کرمان رصد

آخرين مطالب

اقتصادي

خسارت ملخ‌ها محدود به مراتع است/شرایط در شمال کرمان تحت کنترل است

کرمان رصد - کرمان - مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی شمال استان کرمان با اعلام این مطلب که تاکنون هیچ خسارتی در اثر ریزش ملخ‌ها به باغات و مزارع وارد نشده است، گفت: البته مراتع دچار خسارت شده اند.

پنج طرح اقتصاد مقاومتی در دانشگاه رفسنجان اجرا می شود

کرمان رصد - کرمان - رئیس دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان با بیان اینکه این دانشگاه اجرای چند طرح اقتصاد مقاومتی را از سه گذشته آغاز کرده است گفت: هم اکنون پنج طرح دیگر نیز در دانشگاه ولیعصر رفسنجان در مرحله اجرا قرار دارد.

زراعت چوب در جنوب کرمان توسعه می یابد

کرمان رصد - جیرفت - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین این اداره کل و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان خبر داد و گفت: این تفاهم نامه در زمینه توسعه زراعت چوب با کشت گونه های سریع الرشد و چوبده به امضا رسید.

توسعه مزارع زعفران جنوب کرمان در دستور کار قرار گرفت

کرمان رصد - جیرفت - مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از توسعه مزارع زعفران در این منطقه خبر داد و گفت: از آغاز برنامه ششم توسعه و در زمینه تغییر الگوی کشت، توسعه گیاه دارویی زعفران در دستور کار این مدیریت قرار گرفت.

100 پرونده واحدهای انرژی خورشیدی در کرمان معطل تسهیلات است

کرمان رصد - کرمان - نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکصد پرونده واحدهای انرژی خورشیدی در کرمان معطل تسهیلات مانده است گفت: 95 درصد ظرفیت استان کرمان در بحث انرژی‌های خورشیدی به‌دلیل ناهماهنگی سیستمی دستگاه‌های اجرایی مانده است.

30 هزار تن چغندر قند در جنوب کرمان تولید شد

کرمان رصد - جیرفت - رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از تولید 30 هزار تن چغندر قند در این منطقه خبر داد و گفت: در سال زراعی 98 - 97 عملیات کاشت چغندر قند پاییزه در سطح 400 هکتار و تولید 30 هزار تن هدف گذاری و عملیاتی شد.

عملیات احداث محور فاریاب به ارزوئیه آغاز شد

کرمان رصد - جیرفت - مدیرکل راه و شهر سازی جنوب کرمان گفت: عملیات اجرایی ساخت محور شهرستان فاریاب به ارزوئیه به طول 53 کیلومتر در جنوب کرمان با حضور معاون عمرانی استاندار کرمان آغاز شد.

خیرین 1200کلاس درس در استان کرمان ساختند

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان کرمان گفت: خیرین از ابتدای دولت یازدهم تاکنون یکهزار و 200 کلاس درس در نقاط مختلف این استان ساخته اند .

61 هزار هکتار از اراضی جنوب کرمان سم پاشی شد

کرمان رصد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان از ادامه مبارزه با ملخ های صحرایی خبر داد و گفت: از ابتدای مبارزه با این حشرات تاکنون 61 هزار هکتار از اراضی جنوب استان سم پاشی شده است.

استاندار کرمان:دستگاه های اجرایی کالاهای مورد نیاز را از داخل استان تامین کنند

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان دستگاه های اجرایی را ملزم به تامین کالاهای مورد نیاز خود از داخل این استان کرد و گفت : ابلاغیه آن به دستگاهها ارسال شده است .

رئیس اتاق کرمان:اقدامات اجرایی بانک ها علیه واحدهای تولیدی متوقف شود

کرمان رصد - کرمان - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور لازم است که تمامی اقدامات اجرایی بانک ها علیه واحدهای تولیدی متوقف شود.

500 طرح توسعه‌ای و احداثی استان قابل واگذاری به بخش غیردولتی/اعلام لیست نهایی از ابتدای تیرماه

کرمان رصد - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان اینکه بیشتر طرح های قابل واگذاری به بخش غیردولتی در استان در دستگاه های تولیدی از جمله ...

ابلاغ بخشنامه تامین کالاهای مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی از داخل استان در آینده نزدیک

کرمان رصد - استاندار کرمان گفت: در مجموع و در آینده نزدیک به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ خواهد شد که کالاهای موردنیاز خود را از داخل استان تامین کنند. ...

باید تمام فعالیت‌های اجرایی بانک‌ها علیه واحدهای تولیدی متوقف شود/نیروگاه‌های خورشیدی دیگر توجیه اقتصادی ندارند

کرمان رصد - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاه به اینکه باید در شرایط جنگ اقتصادی آرایش جنگی بگیریم، بیان کرد: در شرایط ...

