آخرين مطالب

اقتصادي

چند خبر کشاورزی از جنوب کرمان

کرمان آنلاین - جیرفت – برداشت 300 تن دانه روغنی آفتابگردان، برداشت میوه های سردسیری و آغاز برداشت انگور یاقوتی در جنوب کرمان از اخبار کشاورزی امروز ( سه شنبه ) این منطقه است.

استاندارد از تولید کالای با کیفیت ایرانی حمایت می کند

کرمان آنلاین - کرمان - مدیرکل استاندارد استان کرمان با تاکید بر اینکه استانداردسازی نقشی موثر در توسعه و ارتقای کیفیت کالاهای تولیدی دارد ، گفت: این اداره کل در راستای برنامه سازمان ملی استاندارد ایران از تولید کالای باکیفیت داخلی حمایت می کند.

صادرات علوفه از استان کرمان و دام هایی که گرسنه مانده اند

کرمان آنلاین - کرمان – دامداری های کوچک در کرمان در حالی با افزایش روز افزون قیمت نهاده ها مواجه شده اند که در کمال تعجب علوفه تولید شده در استان بی آب کرمان به استان های پر باران صادر می شود.

نوسانات دمایی ارمغان خشکسالی در کرمان

کرمان آنلاین - کرمان - سوغات چمدان مسافری که حدود 2 دهه میهمان کرمان است و انگار قصد رفتن ندارد این بار نوسانات دمایی است که به بخش عظیمی از محصولات کشاورزی استان خسارت زده و اقتصاد کرمان را با چالش مواجه کرده است.

اقتصاد مقاومتی باید تفاوت در سرعت توسعه را محقق کند

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست استانداری کرمان با تاکید بر این مطلب که اقتصاد مقاومتی در نشست ها نباید در قالب بازی با کلمات باشد، گفت: با صحبت از اقتصاد مقاومتی باید تفاوت در سرعت توسعه حس شود.

مهار تنش آبی با استفاده از ظرفیت خیران

کرمان آنلاین - جیرفت - مشکل کم آبی و خشکسالی در جنوب استان کرمان طی سالهای اخیر به یک معضل تبدیل شده که برای مهار این تنش آبی به منابع مالی قابل توجهی نیاز است.

آیین گلابگیری لاله زار ثبت ملی می شود

کرمان آنلاین - کرمان – ایرنا – فرماندار بردسیر گفت: مقدمات ثبت ملی آیین گلاب گیری منطقه لاله زار این شهرستان فراهم شده است و امیدواریم بتوانیم در طول جشنواره پیش روی گل محمدی از ثبت آن رونمایی کنیم.

272 طرح اقتصاد مقاومتی در سال 97 اجرایی می شود

کرمان آنلاین - کرمان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: در سال جاری 272 طرح اقتصاد مقاومتی در این استان اجرایی خواهد شد که از این تعداد 226 مورد مربوط به بخش خصوصی است.

وقف برای توسعه کارآفرینی از نیازهای کنونی جامعه است

کرمان آنلاین - کرمان- سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: وقف برای پیشرفت علم و تکنولوزژی، کارآفرینی و اشتغال و توسعه فرهنگ نوعدوستی، همکاری، همراهی و تعامل زمینه های جدیدی است که باید مورد توجه مردم، خیران و واقفان قرار گیرد.

شانه های شکننده و جیب های خالی غسالهای کرمان

کرمان آنلاین - کرمان - دلشان از حرف ها و طعنه های مردم خون است و شانه های شکننده شان که زیر بار انبوهی از غصه های زندگی خرد شده حالا دیگر توان دیر پرداخت شدن حقوق و یدک کشیدن جیب و دست های خالی را ندارند.

دولت 25 مدرسه در کرمان را ایمن سازی می کند

کرمان آنلاین - کرمان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: 25 مدرسه در حاشیه جاده های استان کرمان، با اعتبار بیش از 6 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و دولتی در حال ایمن سازی فیزیکی است.

کهنوج و جیرفت نیازمند احداث پایانه مسافربری است

کرمان آنلاین - جیرفت – معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان گفت: با توجه به نبود پایانه مناسب مسافربری در شهرستان کهنوج و همچنین ایجاد پایانه مناسب مسافر بری در جیرفت این اداره کل، آماده همکاری با سرمایه گذارن بخش خصوصی برای ساخت این امکانات زیربنایی است.

معادن کرمان تراز مالی خود را اعلام کنند

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست استانداری کرمان گفت: شرکت های معدنی باید هر ماه تراز مالی و سرمایه در گردش خود را به سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان اعلام کنند.

