آخرين مطالب

فرهنگي

ناکامی تبعید در جیرفت - کمیل بهشتیان**

کرمان آنلاین - کرمان- سال 1356 یک روحانی مبارز و انقلابی بنام سید علی حسینی خامنه ای توسط رژیم شاهنشاهی به جیرفت تبعید شد اما جوانان شجاعی همچون شهید معناصری با حضور فعال در کنار این سید روحانی، اهرم تبعید را ناکام گذاشته و هیبت ساواک را در این شهر شکستند در حالی که نمی دانستند این روحانی تبعیدی روزی رهبر ملت ایران و جهان اسلام می شود.

اجازه تطهیر رژیم منحوس پهلوی را ندهیم

کرمان آنلاین - کرمان - نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: نباید اجازه داد که دشمنان ما رژیم منحوس پهلوی را تطهیر کنند زیرا جرم و جنایات آن رژیم فراوان است.

چند پروژه در حوزه اوقاف کرمان افتتاح شد

کرمان آنلاین - صبح امروز با حضور حجت الاسلام محمدی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، حجت الاسلام قاسمی زاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، ...

احیای نمادهای تاریخی گلناباد

کرمان آنلاین - کرمان - نشریه نگارستان در شماره 1129 با چاپ مقال احیای نمادهای تاریخی گلناباد به قلم مسعود بلوردی، به ظرفیت های میراث فرهنگی و تاریخی استان کرمان پرداخته است.

دولت در کرمان نگاه جدی به مرمت آثار تاریخی دارد

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید براینکه دولت تدبیر طی سالهای اخیر نگاه جدی به مرمت آثار تاریخی این استان داشته است .

میزگرد مطبوعات کرمان، چالش ها و راهکارها

کرمان آنلاین - کرمان - میزگرد ` مطبوعات استان کرمان ؛چالش ها و راهکارها ` امروز(یکشنبه) با حضور جمعی از مدیران ، فعالان و صاحبنظران مطبوعاتی در محل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا ) این استان برگزار شد.

ارزیابی جهش تحصیلی انگیزه دانش آموزان را مضاعف می کند

کرمان آنلاین - کرمان - رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت : ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و تربیتی جهش تحصیلی دوره ابتدایی انگیزه درسی را در دانش آموزان این حوزه آموزشی مضاعف می کند.

یخدان‌های دو قلو سیرجان مرمت می‌شوند

کرمان آنلاین - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: بازار تاریخی و یخدان های دوقلو، دو بنای مهم و شاخص شهرستان سیرجان ...

ظرفیت مغفول مانده صنایع دستی کرمان

کرمان آنلاین - کرمان - دیار کریمان با وجود تنوع قومی و فرهنگی و اقلیم های مختلف، صنایع دستی ارزشمندی را تولید می کند که آوازه جهانی دارد،اما کم توجهی به وضعیت 70هزار فعال این حوزه موجب گردیده که از این ظرفیت و داشته های بومی در جهت توسعه پایدار غفلت کنیم .

بازار تاریخی شهداد رونقی دوباره می‌گیرد

کرمان آنلاین - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: با پایان یافتن فاز سوم مرمت بازار شهداد، این مکان تاریخی رونقی ...

اوقاتی که فراغت بال و خیال را از خانواده می گیرد

کرمان آنلاین - کرمان - با فرا رسیدن فصل تابستان و تعطیلی مدارس، بیکاری کودکان و نوجوانان در قالب اوقات فراغت و البته نگرانی و دغدغه والدین از چگونه پر کردن این اوقات رخ می نماید آنچنانکه باید گفت، پر کردن این ایام به شکل منسجم و اصولی امری مهم بشمار می رود.

6 دفتر خدمات مسافرتی در کرمان تعلیق شد

کرمان آنلاین - کرمان - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: 6 دفتر خدمات مسافرتی از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان تعلیق شده است.

