کرمان رصد

آخرين مطالب

هشدار درباره نفوذ جاسوس‌ها به ارکان نظام سياسي

هشدار درباره نفوذ جاسوس‌ها به ارکان نظام

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اظهارات اخیر وزیر اطلاعات که گفته بود جاسوس‌ها را در جاهایی یافتیم که تعجب مسئولان را برانگیخت، بحث جاسوسی را یک امر مرسوم در همه کشورها دانست و بر موضوع جلوگیری از نفوذ جاسوس‌ها به بخش‌های مختلف تاکید کرد
محمدعلی پورمختار درباره اظهارات سیدمحمود علوی که چندی پیش گفته بود جاسوس‌ها را در جاهایی یافتیم که تعجب مسئولان را برانگیخت، در پاسخ به این سوال که از آنجایی که این اظهارات وزیر اطلاعات وجود جاسوس‌ها را در نهادهای حساس به ذهن متبادر می‌کند چرا ما نباید ساز و کاری داشته باشیم که جاسوس‌ها نتوانند به این نهادها ورود کنند؟، گفت: بحث جاسوسی و نفوذ یک امر مرسوم در همه کشورها است.
این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: همه کشورها به نوعی تلاش دارند در ارکان مختلف حکومتی حتی در بخش‌های فرهنگی و صنعتی و اجتماعی نفوذ داشته باشند و گزارش دهند که حوادث و تصمیم‌گیری‌ها به آن نحوی که مدنظر خودشان است، اتفاق بیفتد. وقتی می‌بینیم یکی از اهداف سرویس‌های جاسوسی دنیا از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و به نوعی کشورهایی که در ایران سفارتخانه دارند نفوذ به جمهوری اسلامی ایران و مردم ایران است، بر این مبنا طبیعی است که از این اتفاقات رخ دهد.
نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ تصریح کرد: در این بخش مهم‌تر این است که مراقبت‌ها تشدید شود، مخصوصا در به‌کارگیری اشخاص و افرادی که شناخت دقیقی روی آن‌ها نیست مراقبت‌ها باید تشدید شود علاوه بر آن مراقبت در حین خدمت هم باید جدی گرفته شود چون خیلی از افراد ناخواسته به ابزار جاسوس‌ها و سرویس‌های جاسوسی تبدیل می‌شوند و از طرق مختلف در دام آن‌ها می‌افتند، چراکه آن‌ها روش‌های گوناگونی دارند.
این عضو فراکسیون پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: به این دلیل که جاسوس‌ها نوعا یک رفتار دارند، براین اساس اطلاع‌رسانی دقیق از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی و حراست‌ها، دادن آموزش‌های کافی و شناساندن رفتار جاسوس‌ها می‌تواند از نفوذ جاسوس در بخش‌های مختلف پیشگیری و جلوگیری به عمل آورد. اینکه وزارت اطلاعات کلیت این موارد را مطرح و اخبار خوبی هم در این رابطه منعکس می‌کند نشان‌دهنده فعالیت بخش ضدجاسوسی وزارت اطلاعات و سایر دستگاه‌های اطلاعاتی است.
پورمختار در پاسخ به این سوال که یکی از مواردی که توسط وزیر اطلاعات عنوان شد این بود که نفوذی‌ها افرادی هستند که داغ‌ترین شعارهای حاکمیتی را سر می‌دهند، حال فکر می‌کنید این ویژگی چقدر در بین این افراد نهادینه باشد؟، گفت: افراد نفوذی می‌خواهند خود را در شکل و شمایل نیروهای مورداعتماد یک تشکیلات حکومتی و یک نظام در بیاورند درنتیجه نگاهشان این است که آنجا چه چیزی ارزش هست و اهمیت دارد، آن‌ها این ارزش‌ها را خیلی خوب شناسایی می‌کنند و آموزش‌های لازم را می‌دهند تا ادای دیگران را در بیاورند. به همین مناسبت تنها این نیست که فقط در شعارها باشد.
