که در درون جامعه اسلامی هم اتفاق افتاده است به گذشته بر می گردد لذا وقتی به یک قرن قبل از واقعه عاشورا بر می گردیم با دو جریان جدی مدر مقابل هم مواجهیم که یکی جریان جاهلیت است که مختصات خاص خود را دارد.
وی با اشاره به مشخصات جریان جاهلیت، اظهار داشت: یکی از این ویژگی آن این است که برتری حاکم قبیله را اعضای قبیله پذیرفته اند و اوست که تصمیم گیرنده است، ویژگی دوم جاهلیت غارت گری و قتل است و در آن دوران کسانی که غارت و قتل بیشتری را دارا بودند برتری داشت.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که در نظام جاهلیت به لحاظ اجتماعی افراد در بدترین مکان ها زندگی می کردند و بدترین غذاها و روابط اجتماعی را داشتند، افزود: آلودگی در نظام جاهلیت معدل بسیار بالایی دارد، خرافه گرایی از دیگر ویژگی های جریات جاهلیت بود و در مقابل این جریان خطرناک، جریانی قرار دارد بسیار قوی و برجسته و آن جریان در آغاز گرچه طرفداران کمی دارد اما آرام آرام طرفداران زیادی پیدا می کند و آن جریان اسلام است.
وی با اشاره به اینکه تمام همت اسلام بر این است که انسان از قید و بند مادی رها و ارتباط مستحکمی با عالم ملکوت پیدا کند و بشر را در خدمت خداوند قرار دهد، اظهار داشت: این جریان اسلامی در مقابل جاهلیت به صورت جدی ایستاده است و سردمداران جریان جاهلیت در رابطه با تاریخ در بنی امیه باید تحلیل کرد و سردمدار این جریان امیه است و در مقابل آن آنچه که به اسم اسلام در مقابل این جریان جاهلیت ایستاده است و عدالت و پاکی را ترویج می کند، پیامبر اکرم (ص) است.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که این دو جریان درگیری جدی با یکدیگر دارند و از اینجاست که بعضی ها تلاش کردند حرف ها و شعارهای اسلام را بگویند اما در عمل آنچه جاهلیت می خواستند را قصد داشتند عملیاتی کنند، بیان داشت: اتفاق جریان عاشورا نشان می دهد جامعه ای که در اختیار عدالت دینی قرار گرفت با کمال تأسف این جامعه بازگشت به همان جاهلیت پیدا کرد که در روز اول در مقابل اسلام ایستاده بود.
وی با اشاره به اینکه به دست آوردن ثروت و تقسیم ناعادلانه آن در زمان بعد از پیامبر از جمله عوامل برگشت به دوران جاهلیت و رخ دادن واقعه عاشورا بود، عنوان داشت: نکته دیگر آشنا شدن مسلمانان در زمان پیامبر با فرهنگ های مختلف در فتوحات، آنجا هم اثراتی که آن فرهنگ ها بر مسلمانی که ایمان های محکمی نداشتند، عامل دیگر بر برگشت به جاهلیت بود همچنین روی کار آمدن آدم های نااهل نیز از دیگر دلایل عوامل برگشت به دوران جاهلیت بود.
امام جمعه کرمان گفت: تبلیغات گسترده که در اختیار حاکمیت نااهلان قرار گرفته بود و از همه امکانات برای تبلیغات سوء استفاده می کردند و هر آدمی که در مسائل سیاسی و اجتماعی زمان خود تحلیل ضعیفی داشت، تحت تأثیر قرار می گرفت.
وی اظهار داشت: ترسیم فضای برگشت به جاهلیت و بازگشت مردم از پاکی ها را در کلمات حضرت علی (ع) می توان دید لذا در جایی می فرمایند؛ کجا هستند آزادمردان و انسان های سخاوتمندی که همه دارای خود را در راه اسلام می بخشیدند! کجا هستند کسانی که مراقب کسب های حلال خود بودند! کجا هستند پاکیزگانی که مراقب راه و رسم مسلمانی بودند!