معادن، سهم کرمان را پرداخت کنند

کرمان آنلاین - کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: شرکت های معدنی این استان باید ضمن بهره ‌برداری و صیانت از ذخایر معدنی، ارتقای بهره وری، اکتشافات جدید و حفظ محیط زیست، سهمی از فروش خود را برای توسعه این استان تخصیص دهند.

میانگین مصرف آب در جیرفت سه برابر حد مجاز است

کرمان آنلاین - جیرفت - رئیس آب و فاضلاب روستایی جیرفت گفت: میانگین آب تولیدی در روستای های این شهرستان سه برابر مصرف مجاز مشترکان است که این مساله با توجه به خشکسالی های اخیر یک معضل جدی بشمار می رود.

واریز 45 میلیارد ریال اعتبار، به حساب مراکز خدمات درمانی تحت قرارداد بازنشستگان فولاد«ذغالسنگ» استان کرمان

کرمان آنلاین - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خبر داد: با پیگیری‌هایی که انجام دادم، مبلغ 45 میلیارد ریال، از سوی صندوق فولاد کشور به ...

امکان دسترسی مودیان به پرونده مالیاتی مسیر شد

کرمان آنلاین - کرمان - مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: سازمان امور مالیاتی کشور با طراحی نرم افزار گوشی های هوشمند، امکان دسترسی مودیان به پرونده های مالیاتی را با گوشی همراه فراهم کرده است.

جای خالی صنایع دستی کرمان در اقتصاد رقابتی جهان -

کرمان آنلاین - هر چند صنایع دستی تولید شده در استان کرمان از جایگاه مطلوبی در دنیا برخوردار است، اما با این وجود هنوز جای خالی این تولیدات و فعالان این حوزه در اقتصاد رقابتی جهان احساس می شود.

بی‌آبی کمر ما را شکسته است

کرمان آنلاین - رییس جهادکشاورزی جنوب استان کرمان با انتقاد از نقد غیرمنصفانه برخی رسانه‌ها عنوان کرد: بی‌آبی کمر ما را شکسته است و کشاورزان از ما ...

زوج جوان کوهبنانی ملک خود را وقف کردند

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کوهبنان گفت : زوج جوان این شهرستان یک قطعه زمین کشاورزی خود را وقف کردند.

بزرگترین کارخانه فرآوری مس جنوبشرق کشور 90 درصد پیشرفت دارد

کرمان آنلاین - جیرفت - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: بزرگترین کارخانه فرآوری مس متعلق به بخش خصوصی جنوب شرق کشور 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.

تولید فولاد کشور در دولت تدبیر و امید 2 رتبه رشد داشته است

کرمان آنلاین - کرمان – ایرنا – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اینکه برای ایجاد اشتغال و تبدیل شدن به قدرت اقتصادی منطقه، باید به فولاد و معادن توجه شود گفت: با حمایت دولت رتبه تولید فولاد کشور در دنیا در سال 92، 15 بوده که هم اکنون به 13 رسیده است.

رتبه تولید فولاد کشور در دولت تدبیر افزایش یافت

کرمان آنلاین - کرمان – ایرنا – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اینکه برای ایجاد اشتغال و تبدیل شدن به قدرت اقتصادی منطقه، باید به فولاد و معادن توجه شود گفت: با حمایت دولت رتبه تولید فولاد کشور در دنیا طی سال 92، 15 بوده که هم اکنون به 13 رسیده است.

همکاری دولت و بخش خصوصی موجب پیشرفت کشور شده است

کرمان آنلاین - کرمان - مدیرعامل شرکت تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) گفت: همکاری صمیمانه دولت و بخش خصوصی موجب پیشرفت بخش معدن کشور شده است و امروز دستاوردهای بسیاری بر اثر این رویکرد جدید دولت تدبیر در مجموعه ایمیدرو و میدکو مشاهده می شود.

سیاست دولت، تکمیل زنجیره فولاد است

کرمان آنلاین - کرمان – ایرنا – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه معدنی کشور تکمیل زنجیره فولاد است و در سالهای گذشته جداشدن این زنجیره موجب افت تولید کشور شده بود.

صنایع دستی استان کرمان 70هزار شغل مستقیم ایجاد کرده است

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت : 70 هزار هنرمند و صنعتگر صنایع دستی در 60 رشته مختلف در این استان بطور مستقیم مشغول به فعالیت هستند.

افزون بر 14 هزار نفر در سامانه کارورزی کرمان نام نویسی کردند

کرمان آنلاین - کرمان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: تاکنون 14 هزار و 102 نفر در سامانه طرح کاورزی این استان نام نویسی کرده اند که سهمیه استان در این طرح سه هزار و 240 نفر است.