تعلیق 6 دفتر خدمات مسافرتی در استان کرمان

کرمان آنلاین - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 6 دفتر خدمات مسافرتی در سطح استان ...

شناسنامه ای برای سبزترین صنعت

کرمان آنلاین - کرمان - روزنامه کرمان امروز با چاپ گزارشی با عنوان 'شناسنامه ای برای سبزترین صنعت' را بقلم مهدیه السادات میر مهدی حسینی به چاپ رسانده و در آن به وجود پتانسیل ارزشمند و خطر برداشت بی رویه گیاهان دارویی استان کرمان پرداخته است .

250 اقامتگاه بوم گردی در کرمان راه اندازی شد

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: تا کنون 250 اقامتگاه بوم گردی در سراسر استان راه اندازی شده است که از این حیث رتبه اول را در کشور داریم.

جلوگیری از فرصت سوزی با افزایش سواد رسانه ای مدیران

کرمان آنلاین - جیرفت - پر واضح است که همزمان با تغییر مدیران ارشد هر استان، بسیاری از سمت ها در سطوح مختلف مدیریتی دستخوش تغییر شده و بسیاری از طرح های اجرایی همچنان نیمه تمام می مانند چرا که مدیران سابق نتوانسته اند آنگونه که باید از فرصت ها استفاده کنند و یکی از دلایل مهم این فرصت سوزی ها، نبود دانش سواد رسانه ای در بدنه دستگاه های اجرایی است.

دلنوشته ای تقدیم به شهید سرافراز ناجا فردین سنجری

کرمان آنلاین - کرمان - پایگاه خبری جیرفت من به زندگی نامه و خاطرات شهدا پرداخته و گزارشی به عنوان 'دلنوشته ای تقدیم به شهید سرافراز ناجا فردین سنجری' را به قلم حسین فاریابی، مدیر مسئول پایگاه خبری جیرفت من منتشر کرده است.

40 پایگاه حفاظتی از مواریث تاریخی کرمان پاسداری می کند

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: نیروهای یگان حفاظت این سازمان در قالب 40 پایگاه بطور شبانه روزی از محوطه های تاریخی، باستانی و اماکن موزه ای این استان پاسداری می کند.

روضه‌ای برای مسگری کرمان

کرمان آنلاین - «حسین امرالله»، «کَل اکبر»، «حاج امرالله»، «سِد باقر»، «سِد جعفر»، اسم‌هایی است که یکی یکی به زبان می‌آورد. مسگرهایی که در هر کدام از ...

مراسم سومین شب قدر در کرمان برگزار شد

کرمان آنلاین - کرمان - مراسم احیای سومین شب از لیالی قدر در کرمان و دیگر شهرستان های این استان با حضور گسترده مومنان و عاشقان اهل بیت (ع) برگزار شد.

به خدای کعبه رستگار شدم

کرمان آنلاین - کرمان - خورشید تابان زندگی مولای متقیان در افق نوزدهم رمضان سال چهلم هجری در آسمان شهر کوفه به خون نشست و در 21 ماه رمضان دعوت حق را لبیک گفت و زمانی که شمشیر کین، فرق انسانیت را شکافت، علی ندا برآورد، به خدای کعبه رستگار شدم.

الهی العفو ...

کرمان آنلاین - کرمان - درهای آسمان گشوده است و زمین مالامال از نور حق و یقین در لطف لایزال الهی و بشر به آینده عاری از گناه چشم می دوزد و و ندا سر می دهد الهی العفو.

احیای نخستین شب قدر در کرمان برگزار شد

کرمان آنلاین - کرمان - آیین احیای نخستین شب از لیالی قدر در کرمان و دیگر شهرستان های این استان با حضور گسترده مومنان و عاشقان اهل بیت (ع) برگزار شد.

جشنواره شعر رضوی در کرمان برگزار می شود

کرمان آنلاین - کرمان - معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری بیست و چهارمین جشنواره شعر ملی رضوی تیرماه سال جاری در کرمان خبر داد.