پنجهزارکنتور هوشمند در جنوب کرمان نصب شد

کرمان رصد - جیرفت - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب کرمان از نصب پنج هزار کنتور هوشمند در این منطقه خبر داد و گفت: میزان مصرف برق توسط این کنتورها به صورت آنلاین رصد می شود.

صدور بیش از 4000 سند مالکیت روستایی

کرمان رصد - مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ضمن تشریح آمار صدور اسناد مالکیت روستایی در شش ساله گذشته از صدور چهار هزار و هشتاد سند مالکیت در سال ...

قیمت خرما کاذب است/ توزیع 4 کیلو شکر برای هر کرمانی

کرمان رصد - کرمان - سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه‌ریزی استانداری کرمان گفت: سال گذشته قیمت خرما هشت هزار تومان بود که اکنون به 30 هزار تومان رسیده و قیمت کنونی خرما کاذب است.

معاون وزیر صنعت : تامین نیاز داخلی بر صادرات اولویت دارد

کرمان رصد - کرمان- معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت (صمت )گفت : هر چند در شرایط کنونی صادرات عواید و منافع زیادی برای کشور دارد ولی رویکرد دولت اولویت تامین نیازهای داخل بر صدور کالا است .

25 هزار تن خرما در انبارهای کرمان وجود دارد

کرمان رصد- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان به کاهش قیمت خرما در روزهای آینده اشاره کرد و گفت: حدود 25 هزار تن خرما در انبارهای بم، نرماشیر و ریگان موجود است و حدود یک ماه آینده خرمای جدید تولیدی استان وارد بازار و قیمتها شکسته می شود.

مدیر زراعت جنوب کرمان: کشاورزان در خرید بذر دقت کنند

کرمان رصد- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: کشاورزان در خرید بذر دقت کرده و برای اطمینان بیشتر از مولفه های کیفی بذرها، با کارشناسان کشاورزی مشورت کنند

مشوق های قانونی در انتظار صاحبان چاه های کشاورزی

کرمان رصد - جیرفت - مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان گفت : کشاورزانی که از 15 خرداد تا 15 شهریورماه برای امضای تفاهم نامه و خاموش کردن چهار ساعته موتور پمپ ها از 24 ساعت شبانه روز با شرکت توزیع برق جنوب استان قرارداد را امضا کنند، مشوق هایی در نظر گرفته شده است.

آغاز عملیات احداث دهکده تخصصی خرما در بم

کرمان رصد - طرح احداث دهکده تخصصی خرما جنوب شرق کشور با حضور " امید" معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، "نیکزادی" نماینده مردم شهرستان های شرقی ...

معاون رییس جمهوری: روستاها محل تولید و ثروت آفرینی شوند

کرمان رصد- معاون توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: یکی از اهداف ایجاد اشتغال روستایی و اعتبارات طرح های پایدار روستایی مهاجرت معکوس روستاییان است تا روستا محل تولید کار و ثروت آفرینی شود.

صنوف متخلف در سیرجان جریمه شدند

کرمان رصد- رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت سیرجان گفت : واحدهای صنفی متخلف در این شهرستان 247 میلیون و 240 هزار ریال جریمه نقدی شدند

گفت و گو با سلطان پیاز جنوب کرمان

کرمان رصد - جیرفت - نشریه فراتر از چپ در شماره جدید خود، گفت و گویی صمیمانه و خودمانی با یکی از کشاورزان زحمتکش جنوب کرمان که اهالی منطقه، سلطان پیاز لقبش داده اند را به چاپ رسانده که خواندنش پُر از لطف است.

اعلام پروژه‌های نیمه تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی تا پایان خردادماه

کرمان رصد- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان اعلام کرد: با توجه به تبصره 19 قانون بودجه تاکید به بحث واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش غیردولتی دارد، لذا مقرر شد دستگاه‌های اجرایی استان حداکثر تا پایان خردادماه لیست پروژه‌های قابل واگذاری که به تصویب کارگروه واگذاری دستگاه رسید را اعلام کنند.

معاون استاندار کرمان :نظارت بر استاندارد کالا به رونق تولید کمک می کند

کرمان رصد- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام رونق تولید گفت :نظارت و رعایت جدی استانداردها در کالاهای تولیدی به تحقق این مهم کمک می کند.

نماینده مجلس : ضعف نظارت قیمت خرما را افزایش داد

کرمان رصد- نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: حداکثر قیمت خرما درجه یک در شهرستان بم بین 28 هزار تا 30 هزار تومان قیمت دارد، باید مشخص شود که به چه دلیلی بسته 600 گرمی خرما در بازار با درجه کیفی پایین تر بالاتر از 30هزار تومان به فروش می‌رسد.

جایگاه جهانی استاندارد ایران 10 رتبه بهبود یافت

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل دفتر حوزه ریاست، هماهنگی امور استان ها و دبیرخانه شورای عالی استاندارد کشور با اشاره به اقدامات این سازمان در حوزه بین الملل گفت: رتبه این سازمان در پنج سال گذشته در حوزه جهانی 31 بوده که اکنون به 21 ارتقا یافته است.