تعدیل قانون کار/ارایه لایحه کاهش 5 درصدی مالیات بر عملکرد تا اول مهرماه به صحن علنی مجلس

کرمان آنلاین - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: میزان عرضه نیروی کار ما چند برابر تقاضای نیرو است و در این فضا باید قانون کار را ...

مردم ریگان چشم انتظار اکتشاف پهنه های معدنی

کرمان آنلاین - کرمان - شهرستان ریگان در شرق استان کرمان دارای پهنه های معدنی غنی است که بکر و دست نخورده مانده و اهالی این منطقه چشم انتظار اکتشاف این ثروت های خدادادی هستند.

1300روستا به شمار آبرسانی سیار در کرمان افزوده می شود

کرمان آنلاین - کرمان- رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان پیش بینی کرد با توجه به کاهش کم سابقه بارندگی ،تابستان امسال یکهزار و 300روستا به شمار روستاهایی که تاکنون در این استان با تانکر سیار آبرسانی می شدند، نیز افزوده شود .

طرح جامع الگوی کشت کرمان پیگیری می شود

کرمان آنلاین - کرمان - استاندار سابق کرمان گفت: طرح جامع الگوی کشت این استان را با هزینه شخصی پیگیری خواهم کرد زیرا این طرح، کشاورزی کشور و کرمان را نجات خواهد داد.

پنج واحد جدید صنعت سیمان وارد مدار تولید شد

کرمان آنلاین - کرمان - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان (سیدکو) گفت: پنج واحد جدید صنعت سیمان با ظرفیت تولید پنج میلیون تن طی سال گذشته وارد مدار تولید شده است.

اشتغال در ارگ جدید بم افزایش یافت

کرمان آنلاین - کرمان - فرماندار بم گفت :میزان اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید این شهرستان طی چهارسال گذشته از 2هزار 800نفر به 10هزار و 500نفر رسید .

تخفیف 50 درصدی قیمت زمین برای مددجویان کارآفرین

کرمان آنلاین - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان گفت: مددجویان متقاضی اشتغال که نیازمند زمین برای اجرای طرح خود هستند می‌توانند با پرداخت حداقل ...

10 درصد تسهیلات اشتغال روستایی در کرمان پرداخت شد

کرمان آنلاین - کرمان - مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: 65 میلیون تومان طرح از 259 میلیون تومان اعتبارات ابلاغی پرداخت تسهیلات روستایی به این استان در بانک وجود دارد که 28 میلیون تومان آن معادل 10 درصد پرداخت شده است.

استاندار کرمان استعفا داد

کرمان آنلاین - یک منبع آگاه از استعفای استاندار کرمان و موافقت وزیر کشور با این استعفا خبر داد. یک منبع آگاه در ...

ارزش افزوده محصولات کشاورزی کرمان 7400 میلیارد تومان است

کرمان آنلاین - کرمان - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه افزون بر 20 درصد باغات کشور در این استان قرار دارد گفت: ارزش افزوده محصولات کشاورزی شمال کرمان هفت هزار و 400 میلیارد تومان برآورد شده است.

30 درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی است

کرمان آنلاین - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه 30 درصد اشتغال استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم در بخش کشاورزی است، افزود: ارزش ...

اعتبارات دستگاه های اجرایی جیرفت 4.5برابر افزایش یافت

کرمان آنلاین - جیرفت - فرماندار جیرفت با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی این شهرستان در ابتدای دولت تدبیر و امید حدود 20 میلیارد تومان بود گفت: این اعتبارات در سال جاری با رشد 4 و نیم برابری به 91 میلیارد تومان افزایش یافت.

پیگیری 272 پروژه بزرگ استان کرمان در سال 97/پاشنه آشیل تمامی برنامه های اجرایی استان کرمان، موضوع آب است

کرمان آنلاین - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه مهمترین تنگنا در برنامه ریزی های توسعه در استان کرمان مسئله آب است اظهار ...

کرایه حمل بار در کرمان 20 درصد افزایش یافت

کرمان آنلاین - کرمان - مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای استان کرمان به اعتراضات صنفی کامیون داران اشاره کرد و گفت: نرخ کرایه بار از سال 94 تغییری نکرده بود که اکنون این نرخ در استان کرمان 15 تا 20 درصد افزایش یافته است.

خدا به قلعه گنج بازگشته است

کرمان آنلاین - کرمان - هوای گرم و شرجی قلعه گنج حالا با وجود تغییر شرایط زندگی برایم چون نسیم بهشت است من حالا فکر می کنم خدا ما را می بیند، خدا حالا به قلعه گنج باز گشته است.