وی گفت: حضرت در ادامه فرمودند که فساد در جامعه ظاهر شده است، این جامعه کسی نیست که نهی از منکر کند، آیا شما در این فضا در این زمان می خواهید در جوار حضرت حق آرامش پیدا کنید! این جامعه به جاهلیت بازگشته است، خدا لعنت کند کسانی را که امر به معروف می کنند اما خودشان معروفان را ترک می کنند و نهی از منکر می کنند اما خودشان عمل می کنند.
وی با اشاره به اینکه در چینن جامعه ای طبیعی است که بستر واقعه عاشورا را فراهم می کند، تصریح کرد: باید خود ما هم درس بگیریم و زمان خود را مقایسه کنیم بر آنچه که گذشت و دارایی های خود را بر اثر غفلت از دست ندهیم.
دولتمردان وقت خود را صرف حاشیه ها نکنند
نماینده ولی فقیه در استان کرمان ضمن تسلیت شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریست، افزود: شهیدان رجایی و باهنر چهره هایی پاک و نجیبی که بسیار عادل و پاک بودند و الگوی دولتمرد جهادی و اسلامی هستند اینها را از دست ما گرفتند.
وی ادامه داد: هفته دولت را بر دولتمردان و بر همه دولتمردان تبریک می گویم اما باید توجه داشته باشیم دولتمردان وقت خود را صرف حاشیه ها نکنند و مبتلا به حاشیه ها نشوند و کار به خصوص در راستای و معیشت در دستور خود قرار بدهند.
وی گفت: هم دولت و دلتمردان باید مراقب حاشیه ها باشند هم آنهایی که از دولت به معنای خاص خارج هستند باید مراقب باشند که ورود به حاشیه ها نکنند رهبری به صراحت مصادیق این حاشیه ها را بیان کردند، هرکسی که شنید حجت بر او تمام است.
وی با اشاره به اینکخ شهادت شهیدان رجایی و باهنر فرصتی است که دولتمردان به مردم گزارش بدهند، اظهار داشت: شهادت شهید قدوسی را تسلیت عرض می کنم، ورود کاروان امام حسین (ع) به کربلا و آغاز ماه محرم را داریم و به همین مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر را داریم.
علیدادی سلیمانی گفت: همه ما معروف ها و منکر ها را می شناسیم و لازم نیست کسی برای ما سخن بگویند اما آمران و ناهیان آمارشان در جامعه اسلامی بسیار کم هست.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که خیلی ها نفوذ دارند اما از ترویج امر به معروف و نهی از منکر خودداری می کنند، عنوان داشت: پیامبر اکرم (ص) بهترین افراد را امران به معروف و ناهیان از منکر عنوان کردند.
دستگاه قضایی باید عادلانه و قاطعانه با فساد برخورد کند
وی گفت: مبارزه با فسادها امروزه یکی از مصادیق مهم نهی از منکر است اصولا در هر محیطی فساد رخنه کند یا ضعف مراقبین یا ضعف برخورد کنندگان با فساد است.
وی با اشاره به اینکه مراقبت از فساد در گام اول باید دولت باشد تا بستر برای فساد فراهم نشود ما به هر دلیل رخنه ای اتفاق افتاد دستگاه قضایی باید عادلانه و قاطعانه برخورد کند، بیان داشت: مردم باید منتظر برخورد قاطعانه باشند و مطبوعات باید مراقبت کنند و فضا را به سمتی ببرند تا گفتمان مغشوش نشود همچنین مبارزه با فساد باید نتیجه آن را به صورت محسوس در سطح جامعه احساس کنیم، مبارزه با فساد جناحی نیست چرا که می تواند در هر جناحی رخ دهد.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب مبارزه با فساد باید استمرار داشته باشد، عنوان داشت: مبارزه با فساد نباید بخش و یا جزئی را بگیرد بلکه مبارزه باید در همه ابعاد وجود داشته باشد و کسانی که فساد می کنند نباید احساس امنیت کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