کشت گل محمدی در سیرجان 35درصد افزایش یافت

کرمان رصد- شرایط اقلیمی و تجربه حدود دو دهه خشکسالی کشاورزان و باغداران منطقه سیرجان استان کرمان را به کشت درختان و محصولات کم آب از جمله گل محمدی سوق داده طوری که به گفته مسئولان کشت گل محمدی در سالجاری نسبت به سال قبل از رشد 35درصدی برخوردار بوده است

نمایشگاه عرضه کالا با 350 غرفه در جنوب کرمان برپا شد

کرمان رصد- رئیس اتاق اصناف شهرستان جیرفت از بازگشایی نمایشگاه ضیافت ویژه ماه مبارک رمضان با 350 غرفه در جیرفت خبر داد و گفت: مردم هفت شهرستان جنوبی استان کرمان می توانند اقلام مورد نیاز خود را از این نمایشگاه تهیه کنند.

10میلیارد تومان به استان های درگیر ملخ صحرایی اختصاص یافت

کرمان رصد - جیرفت - رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت : وزارت کشور برای کمک به روند مبارزه با ملخ های صحرایی، 10 میلیارد تومان در اختیار جهاد کشاورزی قرار داده که طی روزهای آینده بین استان های درگیر هجوم این آفت توزیع می شود.

یک جامعه شناس : شهروندان از خرید هیجانی بپرهیزند

کرمان رصد - کرمان - استاد جامعه شناسی دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به هیجان این روزهای مردم در خرید برخی کالاها توصیه کرد : شهروندان کمتر خرید هیجانی کنند و خرید مایحتاج و لوازم مصرفی خود را مدیریت نمایند زیرا با پرهیز از هیجان زدگی در خرید می توان تا حدودی از افزایش بی رویه قیمت ها جلوگیری کرد.

مبارزه با ملخ های صحرایی در 164 هزار هکتار اراضی کشور انجام شد

کرمان رصد - کرمان - رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت : مبارزه با ملخ های صحرایی در 164 هزار هکتار اراضی کشور انجام شده و طبق پیش‌ بینی فائو این مبارزه باید در 345 هزار هکتار انجام شود.

مشکل کرایه حمل و نقل سیمان در کرمان رفع شد

کرمان رصد - کرمان - طی 2 روز گذشته رانندگان و کامیون داران بخش حمل و نقل سیمان به صورت یکباره نرخ کرایه بار را به صورت غیر متعارف افزایش دادند اما با رایزنی ها و نشست مشترک، این مشکل اکنون رفع شده است.

افزون بر 6 میلیارد ریال پروژه برق در شهداد به بهره برداری رسید

کرمان رصد - کرمان - مدیر امور نواحی برق کرمان گفت: پروژه روشنایی معابر ورودی 17 روستا در بخش شهداد با اعتبار 6میلیارد و 300 میلیون ریال و با احداث سه هزار و 300 کیلومتر شبکه به بهره برداری رسید.

اشتباه محاسبه ای در نرخ حمل بار در کرمان

کرمان رصد - معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: قیمت حمل بار باید براساس "تُن کیلومتر" باشد اما در محاسبه اخیر نرخ حمل ...

برداشت گل محمدی در رفسنجان آغاز شد

کرمان رصد - کرمان - رئیس جهاد کشاورزی رفسنجان از آغاز برداشت گل محمدی از 20 هکتار سطح زیر کشت در این شهرستان خبر داد.

افزون بر 2000 تن تخم مرغ در جنوب کرمان تولید شد

کرمان رصد - جیرفت - مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از تولید 2 هزار و 475 تن تخم مرغ در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

10 صندوق خرد اشتغالزایی برای عشایر کرمان ایجاد شد

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل امور عشایری استان کرمان گفت : بمنظور حمایت از تولید و توانمندسازی خانوارهای عشایری 10 صندوق خرد اشتغالزایی در این استان ایجاد شده است .

13هزار مترمربع واحدهای دامی در فاریاب سم پاشی شد

کرمان رصد - جیرفت - مسئول شبکه دامپزشکی شهرستان فاریاب گفت: همزمان با آغاز طرح مبارزه با ویروس تب کریمه کنگو، 13 هزار متر مربع واحدهای واحدهای دامی این شهرستان بطور رایگان سم پاشی شد.

دولت به بافت های فرسوده جنوب کرمان تسهیلات می دهد

کرمان رصد - جیرفت - مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت: در راستای طرح ملی احداث مسکن در بافت های فرسوده، دولت در مراکز شهرستان های جنوب کرمان تسهیلات کم بهره تا سقف 90 میلیون تومان پرداخت می شود.