زلزله خاموش در پسته کرمان

کرمان آنلاین - رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: به تازگی لیستی از گروه هایی که از قانون الزام صادرکنندگان به ارائه ارزهای وارداتی به بانک مرکزی با نرخ ...

شیرجه در آب گل آلود دلار

کرمان آنلاین - کرمان - روزنامه کرمان امروز روز سه شنبه در شماره 2790 خود به بازار ملتهب صدور کارت بازرگانی پرداخته و گزارشی با عنوان 'شیرجه در آب گل آلود دلار' را به قلم محمد فتح نجات به چاپ رسانده است.

بیماری نماتد سیست طلایی سیب زمینی در جنوب کرمان وجود ندارد

کرمان آنلاین - جیرفت - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: در طرح ردیابی بیماری نماتد سیست طلایی سیب زمینی در شهرستان های جنوبی این استان هیچگونه علائمی از بیماری مشاهده نشده است .

رنسانس اقتصادی مجتبی در قلعه‌گنج

کرمان آنلاین - یازدهمین برنامه ماه عسل با حضور اهالی قلعه گنج و پرداخت به سیر تاریخی تحول این منطقه به دست مردم آن روی آنتن رفت. ...

کشاورزان استان کرمان سخت‌ترین شرایط در طول چند دهه گذشته را تجربه می‌کنند/ پیشنهاد تشکیل ستاد بحران کشور

کرمان آنلاین - نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی به خسارات وارده به محصولات کشاورزی استان اشاره و اظهار کرد: اقتصاد اکثر مردم شمال ...

مشکل خط انتقال گاز به جیرفت رفع شد

کرمان آنلاین - جیرفت - در راستای حفظ حقوق عامه و با ورود مدعی العموم مشکلات پیش روی خط انتقال گاز به جیرفت مورد بررسی قرار گرفت و موضوع اختلاف در تعیین حدود اراضی ملی و کشاورزی این طرح برطرف شد.

ماهانه عملیات اجرایی یک مدرسه خیرساز در جیرفت آغاز می شود

کرمان آنلاین - جیرفت – ایرنا – فرماندار شهرستان جیرفت مشارکت افراد نیکوکار در ساخت واحدهای آموزشی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت ک طوری که ماهانه عملیات اجرایی یک مدرسه توسط خیرین در این شهرستان آغاز می شود.

کم آبی کرمان فراتر از خط قرمز

کرمان آنلاین - کرمان - افزایش جمعیت، توسعه فعالیت های صنعتی و معدنی ، تشدید وضعیت کم بارشی پیاپی، کشاورزی سنتی و کاهش روز افزون منابع آبی بر اثر خشکسالی طی سالهای گذشته، استان کرمان را فراتر از خط قرمز کم آبی قرار داده است.

711 میلیارد تومان در بخش ارتباطات کرمان هزینه شد

کرمان آنلاین - کرمان - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون 711 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های توسعه ای این بخش هزینه شده است.

تسریع در اجرای پروژه ها بر رضایتمندی مردم می افزاید

کرمان آنلاین - کرمان – ایرنا – استاندار کرمان با اشاره به اینکه تسریع در اجرای پروژه های عمرانی بر رضایتمندی مردم می افزاید ،گفت: تلاش شود تا پروژه مرکز داده ICT این استان در زمان مشخص شده به بهره برداری برسد و نیمه تمام نماند.

راه خروج از وضعیت کنونی زغالسنگ، صادرات است

کرمان آنلاین - عضو هیئت مدیره انجمن زغالسنگ ایران گفت: اگر زغال بخواهد از این وضعیت خارج شود، باید صادرات صورت بگیرد که پارت نخست کنسانتره صادر شد و ...

زنجیره تامین نیاز معادن در کرمان فراهم نیست

کرمان آنلاین - کرمان - مدیر اجرایی ششمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی و فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته گفت: زنجیره تامین مواد مورد نیاز معادن در کرمان فراهم نیست و 80 درصد نیازهای این استان از سایر نقاط کشور تامین می شود.

معادن توان حضور در نمایشگاه کرمان را ندارند

کرمان آنلاین - کرمان - رئیس خانه معدن استان کرمان گفت: برخی از معدن کاران این استان توانایی تامین مالی برای حضور در ششمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی و فراوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته را ندارند.