طرح کتابت قرآن در زرند اجرا می شود

کرمان آنلاین - زرند - رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زرند از برگزاری طرح کتابت قرآن در این شهرستان خبر داد.

خلاء تحول و انتشار- بهنام احمدی**

کرمان آنلاین - کرمان- نامتوازنی کفه ترازوی تحول (اقدامات انجام شده دستگاههای اجرایی ) با کفه انتشار( کندی روند اطلاع رسانی از این اقدامات)آسیبی جدی در اعتماد سازی اجتماعی پدید آورده است که باید با همدلی و مشارکت دستگاههای اجرایی و رسانه ها به خلاء موجود بین تحول و انتشار پایان داد.

آموزش خبرنگاران تخصصی نیاز ضروری رسانه هاست

کرمان آنلاین - جیرفت - رئیس خانه مطبوعات جنوب کرمان گفت: تقسیم بندی حوزه های خبری و آموزش خبرنگاران تخصصی یکی از نیازهای ضروری رسانه های این منطقه است.

19 طرح اشتغالزایی صنایع‌ دستی روستایی در کرمان تایید شد

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: 19 طرح در راستای اجرای طرح‌ های اشتغالزایی صنایع‌ دستی در مناطق روستایی این استان مورد تایید قرار گرفت.

شرط دریافت یارانه مطبوعات کرمان اعلام شد

کرمان آنلاین - کرمان - مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان از اعلام شرایط دریافت یارانه از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مطبوعات این استان خبر داد.

پیشرفت جنوب کرمان با انسجام رسانه ها محقق می شود

کرمان آنلاین - جیرفت - رئیس خانه مطبوعات جنوب استان کرمان گفت: توسعه و پیشرفت مناطق جنوبی با انسجام رسانه ها و رویکرد معرفی ظرفیت ها و کمبودهای این مناطق محقق می شود.

غبار روزگار روی جلد «کلید زنی»

کرمان آنلاین - کرمان - «کلیدزنی» از جمله آیین های دیرین مردم استان کرمان در ماه مبارک رمضان به شمار می رود که از دیر باز در میان اهالی این دیار رواج داشته، اما اکنون روزگاری است که به دست فراموشی سپرده شده است.

چند خبر کوتاه از جنوب کرمان

کرمان آنلاین - جیرفت – انتخاب برترین پایان نامه کشوری توسط پزشک جیرفتی،توقیف 55 دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف در عنبرآباد و کشف محموله 250 کیلویی موادمخدر در عملیات مشترک پلیس رودبارجنوب و اصفهان از اخبار کوتاه امروز جنوب است.

قرآن های فرسوده در کرمان تعویض می شود

کرمان آنلاین - کرمان - مسئول دفتر فعالیت های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از ادامه طرح تعویض قرآن های فرسوده در نمایشگاه قرآن کریم این استان خبر داد.

امنیت امروزمان را مدیون شهدای مدافع حرم هستیم

کرمان آنلاین - کرمان - ایرنا – امام جمعه و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر گفت: جامعه دانشگاهی مانند همه اقشار جامعه امنیت امروز خود را مدیون و مرهون رشادتهای شهدای مدافع حرم می داند.

دستبافته‌ داری کرمان صاحب دایره المعارف شد

کرمان آنلاین - مجموعه کتاب دایره المعارف دستبافته داری استان کرمان توسط انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و با همکاری اداره میراث فرهنگی، ...

آغاز مرمت بخش‌هایی از ارگ راین تا چند روز آینده/انجام مراحل ثبت جهانی شهر راین به عنوان باغ شهر

کرمان آنلاین - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از انجام مراحل ثبت جهانی شهر راین به عنوان باغ شهر خبر داد و گفت: زمان ...

400 کانون فرهنگی مساجد جنوب کرمان ساماندهی شد

کرمان آنلاین - جیرفت - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: 400 کانون فرهنگی و هنری مساجد این منطقه طی دولت دوازدهم در سامانه سجل، ثبت نام و ساماندهی شدند.

برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب «تاملی بر اندیشه پیشرفت» به تالیف دکتر عبدالرسول دیوسالار

کرمان آنلاین - جلسه نقد و بررسی کتاب «تاملی بر اندیشه پیشرفت» به تالیف دکتر عبدالرسول دیوسالار در سالن کنفرانس جهاددانشگاهی استان کرمان برگزار شد. ...

61 هزار نوآموز کرمانی در طرح سنجش پایش می شوند

کرمان آنلاین - کرمان - رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: 61 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستان در 41 پایگاه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در این استان مورد ارزیابی قرار می گیرند.

فتح خرمشهر ضامن سرافرازی ملت ایران است

کرمان آنلاین - کرمان - استاندار کرمان گفت: فتح بزرگی که نماد مقاومت، ایثار و پیروزی برای ملت قهرمان ایران شناخته می شد امروز هم استمرار راه شهدا و ایثارگران و ضامن پیروزی و سرافرازی ملت بزرگ ایران در مقابل همه توطئه ‌های دشمنان خواهد بود.

صنعت گردشگری در سایه اختلافات توسعه نمی یابد

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه صنعت گردشگری کرمان در سایه اختلافات توسعه نمی یابد گفت: بر طرف نشدن بخشی از مشکلات موجود در صنعت گردشگری کرمان به دلیل نبود تعامل میان بخش های مختلف خصوصی این صنعت است.

نمایشگاه قرآن و عترت در ریگان گشایش یافت

کرمان آنلاین - کرمان - نمایشگاه قرآن و عترت با عرضه سه هزار جلد کتاب قرآن کریم با همکاری کانونهای فرهنگی و هنری مساجد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان گشایش یافت.

صاحب 20 اثر ادبی در کرمان تجلیل شد

کرمان آنلاین - کرمان - `سیدعلی میرافضلی` صاحب 20 اثر ادبی در قالب مجموعه شعر، پژوهش ادبی و تصحیح و گردآوری آثار در نشست صمیمی روابط عمومی های استان کرمان تجلیل شد.

نگاهی به نمایشگاه نشانه ها

کرمان آنلاین - کرمان - هفته نامه فرهنگی، اجتماعی کرمان شهر، در شماره 627 خود به ویژگی های نمایشگاه آثار هنرمند عکاس فرانسوی فرانسوا دیوُ پرداخته و گزارشی با عنوان نگاهی به نمایشگاه نشانه ها را به چاپ رسانده است.

انتخاب معین های فرهنگی در استان کرمان

کرمان آنلاین - : سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: به دنبال تعیین انتخاب معین های فرهنگی در کنار معین های اقتصادی برای کمک به ...

51 عنوان کتاب در جنوب کرمان چاپ شد

کرمان آنلاین - جیرفت - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: 51 عنوان کتاب با مجوز این اداره کل و با حمایت های دولت تدبیر و امید سال گذشته در جنوب کرمان چاپ شد.

کرمان کمترین میزان حفاری‌ غیر مجاز را در کشور دارد

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در حال حاضر این استان به عنوان پهناورترین استان کشور دارای کمترین میزان حفاری‌های غیرمجاز در مناطق تاریخی و باستانی است.

شهریه برخی مدارس دولتی در کرمان افزایش یافت

کرمان آنلاین - کرمان- سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: سه درصد از مدارس واقع در مناطق برخوردار استان این کرمان شامل حداکثر 10 درصد افزایش قیمت شهریه می شوند.

بازگشت به دوران طلایی شالبافی در کرمان** مهدی زین الدینی

کرمان آنلاین - کرمان - صنعت یکهزار ساله شالبافی کرمان اکنون پس از 14دهه که به فراموشی سپرده شده بود به دست خیرخواهان دولت تدبیر و امید دوباره احیا و نفسی جانبخش در آن دمیده شده است .