21 میلیارد ریال؛ میزان محکومیت‌های صادره توسط تعزیرات استان در سال جاری/کاهش قیمت گوشت مرغ در بازارهای کرمان

کرمان رصد - مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان به تبیین اقدامات صورت گرفته در فروردین‌ماه امسال پرداخت و گفت: میزان محکومیت‌های که توسط شعب تعزیرات ...

استعدادهای کارآفرینی دانشگاه ها کشف شوند

کرمان رصد- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با تاکید بر اینکه استعدادهای کارآفرینی در دانشگاه ها کشف شود گفت: اتاق کرمان به عنوان یک شتاب دهنده و حلقه واسط بین کسب و کارهای نوین و سنتی عمل می‌کند.

دولت به بافت های فرسوده جنوب کرمان تسهیلات دریافت می دهد

کرمان رصد- مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت: در راستای طرح ملی احداث مسکن در بافت های فرسوده، دولت در مراکز شهرستان های جنوب کرمان تسهیلات کم بهره تا سقف 90 میلیون تومان پرداخت می شود.

کارگران نمونه معادن گل گهر سیرجان تجلیل شدند

کرمان رصد - کرمان - بمناسبت گرامیداشت هفته کارگر از 35کارگر نمونه معادن گل گهر سیرجان با حضور مدیرعامل گل گهر و نماینده مردم این منطقه در مجلس شورای اسلامی تجلیل شد.

نرخ زولبیا و بامیه در کرمان مصوب شد

کرمان رصد - کرمان - مشاور رسانه ای رئیس و مدیر روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به تصویب اقلام مصرفی ویژه ماه مبارک رمضان در ستاد تنظیم بازار استان گفت: قیمت هرکیلو زولبیا 15 هزار و 500 تومان، بامیه 16 هزار و 500 تومان و مخلوط 16 هزار تعیین شده است.

بیش از پنج هزار شغل در کرمان ایجاد می شود

کرمان رصد - کرمان - معاون امور صنایع و تولید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: با جذب کامل اعتبارات تخصیص یافته از محل تبصره ماده 18، امسال تعداد پنج هزار و 500 فرصت جدید شغلی در این استان ایجاد می شود.

پرداخت تسهیلات تبصره 18 به واحدهای تولیدی در سال جاری/پیش‌بینی اشتغال 5000 نفری در حوزه صنعت

کرمان رصد- غفارنژاد گفت: در سال جاری براساس تفاهم وزارت صمت از محل تسهیلات تبصره 18 نقدینگی واحدهای تولیدی را تامین می کنیم که یک هزار و 90 میلیارد تومان با نرخ 14 درصد در مناطق برخوردار به سه گروه طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت 60 درصد، واحدهای موجود که نیاز به بازسازی و نوسازی و افزایش ظرفیت تولید دارند

1900 تن گوشت سفید در جنوب کرمان تولید شد

کرمان رصد- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از تولید یکهزار و 900 تن گوشت سفید در هفت شهرستان این منطقه خبر داد و گفت: این میزان گوشت سفید به همت بهره برداران فعال در صنعت طیور این منطقه تولید شد.

کارگران جوان را دریابید

کرمان رصد - کرمان - این روزها که دوران بازنشستگی را پس از 28 سال کار دشوار و طاقت فرسا سپری می کند و هنوز سختی های گذشته کار در معدن و تبعات منفی آن بر روح و جسمش سنگینی می‌کند، می گوید: نمی‌خواهم کسی را متهم کنم اما انتظار تامین امنیت شغلی کارگران جوان را از مسئولان دارم .

کارآفرینی ارزش پول ملی را افزایش می دهد

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از منابع ارتقای ارزش پول ملی، تقویت و ترویج کار و کار آفرینی در جامعه است زیرا از این طریق پول کشور در دنیا ارزشمندتر خواهد شد.

اقتدار شرکت گل گهر در معرض دید خبرنگاران

کرمان رصد - کرمان - عملکرد مقتدرانه شرکت گل گهر سیرجان به عنوان معین منطقه 7اقتصاد مقاومتی از مناطق هشت گانه تعریف شده در استان کرمان که ضمن موفقیت های ملی و بین المللی اقدامات زیر ساختی خوبی را در حوزه مسئولیت اجرایی انجام داده و یا در دست اقدام دارد هفته گذشته در معرض دید خبرنگاران داخلی و خارجی قرار گرفت.

کشاورزان جنوب کرمان محصول گندم را به مراکز خرید دولتی تحویل دهند

کرمان رصد - جیرفت - مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: کشاورزان این منطقه با تحویل محصول گندم و کلزا خود به مراکز خرید دولتی از فعالیت شبکه های دلالی جلوگیری کنند.

قیمت هر کیلو زلوبیا و بامیه در کرمان/پیش‌بینی کاهش خرید مردم در ماه رمضان

کرمان رصد- رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی، فروشی و کافه قنادی کرمان به کاهش قدرت خرید مردم سال به سال اشاره کرد و افزود: متاسفانه میزان فروش هر سال نسبت به سال قبل آن کمتر می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم که امسال میزان فروش زولبیا و بامیه با توجه به قیمت آن کمتر از سال‌های گذشته باشد.