همایش ملی عقود بانکی در کرمان برگزار می شود

کرمان آنلاین - کرمان - معاون اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از برگزاری همایش ملی «عقود بانکی از ماهیت تا اجرا» با حضور قضات حقوقی کشور خبر داد.

کرمان جایگاه واقعی خود را در صنایع معدنی ندارد

کرمان آنلاین - کارشناس معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه به دلایل مختلف استان کرمان جایگاه واقعی خود را در صنایع معدنی ندارد، ...

تدبیر امیدآفرین اقتصاد مقاومتی در منوجان کرمان

کرمان آنلاین - کرمان - عباس قشمی میمند از فعالان رسانه ای استان کرمان در مطلبی با عنوان ` تدبیر امید آفرین اقتصاد مقاومتی در منوجان کرمان ` که به رسانه ها نمابر کرده به گوشه ای از اقدامات انجام شده دولت تدبیر در شهرستان منوجان پرداخته است .

آبیاری نوین تدبیرِ چیرگی بر آشفتگی آب

کرمان آنلاین - جیرفت - تقریبا تمام دغدغه مندان بحران کم آبی بر این باورند که طی دهه های اخیر برای مدیریت منابع آب، تمهیدات زیادی می توانست در دستور کار قرار گیرد که نگرفت اما بنا به اذعان بسیاری از کارشناسان در شرایط خطیر کنونی، آبیاری نوین گرانترین و البته بهترین تدبیر برای چیره شدن بر آشفتگی آب به شمار می رود.

پسته خندان، کشاورز گریان

کرمان آنلاین - کرمان - پسته ایران شهرتی عالمگیر دارد و همواره زینت مجالس و محافل در ایام مختلف سال است، اما امسال با از بین رفتن بخش بزرگی از این محصول در استان کرمان، حسرت پسته های خندان بر دل کشاورزان مانده است.

در بازار چه خبر است؟!

کرمان آنلاین - در روزهای اخیر وضعیت نابسامانی در بازار به وجود آمده و جدا از احتکار برخی اجناس توسط افراد سودجو، در سایه کمبود یا نبود نظارت، مایحتاج ...

کارخانه گلاب و آب آشامیدنی در بردسیر اهداء شد

کرمان آنلاین - در جهت حمایت از زندانیان مالی و جرائم غیرعمد و در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی که زندانیان و خانواده‌های آنها را تهدید می‌کند، کارخانه گلاب ...

سوخت‌رسانی در همه نقاط استان روند عادی دارد/اعتصابات کامیون‌داران به چرخه توزیع سوخت استان کرمان لطمه‌ای وارد نکرده

کرمان آنلاین - سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی استان کرمان اعلام کرد: سوخت‌رسانی در همه نقاط استان روند عادی دارد و مشکلی بابت تامین و عرضه سوخت ...

میزان خسارات وارده به کشاورزی در سال جاری

کرمان آنلاین - رییس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان به تشریح میزان خسارات وارده به محصولات کشاورزی در سال جاری پرداخت. به گزارش ایسنا منطقه کویر، ...

36 سال با مس سرچشمه ....

کرمان آنلاین - خبرنگاران خبرگزاری ایسنا منطقه کویر به مناسبت سی و ششمین سال تاسیس کارخانه مس سرچشمه از روند کار این کارخانه بازدید کردند. ...

100 درصد اعتبارات رونق تولید جذب شد

کرمان آنلاین - جیرفت - مسئول هماهنگی امور استان‌ های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: 100 درصد اعتبارات پیش‌ بینی شده رونق تولید طی سال گذشته و با سیاست های حمایتی دولت تدبیر و امید جذب شد.

شرط تسلیم اظهارنامه مالیاتی تکمیل کد اقتصادی است

کرمان آنلاین - جیرفت - مدیر امور مالیاتی شهرستان جیرفت گفت: شرط تسلیم اظهارنامه مالیاتی تکمیل مراحل کد اقتصادی است از این رو اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل هر چه سریعتر برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال 1396 خود اقدام کنند.

پنج کارخانه فرآوری مس در جیرفت افتتاح می شود

کرمان آنلاین - جیرفت - فرماندار جیرفت گفت: پنج کارخانه فرآوری مس با ظرفیت 50 هزار تن با حمایت های دولت تدبیر و امید و مشارکت بخش خصوصی طی سال جاری در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

72 درصد بیابان های کرمان گرفتار فرسایش بادی است

کرمان آنلاین - کرمان - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: 4.7 دهم میلیون هکتار معادل 72 درصد از اراضی بیابانی این استان تحت تاثیر فرسایش بادی قرار دارد.