دستاوردهای نظام برای نسل جوان تبیین شود

کرمان آنلاین - کرمان - استاندار کرمان گفت: قدرت دفاعی، نظامی، اقتدار کشور در منطقه و دستاوردهای نظام در حوزه های مختلف از جمله در زمینه های آموزشی و ارائه خدمات زیربنایی را باید برای نسل جوان تبیین کنیم.

انقلاب اسلامی مرهون مجاهدت های امام (ره) است

کرمان آنلاین - کرمان - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه بزرگداشت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حقیقت بزرگداشت خوبی ها، ارزش ها و نیکی هاست گفت: امروز نظام و انقلاب اسلامی ایران مرهون مجاهدت های حضرت امام (ره) است.

فتح خرمشهر پیروزی ملت ایران بر اجماع جهانی بود

کرمان آنلاین - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: فتح خرمشهر یکی از پیروزی های بزرگ ملت ایران علی رغم اجماع جهانی و پشتیبانی ...

جاذبه های گردشگری گلباف ناشناخته مانده است

کرمان آنلاین - کرمان - فرماندار کرمان با تاکید بر لزوم تقویت حوزه گردشگری در بخش گلباف گفت: جاذبه های گردشگری این منطقه ناشناخته مانده است.

میراث فرهنگی کرمان به عنوان هویت تاریخی صیانت شود

کرمان آنلاین - کرمان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تاکید بر صیانت از آثار تاریخی گفت: میراث فرهنگی هویت تاریخی منطقه و شهر کرمان است و باید برای نگهداری و مرمت آن هزینه کنیم.

شورای فرهنگ عمومی کرمان فعالانه تر اقدام می کند

کرمان آنلاین - کرمان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: بررسی شده تا شورای فرهنگ عمومی به شکلی قوی تر وارد عرصه شده و وظایف خود را به شکل بهتری انجام دهد.

پیشرفت تکنولوژی موجب قدرتمند شدن روابط عمومی ها می شود

کرمان آنلاین - کرمان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: هر چه علم و تکنولوژی در دنیا پیشرفت می کند جایگاه روابط عمومی در عرصه ارتباطات ارتقا پیدا می یابد و این نهاد قدرتمندتر می شود.

بسوی شکوفایی ارتباطی در روابط عمومی*عباس تقی زاده

کرمان آنلاین - کرمان- روابط عمومی را می توان مدیریت ارتباطات دانست و از همه بسترهای ارتباطی و فناورانه برای تحکیم ارتباطات انسانی و سازمانی بهره می برد تا با آگاهی بخشی، تفاهم و همگرایی اجتماعی را ارتقا بخشد.

17 میلیارد ریال پروژه مرمت در بافت تاریخی کرمان آغاز شد

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: عملیات پروژه مرمت و بازسازی بافت تاریخی شهر کرمان با اعتبار 17 میلیارد ریال همزمان با هفته میراث فرهنگی آغاز شد.

رژه موتوری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی کرمان برگزار شد

کرمان آنلاین - کرمان - در آستانه روزجهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی عصر پنجشنبه رژه موتوری یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از محل بلوار جمهوری اسلامی تا گلزار شهدای شهر کرمان برگزار شد.

رسانه ها نقش مرجعیت معلمان در جامعه را تبیین کنند

کرمان آنلاین - کرمان - سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر نقش موثر رسانه در تنویر افکار عمومی و فرهنگ سازی افزود: معلمان نقش مرجع را در جامعه دارند و رسانه ها می توانند این مرجعیت را برجسته و تبیین کنند.

مرکز اسناد جنوب شرق از محققان حمایت می کند

کرمان آنلاین - کرمان - مدیر مرکز اسناد و کتابخانه جنوب شرق کشور حمایت از پژوهشگران و محققان در راستای شناخت و معرفی بیش از پیش منطقه جنوب شرق را یکی از اهداف خود در جایگاه مدیریت این مرکز اعلام کرد.