هزار نیروگاه خورشیدی در کرمان احداث می شود

کرمان رصد- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با اشاره به احداث 520 نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان این نهاد حمایتی طی سال گذشته گفت: ‌هزار نیروگاه خورشیدی دیگر نیز طی سال جاری در کرمان به بهره برداری می رسد.

نمایشگاه طرح ضیافت در کرمان برگزار می شود

کرمان رصد- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به برگزاری نمایشگاه طرح ضیافت امسال در پارک مادر از 18 تا 28 اردیبهشت ماه، گفت: این نمایشگاه در قالب 100 غرفه دایر و در آن کالاهای مورد نیاز مردم با 15 تا 20 درصد تخفیف ارائه می شود.

مشکلات کارگران معادن زغال سنگ کوهبنان حل و فصل شد

کرمان رصد- رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان گفت: با ورود سیستم قضایی ضمن به روز شدن پرداخت حقوق کارگران معدن، از تعطیلی 2 معدن بزرگ در کوهبنان و بیکار شدن افزون بر 800 کارگر جلوگیری بعمل آمد.

باند فرود اضطراری هواپیمای سم پاش در جازموریان راه اندازی شد

کرمان رصد- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان از اتمام عملیات احداث و تحویل باند فرود اضطراری هواپیماهای سم پاش در حاشیه تالاب جازموریان خبر داد و گفت: این باند طی 10 روز تلاش شبانه روزی برای مبارزه با ملخ های صحرایی راه اندازی شده است.

مزارع کرمان از هجوم ملخ های صحرایی در امان ماند

کرمان رصد- معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت : با تمهیدات از پیش تعیین شده برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ هایی صحرایی ، از خسارت ملخ ها به مزارع این استان جلوگیری شد

راه حل اصلی مشکلات کشور توجه به رونق تولید و اقتصاد مقاومتی است

کرمان رصد - کرمان - نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه مسئولان نباید حل مشکلات کشور را به مسئله برجام گره بزنند، گفت: راه حل اصلی مشکلات توجه به رونق تولید و اقتصاد مقاومتی است.

شرایط تولید 2500 مگاوات انرژی الکتریکی در کرمان فراهم است

کرمان رصد - کرمان - رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: شرایط تولید حداقل 2 هزار و 500 مگاوات انرژی الکتریکی از خورشید در این استان با وجود بیش از 300 روز آفتابی فراهم است.

آب خلیج فارس تا شهریور به سیرجان منتقل می شود

کرمان رصد - کرمان - مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان گفت: این شرکت با اجرای اقدامات کارشناسی تا شهریورماه سال جاری آب خلیج فارس را به سیرجان منتقل می کند.

افغانستان و ایران مشترکات زیادی دارند

کرمان رصد - کرمان - رئیس اتاق تجارت و صنایع غزنی با تاکید بر سرمایه‌ گذاری‌ مشترک ایرانی ها در افغانستان گفت: کشورهای ایران و افغانستان مشترکات فرهنگی و زبانی بسیاری دارند و در بخش همکاری تجاری نیز می توانند همکاری خوبی داشته باشند.

امکان تولید حداقل 2500 مگاوات انرژی الکتریکی از خورشید در کرمان/انتقال انرژی الکتریکی از کرمان به افغانستان

کرمان رصد - رییس مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی اتاق کرمان گفت: بر اساس آمارها و اعلام منابع معتبر، بیشترین تابش خورشید در کشور ایران مربوط به کرمان ...

توسعه فراگیر و پایدار هدف نهایی مسئولان است

کرمان رصد - کرمان - سرپرست معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور گفت: هدف همه ما توسعه فراگیر و پایدار کشور در تمامی زمینه های اجتماعی فرهنگی، سیاسی و غیره است.

520 نیروگاه خورشیدی مددجویان امداد در کرمان به بهره‌برداری می‌رسد

کرمان رصد - رئیس کمیته امداد با اشاره به ایجاد پنل‌های خورشیدی پنج کیلوواتی برای افراد تحت پوشش این نهاد در استان کرمان، گفت: در این راستا 520 نیروگاه خورشیدی برای مددجویان آماده افتتاح است.

دستورالعمل اقتصادمقاومتی کرمان به زودی به شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود

کرمان رصد - کرمان - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: چارچوب و دستورالعمل مباحث اقتصاد مقاومتی در استان کرمان بسته شده و به زودی به شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود.

نرخ بیکاری در شهربابک 15 درصد است/ وجود 6400 نفر بیکار در شهرستان

کرمان رصد - شهربابک - معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان تعداد بیکاران این شهرستان را حدود شش هزار و 402 نفر ذکر کرد و گفت: نرخ بیکاری شهربابک 15 درصد است.