وی در پاسخ به این سوال که از دیگر مواردی که وزیر اطلاعات به آن اشاره کرد این بود که گفتند نفوذی‌ها دیگران را متهم به ضدیت با نظام می‌کنند حال در این بخش چقدر ضرورت دارد که به اندازه کافی دقت داشته باشیم که دچار اشتباه نشویم؟، گفت: بر اساس فرمایش وزیر اطلاعات این خصیصه هم یک خصیصه واقعی است اما در عین حال خیلی هم پیچیده است. می‌توان گفت این خصیصه حتی غیر قابل مرزبندی با کسانی است که به طور واقعی دلسوز نظام و کشور و ملت هستند.
این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: وقتی شخصی تذکری به دیگری می‌دهد که باید در این حرف یا رفتارت نسبت به یک مسئول مراقبت کنی تا برای کشور مشکل درست نشود یا وقتی شخصی به دیگری می‌گوید خطت برخلاف مشی نظام است باید حواسمان باشد که این‌ها را متهم به جاسوس‌ بودن نکنیم. اصلا تفاوت‌ها خیلی زود آشکار می‌شود آن کسی که از روی دلسوزی حرفی می‌زند این حرفش را مرتب از روی منطق و استدلال می‌گوید و مباحثش را مطرح می‌کند اما نفوذی‌ها اینگونه نیستند بلکه فقط در این حد است که یک حرفی را به صورت خیلی خشک و بی‌مغز و بدون پشتوانه بزنند و ممکن است چنین بحث‌هایی را هم مطرح کنند.
این نماینده مجلس دهم در پاسخ به این سوال که از آنجایی که وزیر اطلاعات مطرح کردند نفوذی‌ها به دستگاه اطلاعاتی حمله می‌کنند، حال شما ارزیابی‌تان در این بخش چیست؟ و آیا نفوذی‌ها اصلا امکان تضعیف دستگاه اطلاعاتی کشور ما را دارند؟، گفت: به نظر من نه، به نظر بنده این مورد نمی‌تواند از خصایص نفوذی‌ها باشد، نفوذی‌ها برعکس کسانی هستند که بیشتر همراهی می‌کنند و به‌به و چه‌چه زیادی می‌کنند به‌خاطر اینکه شناخته نشوند. بالاخره افرادی که مرتب نقد می‌کنند و حمله می‌کنند یک‌جایی گیر می‌افتند و با آن‌ها برخورد می‌شود و پیگیری می‌کنند و آن‌جا چهره‌شان روشن می‌شود.
این عضو فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: به نظر من نفوذی‌ها به طور صددرصدی خودشان را با شرایط محیط تطبیق می‌دهند و هیچ وقت خودشان را با یک دستگاه اطلاعاتی اینچنینی که بالاخره حساسیت هم وجود دارد درگیر نمی‌کنند که بعد وقتی با آن‌ها برخورد شود، هویت‌شان کشف شود.
پورمختار در پاسخ به این سوال که از آنجایی که وزیر اطلاعات این موضوع را مطرح کردند که مسئولان از کشف جاسوس‌ها در جاهایی متعجب شدند، حال فکر می‌کنید منظور ایشان ناظر به چه جاهایی بوده و آیا فکر می‌کنید تعداد این افراد کشف شده زیاد بوده که موضوع را رسانه‌ای کردند؟، گفت: من بعید می‌دانم زیاد باشد ولی بالاخره محدودیت اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات زیاد است و خیلی نمی‌توانند روی موضوعات به صورت مصداقی یا از منظر تعداد یا جاهایی که این مسائل اتفاق افتاده اطلاع‌رسانی کنند و این خصیصه این وزارت‌خانه است.
وی خاطرنشان کرد: به نظر نمی‌آید آقای علوی بیش از این می‌توانسته اعلام کند ولی در جلسات خصوصی و محدود می‌توانند اسم بیاورند و بگویند ولی در حالت کلی برای حفظ نظام است نه اینکه اعتمادی ندارند، به خاطر این است که این روش‌ها در مقابل سرویس‌های جاسوسی لو نرود معمولا اینگونه صحبت می‌کنند.
منبع : ilna.ir