«حسین انجم شعاع» سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان شد

خیران کرمانی 40 میلیارد تومان به آموزش و پرورش کمک کردند

زنگ مهر در 7770 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد

گام بلند کرمان برای پیوستن به شبکه‌ جهانی شهرهای یونسکو

سرانه دانش آموزی در استان کرمان 30میلیون ریال برآورد شد

کلاس های آشنایی با آسیب های اجتماعی در مدارس راه اندازی شود

زنگ مهر در افزون بر هفت هزار مدرسه کرمان به صدا درآمد

اجرای طرح نشاط اجتماعی در شهرستان ارزوئیه

طرح نظم و امنیت ویژه موسم برداشت محصول پسته در زرند اجرا می شود

30 هزار لیتر نفت سفید قاچاق در کرمان کشف شد

کلاهبرداری اینترنتی به بهانه ثبت نام زوار اربعین حسینی

مجموعه دولت در کنار بخش خصوصی برای توسعه اشتغال و کارآفرینی باشد

3محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند

کارمند متخلف جهاد کشاورزی در قلعه گنج بازداشت شد

لزوم جذب سهمیه دفتر تعاونی استان کرمان در اسرع وقت

قیمت مرغ در کرمان باید به 12 هزار و 900 تومان برسد

تعهد خیرین مدرسه ساز کرمان 310 میلیارد ریال است

تعهد خیرین مدرسه‌ ساز کرمان 32 میلیاردریال است

30 مدرسه نامقاوم کرمان حذف می‌شود

ظرفیت اوقاف برای محرومیت زدایی در استان کرمان به کار گرفته شود

700 بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند کرمانی توزیع شد

پیروزی مقاومت در منطقه به زودی رقم می خورد

ولایتمداری ملت ایران دشمنان را درمانده کرده است

روحانی: حاضریم از خطا‌های برخی همسایگان بگذریم

لزوم تامین امکانات مورد نیاز برای اجرای هر چه بهتر اردوهای راهیان نور

ایران اسلامی به مرکز مقاومت در برابر ابرقدرت‌ها تبدیل شده است

جلوه های اقتدار ارتش در کرمان به نمایش گذاشته شد

آئین رژه نیروهای مسلح در کرمان برگزار شد

رژه نیروهای مسلح در کرمان برگزار شد

برنامه سازگاری با کم آبی در کارگروه استانی کرمان تصویب شد

انتقاد شهردار رفسنجان از عدم نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی

پذیرش 570 دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

256 کیلوگرم موادمخدر در منوجان کشف شد

اتمام گازرسانی به روستاهای کرمان و راور تا پایان سال 99

برنامه سازگاری با کم‌آبی در کرمان تصویب شد

توقف خانگی صدر را از فجر گرفت/ شکست ملوان و صدرنشینی نماینده ساوه

دنیا قدرت بلامنازع منطقه‌ای ایران را پذیرفته است

طرح گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در کرمان تدوین شد

دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی فعالانه‌تر ورود کنند

وزیر میراث فرهنگی به کرمان سفر می کند

قرارداد انتقال 30 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی به شهر کرمان نهایی می‌شود

قرارداد انتقال 30میلیون مترمکعب آب شرب به شهر کرمان نهایی می شود

چرخ‌های تراکتور دوباره به گردش افتاد/ پیروزی خانگی برابر گل‌گهر

طلسم تراکتور بعد از 205 دقیقه شکست/ شکست گل گهر در تبریز

نشانه های اضمحلال رژیم غاصب صهیونیستی قابل مشاهده است

جناح ها فعالیت خود را با سیاست علوی تطبیق دهند

دفاع مقدس به جریانی قدرتمند در برابر استکبار تبدیل شده است

اصلاح جامعه نیازمند اصلاح مسئولان است/دوران مظلومیت یمن سپری شد

راه‌اندازی 17 هنرستان کارآفرینی در دستور کار آموزش و پرورش کرمان

برگزاری همایش ملی بررسی اندیشه‌های تفسیری آیت‌الله جوادی‌ آملی