اشتغال یکی از مشکلات اصلی استان کرمان است

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان اشتغال را یکی از مشکلات اصلی این استان دانست و گفت: باید برای رفع مشکلات این حوزه به دنبال راه حل باشیم.

کرمان ظرفیت تبدیل به پایلوت ایجاد نیروگاه های خورشیدی را دارد

کرمان رصد - کرمان - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که کرمان قابلیت لازم برای تبدیل شدن به پایلوت ایجاد نیروگاه های خورشیدی 5 مگاواتی در کشور را دارد، گفت: در حال حاضر 700 نیروگاه خورشیدی در این استان برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد ایجاد شده است.

اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی محور اصلی فعالیت مدیران کرمان است

کرمان رصد - کرمان - رئیس سازمان و مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: توجه به معین های اقتصادی، اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی و برنامه ریزی برای شهرستانها، به عنوان محورهای اصلی فعالیتها، مورد تاکید مدیران استان کرمان در سال جاری است.

ساير مطالب

کارشناسان :شایعه آلودگی سیب زمینی های جیرفت به نیترات صحت ندارد

اعتبارات اشتغالزایی کمیته امداد سه برابر افزایش یافت

تغییر رویکرد دیوان محاسبات جای تقدیر دارد

معاون استاندار کرمان :نمایشگاه طرح ضیافت در کرمان دایر می شود

پیگیری آزادسازی سهام عدالت مددجویان کمیته امداد

درمانگاه تامین اجتماعی راور مورد بهره برداری قرار گرفت

مشکل معادن کرمان با تخصیص اعتبارات دولتی رفع می شود

بیش از 82 میلیارد ریال سهم در بورس منطقه ای کرمان معامله شد

مدیرکل مصرف توانیر:بهره وری انرژی در کشور کاهش پیدا کرده است

افزایش 20 درصدی بودجه‌ شهربابک در سال‌ 98

افزایش 30 درصدی قیمت زمین و ساختمان در کرمان/ رکود نسبی در خرید و فروش

کارخانه تولید شمش فولاد در سیرجان به بهره برداری رسید

دلایل عقب ماندگی پروژه ها در استان کرمان شناسایی و رفع شود

اعتبار پیش بینی شده برای مرمت قبه سبز 20 میلیارد تومان است

خط تولید جدول «وت پرس» در کرمان راه اندازی می‌شود

2543 شغل پایدار در رفسنجان ایجاد شد

70 درصد روستاهای بافت از نعمت گاز برخوردارند

افزون بر 2 هزار شغل پایدار در رفسنجان ایجاد شد

پیشرفت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی نسبت به برنامه زمان بندی عقب است

مناطق مستعد بومگردی عشایری کرمان شناسایی می شود

افتتاح رسمی درمانگاه تامین اجتماعی راور با حضور رییس تامین اجتماعی کشور

اجازه نمی‌دهیم بنگاه‌های تولیدی به دلیل مشکلات قضایی تعطیل شوند

توسعه صنایع زیردستی شهربابک به رونق تولید کمک می کند

1000هکتار به نخلستان های ریگان افزوده شد

نماینده مجلس :حمایت از کارآفرین اشتغال و رفاه جامعه را در پی دارد

عملیات اجرایی طرح های آبخیزداری جنوب کرمان آغاز شد

مدیر مس شهربابک: تجمیع امکانات و همدلی به رونق اقتصاد می انجامد

از تعیین اعضای شورای کارگروه شورای معادن استان تا نقشه‌برداری 200 معدن با سیستم جدید پهبادی در استان

500 هزار متر مکعب آب در سدهای ریگان ذخیره شد

افزون بر 2000 میلیارد تومان محصول کشاورزی از جنوب کرمان صادر شد

ارز 4200 تومانی ضد رفاه مردم بود/شوک ارزی بیشتر از افزایش قیمت حامل‌های انرژی به مردم لطمه می‌زند