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

«حسین انجم شعاع» سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان شد

خیران کرمانی 40 میلیارد تومان به آموزش و پرورش کمک کردند

زنگ مهر در 7770 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد

گام بلند کرمان برای پیوستن به شبکه‌ جهانی شهرهای یونسکو

سرانه دانش آموزی در استان کرمان 30میلیون ریال برآورد شد

کلاس های آشنایی با آسیب های اجتماعی در مدارس راه اندازی شود

زنگ مهر در افزون بر هفت هزار مدرسه کرمان به صدا درآمد

اجرای طرح نشاط اجتماعی در شهرستان ارزوئیه

طرح نظم و امنیت ویژه موسم برداشت محصول پسته در زرند اجرا می شود

30 هزار لیتر نفت سفید قاچاق در کرمان کشف شد

کلاهبرداری اینترنتی به بهانه ثبت نام زوار اربعین حسینی

مجموعه دولت در کنار بخش خصوصی برای توسعه اشتغال و کارآفرینی باشد

3محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند

کارمند متخلف جهاد کشاورزی در قلعه گنج بازداشت شد

لزوم جذب سهمیه دفتر تعاونی استان کرمان در اسرع وقت

قیمت مرغ در کرمان باید به 12 هزار و 900 تومان برسد

تعهد خیرین مدرسه ساز کرمان 310 میلیارد ریال است

تعهد خیرین مدرسه‌ ساز کرمان 32 میلیاردریال است

30 مدرسه نامقاوم کرمان حذف می‌شود

ظرفیت اوقاف برای محرومیت زدایی در استان کرمان به کار گرفته شود

700 بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند کرمانی توزیع شد

پیروزی مقاومت در منطقه به زودی رقم می خورد

ولایتمداری ملت ایران دشمنان را درمانده کرده است

روحانی: حاضریم از خطا‌های برخی همسایگان بگذریم

لزوم تامین امکانات مورد نیاز برای اجرای هر چه بهتر اردوهای راهیان نور

ایران اسلامی به مرکز مقاومت در برابر ابرقدرت‌ها تبدیل شده است

جلوه های اقتدار ارتش در کرمان به نمایش گذاشته شد

آئین رژه نیروهای مسلح در کرمان برگزار شد

رژه نیروهای مسلح در کرمان برگزار شد

برنامه سازگاری با کم آبی در کارگروه استانی کرمان تصویب شد

انتقاد شهردار رفسنجان از عدم نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی

پذیرش 570 دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

256 کیلوگرم موادمخدر در منوجان کشف شد

اتمام گازرسانی به روستاهای کرمان و راور تا پایان سال 99

برنامه سازگاری با کم‌آبی در کرمان تصویب شد

توقف خانگی صدر را از فجر گرفت/ شکست ملوان و صدرنشینی نماینده ساوه

دنیا قدرت بلامنازع منطقه‌ای ایران را پذیرفته است

طرح گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در کرمان تدوین شد

دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی فعالانه‌تر ورود کنند

وزیر میراث فرهنگی به کرمان سفر می کند

قرارداد انتقال 30 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی به شهر کرمان نهایی می‌شود

قرارداد انتقال 30میلیون مترمکعب آب شرب به شهر کرمان نهایی می شود

چرخ‌های تراکتور دوباره به گردش افتاد/ پیروزی خانگی برابر گل‌گهر

طلسم تراکتور بعد از 205 دقیقه شکست/ شکست گل گهر در تبریز

نشانه های اضمحلال رژیم غاصب صهیونیستی قابل مشاهده است

جناح ها فعالیت خود را با سیاست علوی تطبیق دهند

دفاع مقدس به جریانی قدرتمند در برابر استکبار تبدیل شده است

اصلاح جامعه نیازمند اصلاح مسئولان است/دوران مظلومیت یمن سپری شد

راه‌اندازی 17 هنرستان کارآفرینی در دستور کار آموزش و پرورش کرمان

برگزاری همایش ملی بررسی اندیشه‌های تفسیری آیت‌الله جوادی‌ آملی