مرتع‌ داری راه مقابله با بهره برداری بی رویه از مراتع است

کرمان آنلاین - جیرفت - رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: استفاده از طرح‌ های مرتع ‌داری بهترین راهکار برای مقابله با بهره‌ برداری بی‌ رویه از مراتع و چراگاهها است.

بهره برداری بی رویه مراتع را در معرض خطر نابودی قرار داده است

کرمان آنلاین - جیرفت - رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از بهره برداری بی رویه از عرصه های مرتعی انتقاد کرد و گفت: این امر مراتع منطقه را در معرض خطر نابودی قرار داده است.

ساير مطالب

1700 میلیارد ریال طرح اقتصاد مقاومتی در جیرفت در دست اجراست

300 هکتار باغ در جنوب کرمان به آفت مگس مدیترانه ای آلوده شد

بهره‌وری بخش کشاورزی استان کرمان بالاتر از متوسط کشوری/باید با کم آبی؛ سازگاری پیدا کنیم

رویکردها به سمت مدیریت مصرف آب حرکت کرده‌ است/تشکیل کارگروه سازگاری با کم آبی در کشور

4359حلقه چاه غیرمجاز در کرمان مسدود شد

550 شغل در نرماشیر ایجاد شده است

اجرای طرحهای توسعه ای در کرمان امید آفرین بوده است

موسسه خیریه مشیز 16 هزار شغل در کشور ایجاد کرده است

راه‌اندازی منطقه گردشگری بین المللی ارگ نرماشیر

تفکرمان در استان کرمان ایجاد یک دولت کارگزار است نه کارفرما

کاهش 47 هزار نفری بیکاران استان در دولت تدبیر و امید

افزایش 56 درصدی اعتبارات استان کرمان در اوراق اسناد خزانه نسبت به سال 95

کمیته امداد سیرجان به کارگاههای نیمه فعال وام می دهد

نظارت بر مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی تشدید می شود

طلای بنفش پهناورترین استان کشور در گمنامی صادرات

بخش خصوصی در یکصد شورای حاکمیتی عضویت دارد

پروژه های نیمه تمام با همکاری بخش خصوصی تکمیل می شود

کشوری که تولید نکند، نمی‌تواند دنبال آزادی سیاسی برود/نقش بخش خصوصی در سالم سازی نظام اجتماعی

تشکیل ستاد بحران استان کرمان در سطح ملی/کاهش 80 درصدی تولید پسته در استان به دلیل خشکسالی

علی رغم تجارب ناموفق در سیاست‌گذاری، به هشدار بخش خصوصی توجه نمی‌شود

بافت و صادر کردن 353 هزار مترمربع فرش دستباف در کرمان

برای عبور از وضعیت کنونی، وجود تشکل‌ها ضروری است/برخی از مشکلات اقتصاد کشور ناشی از تصمیمات خلق الساعه است

بخش خصوصی تنها با تشکل‌گرایی، می‌تواند مطالبه واقعی خود را پیگیری کند

برخی محدودیت ها تنها با مشارکت مردم برطرف می شود

نوسانات دمایی عامل اصلی کاهش 84 درصدی محصول پسته در استان کرمان

خشکسالی زخمی عمیق بر شریان حیاتی کرمان

بازآفرینی شهری امنیت را به شهرها بازگردانده است

سیر صعودی قیمت گوشت در کرمان/ ارتباط مستقیم نرخ ارز و قاچاق دام

849 روستای کرمان در شرایط سخت کم آبی قرار دارد

سهم اندک کرمان از درآمد گردشگران خارجی

افزایش 36 درصدی کشفیات کالاهای قاچاق در استان کرمان

طرح اصلاحیه مجلس برای افزایش حقوق کارمندان به هیئت رئیسه تقدیم شد

ذخیره آب سدهای کرمان 380 میلیون متر مکعب است

امکانات هواپیمایی در دولت تدبیر رشد خوبی داشته است

قانون مبارزه با قاچاق کالا اشکالات قانونی را اصلاح می کند

آثار اقتصادی ناشی از خروج امریکا از برجام، کمترین میزان خواهد بود/پیشنهاد تشکیل بازار متشکل ارزی

نمایشگاه عرضه کالای ایرانی در جیرفت گشاش یافت

پرداخت وام و تسهیلات توسط صندوق‌های تعاون روستایی به غیر اعضاء ممنوع است

20 هزار مگاوات بار سرمایشی کشور است

سازمان های مردم نهاد توانمند می شوند

سال 97 باید سال جهش صادرات در استان کرمان باشد

تنش آبی اقتصاد تک محصولی شهرستان انار را تهدید می کند

زمینه اشتغال 200 بانو در راین کرمان فراهم شد

راه اندازی بیش از 210 واحد اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان

9.6 درصد، نرخ بیکاری استان در زمستان 96

جهاددانشگاهی معین اقتصادی شهر کرمان شد

650 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در جیرفت پرداخت شد

استاندار کرمان از واحدهای تولیدی کارآفرینان جوان بازدید کرد

نیروگاه های حرارتی95درصد انرژی را تولید می کنند

تامین 50 میلیارد ریال اعتبار جاده چترود- راور- دیهوک

300 میلیارد ریال برای رفع افت ولتاژ جنوب کرمان هزینه شد

قرارگاه آبادانی در 44 روستای ریگان فعالیت می ‌کند

پتروشیمی برای استان کرمان حیاتی است/ کرمان پایین‌تر از میانگین کشوری از لحاظ وضعیت گازرسانی

20 درصد از اراضی کشور به آبیاری نوین مجهز شد

خرید تضمینی سیب زمینی در جنوب کرمان آغاز شد

مدیریت صادرات و تغییر الگوی کشت نسخه شفابخش کشاورزی

فراکسیون توسعه صادرات همراه صادرکنندگان است

حمایت از کالای ایرانی ریشه اقتصادی کشور را تقویت می کند

بخشنامه های بانک مرکزی صادرات را دچار مشکل کرده است

پرورش ماهیان خاویاری گامی بزرگ در جنوبشرق استان کرمان

ورود مدعی العموم به استفاده از کالای ایرانی توسط ادارات دولتی استان کرمان

409 کارگاه اقتصاد مقاومتی در کرمان راه اندازی شده است

افزایش 26 درصدی مسافر در سال96 / افزایش 204 درصدی بار در سال 96

برخورد جدی با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در رودبار جنوب

900 میلیون مترمکعب آب کرمان اضافه برداشت می شود

توسعه زیر ساخت ها در کرمان متوازن ادامه دارد

راه‌اندازی انجمن خیرین راه ساز برای اولین بار در کشور در شهرستان سیرجان

سیاست ایده معین اقتصادی برای استفاده از دانش فنی موسسات بزرگ اقتصادی بود

وحدت و همبستگی را لازمه عملیاتی شدن طرح‌ها و برنامه‌ها است

استخر امید بردسیر پس از 20سال وقفه به بهره برداری رسید

بردسیر الگوی طرح جامع کشاورزی می شود

1500 شغل در سال گذشته در بردسیر ایجاد شد

5 میلیارد تومان پروژه در شهرستان بردسیر افتتاح شد

نخستین طرح صنایع معدنی قلعه گنج اجرا می شود

12میلیاردریال صرف مهار ریزگردها در ریگان می شود

بحران آب در کرمان جدی است

صادرات آب در ظرفی بنام هندوانه -کمیل بهشتیان**

طرح جامع اقتصاد کشاورزی در کرمان اجرا می شود

مدیریت منابع آب در استان بسیار ضعیف است

افزایش 14.4 درصدی بودجه استان کرمان نسبت به سال گذشته

استانداردسازی هتل های کرمان در دست انجام است

نرم افزارهای نظارتی در کرمان به بودجه نیاز دارند

شرکت گل‌گهر همه منابع مالی خود را به استان منتقل کرده است

روحانیون رابطه دیرینه ای با بازار داشته و دارند

دولت تدبیر پنج کارخانه رب گوجه در جنوب کرمان ایجاد کرد

12 کارآفرین جوان حوزه گردشگری کرمان شناسایی شدند

انتقال حساب معادن به استان موجب رونق اقتصادی استان می‌شود

با شرکت‌های معدنی تعارف نداریم، حساب‌های خود را به استان منتقل کنید

خرید توافقی گوجه در رودبار جنوب ادامه دارد

50 هزار هکتار آبیاری نوین در کرمان اجرا شده است

30 درصد نقدینگی استان در اختیار موسسات و صندوق های قرض الحسنه غیرمجاز

مدافع حقوق کارگران هستیم

کرمان ،مقام نخست تشکل های کارگری کشور را دارد

آماده ایم گوجه بدون سبد را 250 تومان از کشاورزان بخریم

بدهی میلیاردی سازمان‌های بیمه‌گر به داروخانه‌های هلال‌احمر/دلیل جابه‌جایی داروخانه هلال‌احمر شهر کرمان