بازگشایی محور راور _ دیهوک بعد از 12 روز

یک میلیارد ریال کمک‌های اداره کل غله کرمان به خوزستان ارسال شد

تگرگ 360 میلیارد تومان به باغات پسته سیرجان خسارت زد

تخم ریزی ملخ ها در جازموریان کشاورزی کرمان را تهدید می کند

حقوق معوقه فرهنگیان پرداخت شود

تگرگ به 7000 هکتار از باغات سیرجان خسارت وارد کرد

باران موجب کنترل طغیان آفات در مزارع کشاوزری می شود

سیلاب 442 میلیارد تومان خسارت در کرمان بر جا گذاشت

فرش دستباف کرمان مشمول استاندارد اجباری شود

108 میلیون متر مکعب آب به سفره‌های زیرزمینی کرمان نفوذ کرد

30 میلیون دلار فرش طی سال گذشته از کرمان صادر شد

سیلاب 470 میلیارد ریال به بخش کشاورزی زرند خسارت وارد کرد

باران موجب کنترل طغیان آفات در مزارع کشاوزری کرمان می شود

دورهمی مدیران استانی برای بررسی وضعیت حال فرش کرمان

بازاریابی حلقه مفقوده صنعت فرش/ دست دلالان کوتاه می‌شود

جهاد کشاورزی کرمان به کمک کشاورزان خرده پا شتافت

باران 442 میلیارد تومان به زیرساخت های کرمان خسارت زد

همراه با استاندار کرمان در ارتفاعات بُنگِرو - کمیل بهشتیان**

66 درصد سد جیرفت آبگیری شد

رونق تولید موجب اشتغال پایدار و تقویت اقتصادی کشور می شود

روند تامین برق مشترکان شمال کرمان بطور عادی در جریان است

نقشه راه تثبیت اراضی ملی کرمان تدوین شد

سیل افزون بر سه هزار میلیارد ریال به کشاورزی کرمان خسارت زد

فعالیت های زیست محیطی شرکت گل گهر در نمایشگاه بین المللی محیط زیست تشریح شد

سلامت دام های وارداتی به کرمان مورد تائید است

شبکه برق روستایی شهداد ترمیم شد

شبکه های پیش آگاهی مبارزه با آفت ملخ در کرمان فعال شده است

تمهیدات مبارزه با ملخها در جنوب کرمان اندیشیده شده است

رئیس اتاق کرمان: رونق تولید به نهضتی فراگیر تبدیل شود

18 میلیارد ریال طرح کارآفرینی در کرمان افتتاح شد

سیل افزون بر سه هزار میلیارد ریال به راه های کرمان خسارت زد

افزایش تولید و توسعه اکتشافات اولویت نخست شرکت گل گهر اعلام شد

ملخ های صحرایی در جنوب کرمان زمین گیر شدند

سیلاب 976 میلیارد ریال به جاده های جنوب کرمان خسارت وارد کرد

سیلاب 40 میلیارد ریال به راههای جنوب کرمان خسارت وارد کرد

آفات نو ظهور در کمین مزارع جنوب کرمان

3 طرح عمرانی و تولیدی در قلعه گنج به بهره برداری رسید

هشدارهای وقوع سیل ،خسارت جامعه عشایر کرمان را به حداقل رساند

ساکنان9روستا در قلعه گنج از نعمت آب آشامیدنی بهرمند شدند

دولت در سال رونق تولید به تقویت زیرساخت های روستایی می پردازد

افزون بر 2 هزار تخلف صنفی در کرمان ثبت شد

کمک 24 میلیارد تومانی شرکت معدنی گل گهر به سیل زدگان کشور

3 هزار و 577 میلیارد ریال خسارت ناشی از سیل و طوفان به بخش کشاورزی شمال استان در نیمه اول فروردین ماه

رفع نارسایی‌ها در گرو نظارت قوی

کمک یک میلیارد تومانی کرمانی‌ها به سیل‌زدگان

کمک 24 میلیارد تومانی گل گهر به سیل زدگان خوزستان/ساخت سالن ورزشی

مقاوم‌بودن 60 درصد واحدهای مسکونی روستایی استان کرمان/انتقاد از کارشکنی بانک‌ها

چند طرح کارآفرینی مربوط به جوانان در کرمان افتتاح شد

بازسازی 16 هزار و 700 واحد مسکونی طی سال گذشته در استان/تعهد برای ایجاد 6000 شغل

تشکیل مثلث «رونق تولید» در استان کرمان

بهره‌برداری 100 هزار تن آهن اسفنجی فولاد راور تا پایان شهریور

آبرسانی با تانکر به 800 روستای استان کرمان/تاسیسات آبی 600 روستا در معرض خطر سیلاب

ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد جنوب و شرق استان کرمان در دستور کار دولت

افزایش 25 درصدی ظرفیت خطوط تولید کارخانه تا سال 99/با تمام توان از تولیدکنندگان داخلی حمایت می‌کنیم

انتظار است 10 درصد قدرت خرید مردم کاهش یابد/ بودجه جاری دولت؛ حقیقتا انقباضی است نه انبساطی

رتبه کرمان در فضای کسب و کار خوب نیست/همه از بی ثباتی قوانین و مقررات نالان هستند

شکر قیمت آزاد ندارد؛ فقط 3500 تومان/متخلفین را گزارش کنید

آغاز عملیات اجرایی فاز اول احداث راه‌آهن «کرمان - بردسیر - سیرجان»

خسارت 3000 میلیارد ریالی سیل به جاده‌های استان کرمان

خسارت 3000 میلیارد ریالی سیل به جاده‌های استان كرمان

دام های منطقه خاتون آباد تجمیع می شوند

تمهیدات مبارزه با ملخها در جنوب کرمان اندیشیده شده است

انتظار است 10 درصد قدرت خرید مردم کاهش یابد/ بودجه جاری دولت؛ حقیقتا انقباضی است نه انبساطی