شرکت برق از تولید ایده ها حمایت می کند

بازدید استاندار کرمان از پروژه‌های غیرهمسطح شهر کرمان

سیستم جدید تامین برق اضطراری فرودگاه جیرفت راه اندازی شد

فعالیت مجدد کارخانه تولید جدول و قطعات بتنی شهرداری کرمان

بنیاد برکت در ریگان 6مدرسه می سازد

دانشگاه ها برای کمک به تولید داخل آمادگی کامل دارند

100 میلیارد ریال پروژه دانشگاهی در رفسنجان افتتاح شد

با حضور وزیر علوم چند پروژه عمرانی در رفسنجان افتتاح شد

اختصاص بازار قلعه محمود به عرضه محصولات خانگی زنان سرپرست خانوار

جذب یک هزار و 350 عدد تسهیلات بلاعوض به زلزله‌زدگان راور

مبارزه جدی با فرار مالیاتی/سپاه با دیدگاه مدیریت انقلابی در کنار دستگاه‌های اجرایی استان است

خرید حمایتی از گوجه کاران جنوب کرمان ادامه دارد

کرمان آینده؛ شیفت از کشاورزی به صنعت ! آبی برای صنعتی شدن وجود دارد؟

دلال ها کشاورزی جنوب کرمان را بی ثبات کرده اند

حرکت کرمان بر ریل توسعه در آغازین سال 97

کشاورزان جنوب کرمان در انتظار پایانه صادراتی-کمیل بهشتیان**

و اما بیچاره مردم ...

800 شغل پایدار در دهستان گوغر بافت ایجاد شد

سه طرح درمانی و خدماتی در بافت افتتاح شد

چند خبر کشاورزی از جنوب کرمان

تولید بنزین یورو 4 در رفسنجان/ کلنگ احداث پالایشگاه میعانات گازی در رفسنجان به زمین زده شد

اجازه خروج ارز از کشور را نخواهیم داد

1300 میلیارد تومان پروژه در رفسنجان افتتاح و کلنگ زنی شد

امنیت موجود کشور زمینه سرمایه گذاری را فراهم کرده است

ذغالسنگ استان کرمان مشکل جدی دارد

کرمان باید به سمت صنعتی شدن حرکت کند

تفویض اختیارات دولت مشکلات بخش خصوصی را رفع می کند

موفقیت کالای ایرانی مستلزم حمایت دولت از تولید است

کارخانه 60 هزار تنی فروکروم رفسنجان افتتاح شد

حامی درآمد منصفانه مالیاتی برای کشور هستیم

رمز موفقیت استان کرمان در مدیریت جهادی است

بخش خصوصی باید وضعیت کشور را درک کند

لزوم حمایت های لازم از مناطق آزاد همچون مناطق ویژه اقتصادی

اختلافات سیاسی سم مهلک مسایل اقتصادی است

ایجاد 500 اشتغال تا پایان سال در منطقه ویژه رفسنجان

عملکرد موفقیت آمیز مناطق ویژه در استان کرمان

کارخانه فروکروم رفسنجان بزرگترین کارخانه خاورمیانه است

قوانین بانکداری امسال اصلاح و اجرایی خواهد شد

1300 میلیارد تومان پروژه در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

چندین پروژه در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

هجمه تبلیغات منفی علیه کشور، قدرت تحرک را از کارفرینان صلب کرده است/اقتصاد مقاومتی یک وظیفه است

رمز موفقیت استاندار کرمان، مدیریت جهادی ایشان بوده است/باید از کاریکاتوری عمل کردن، پرهیز کنیم

دولت پایش را از روی ترمز ماشین توسعه کشور بردارد

پایان خام فروشی فروکروم در کشور با افتتاح کارخانه فروکروم شهرستان رفسنجان

قیمت دلار به 10 هزار تومان می‌رسید اگر دیرتر تصمیم‌گیری می‌شد

حرکت‌های جهادی استاندار کرمان باید ادامه پیدا کند

سردرگمی صادرکنندگان به دلیل تصمیمات هیجانی دولت برای نرخ ارز

بنیاد مستضعفان طرح اقتصاد مقاومتی قلعه‌گنج را در 12 شهرستان محروم دیگر کشور کلید زد

منتظر تحقق وعده رییس جمهوری برای تفویض اختیار هستیم

در راستای تحقق شعار سال از ظرفیت‌های استان استفاده شود

افتتاح مرحله نخست بزرگترین طرح فروکروم کشور با حضور وزیر اقتصاد

سیاست‌های ارزی چند روز اخیر در جهت حمایت از کالای داخلی اتخاذ شده است

اقدامات خوبی در استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی و شعار سال صورت گرفته است

وزیر اقتصاد و دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی وارد کرمان شدند

هزار میلیارد تومان پروژه در استان کرمان افتتاح می شود