شبکه برق روستایی شهداد ترمیم شد

کمک 24 میلیارد تومانی گل گهر به سیل زدگان خوزستان/ساخت سالن ورزشی

سلامت دام های وارداتی به کرمان مورد تائید است

هیچ کمبود سوختی در جیرفت نیست

نقشه راه تثبیت اراضی ملی کرمان تدوین شد

مشکلات هفت کارخانه و بنگاه تولیدی در کرمان حل شد

کرمان در حوزه بازسازی و ایجاد مسکن روستایی پیشرو است

امدادگران کرمانی 530 میلیون ریال به سیل زدگان کشور کمک کردند

رونق تولید در گرو مشارکت آحاد مختلف جامعه است

بیش از 231 هزار مسکن در استان کرمان مقاوم سازی شد

تگرگ 120 میلیارد تومان به باغات پسته سیرجان حسارت زد

مقاوم‌سازی 231 هزار واحد شهری و روستایی استان/هیچ مجوزی برای ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها داده نشده است

خام فروشی یک ضرر پنهان است/ لزوم حمایت از کارآفرینان

294 پروژه اقتصاد مقاومتی در کرمان در حال انجام است

تغییر رویکرد از اقتصاد نفتی به دانش بنیان ضروری است

رونق تولید در گروی ورود واقعی علم به صنعت است

70 هزار میلیاردتومان؛ تولید ناخالصی استان در سال گذشته/پیشرفت 70 درصدی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان

آیا می‌دانستید بین درآمد سرانه شهری کرمانی‌ها با متوسط کشوری 11 میلیون تومان اختلاف وجود دارد؟

صادرات گوجه عرضه و تقاضا را برهم می زند

برندسازی؛ راز رونق بازار

نگاه دولت به تقویت زیرساخت های روستایی است

رونق تولید نیازمند همگرایی و تصمیم های کارشناسی است

کرمان همچنان در وضعیت کم آبی قرار دارد

موانع تولید در اقتصاد کشور/دولت باید در سیاست‌های تعیین نرخ ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی بازنگری کند

برخورداری 73 درصد جمعیت استان کرمان از نعمت گاز

ردیابی مراحل صدور مجوز در کرمان/در تصمیمات؛ آینده‌نگری نداریم

مرغ، استان کرمان را زیر سئوال برده است!

کارکرد ستاد تنظیم بازار چیست؟/ ساعت‌ها وقت‌گذرانی با خروجی تقریبا هیچ

افزون بر 20 هزارمتر مربع اراضی ملی جنوب کرمان رفع تصرف شد

فروش بیش از 3 میلیارد تومان صنایع دستی در بازارچه های نوروزی استان کرمان

دولت با چراغ سبز صادرات ناجی گوجه کاران شد

یک بزرگتر از چهار؛ نماد منابع طبیعی جنوب کرمان شد

توقف صادرات سیب زمینی و پیاز/240 هزار تن پیاز از جنوب استان تا 10 خردادماه روانه بازار می‌شود

آرامش نسبی در بازار شکر کرمان/حمل مابقی سهمیه شکر استان تا 3 روز آینده از میبد

سیلاب بیش از 83 میلیارد تومان به کرمان خسارت زد

گندم کاران استان کرمان هزینه محصول و کرایه حمل را نقدا دریافت می کنند

راه اندازی صنایع پایین دستی مس به رونق تولید کمک می کند

تولید محصولات بازار محور اولویت جنوب کرمان است

17 میلیارد تومان صرف آبیاری نوین و لایروبی قنات های کرمان شد

سیلاب بیش از 83 میلیارد تومان به کرمان خسارت زد

تعداد ناوگان حمل محصولات کشاورزی جنوب کرمان افزایش یافت

مسئولان کم کار مورد برخورد جدی قرار می گیرند

ارزیابی عملکرد رونق تولید مستلزم تعریف شاخص های لازم است

دستگاهها برای تحقق شعار باید هماهنگ و همراه عمل کنند

هشت میلیون متر مکعب نزولات آسمانی در رفسنجان ذخیره شد

شاخص های اندازه‌ گیری رونق تولید در کرمان تعریف شود

6 کیلومتر راه روستایی در بردسیر به بهره برداری رسید

صادرات گوجه فرنگی آزاد شد

همفکری دولتمردان برای تسهیل خرید گندم در جنوب کرمان

تاکید استاندار کرمان بر برخورد جدی با افراد، ارگان‌ها و بانک‌های کم‌کار در سال جاری

تعریف شاخص اندازه‌گیری رونق تولید از سوی دستگاه‌های متصدی/مشکل تصمیم گیری داریم

حفاظت از منابع طبیعی باید به مطالبه مردمی تبدیل شود

طرح های نوین آبیاری، تدبیر دولت در مقابله با خشکسالی

برداشت هندوانه از مزارع جنوب کرمان آغاز شد

مرمت جاده های جنوب کرمان آغاز شد

قوانین زائد رونق تولید باید حذف شود