اقتدار جمهوری اسلامی به اندیشه و باورها است

کرمان آنلاین - رییس مرکز اسناد و کتابخانه های ملی کشور با اشاره به وجود 9 میلیون برگ و سند تاریخی و کتب خطی در این سازمان اظهار کرد: علم در حال تحول ...

آداب ماه ضیافت الهی در کرمان

کرمان آنلاین - کرمان - مردم استان کرمان با نوای روحبخش سحر و نغمه دعای افطار و آداب و رسومی که با این ایام اختصاص دارد، به مهمانی برترین روزها و شب های سال می روند.

همایون تک بود و او را بد شناساندند!

کرمان آنلاین - کرمان - محمد لطیف‌کار فعال رسانه ای در استان کرمان در کانال یادنوشت خود در فضای مجازی با انتشار مطلبی با عنوان `همایون تک بود و او را بد شناساندند!` به بخشی از گفته های ابراهیم گلستان پیرامون شخصیت همایون صنعتی زاده از بزرگان دیار کریمان پرداخته است .

اقتدار ایران اسلامی در فرهنگ گفت و گو است

کرمان آنلاین - کرمان - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: اقتدار کشور و نظام جمهوری اسلامی تنها در ابزار نظامی نیست بلکه اقتدار ما در حوزه های مختلف از جمله فرهنگ گفت و گو است و در واقع فرهنگ زیرساخت تمامی مسائل حتی مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است.

انجمن های گردشگری کرمان تعلیق شد

کرمان آنلاین - کرمان - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: فعالیت انجمن های گردشگری تحت نظارت این اداره کل به حالت تعلیق درآمده است.

خانه مطبوعات کرمان دوره های آموزشی آنلاین برگزار می کند

کرمان آنلاین - کرمان - رئیس خانه مطبوعات استان کرمان با تاکید بر لزوم مستمر آموزش خبرنگاران گفت :درصدد هستیم در سال جاری دوره های آموزشی گزارش نویسی و خبرنویسی آنلاین را با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کنیم.

جشن رمضان در استان کرمان برگزار می شود

کرمان آنلاین - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: با همکاری ادارات و دستگاه های استان در ماه مبارک رمضان امسال برنامه های متعددی در شهرهای شمالی ...

دانشکده ایران‌شناسی رفسنجان به مرکز فرهنگی در کرمان تبدیل شود

کرمان آنلاین - رفسنجان - عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی و چهره ماندگار حوزه ادبیات خواستار این شد که دانشکده ایران‌شناسی رفسنجان به مرکز فرهنگی در استان کرمان تبدیل شود.

تقدیر ویژه از یک جامعه‌شناس مردم‌مدار

کرمان آنلاین - کرمان- محمد لطیف کار فعال رسانه ای استان کرمان در تازه ترین کانال فضای مجازی یادنوشت خود با انتشار مطلبی با عنوان ` تقدیر ویژه از یک جامعه شناس مردم مدار `این حرکت فرهنگی فاخر و انگیزه پروری بمناسبت ایام گرامیداشت هفته معلم را ستوده است .

جشنواره پژوهشی سیرجان شناسی برگزار شد

کرمان آنلاین - کرمان - جشنواره پژوهشی سیرجان شناسی با هدف حمایت از محیط زیست و تولید صنایع دستی در سالن حضرت امیرالمومنین (ع) این شهرستان برگزار شد.

هزینه یک مسافرت کوتاه به کرمان چقدر است؟

کرمان آنلاین - کرمان - سایت خبری راه آرمان کرمان در اردیبهشت ماه 97 به بررسی گردشگری استان پرداخته و گزارشی با عنوان 'هزینه یک مسافرت کوتاه به کرمان چقدر است؟' را منتشر کرده است.

هفته‌ی گرم فرهنگی در کرمان

کرمان آنلاین - کرمان - محمد لطیف کار فعال رسانه ای استان کرمان در کانال فضای مجازی یاد نوشت خود مطلبی تحت عنوان ` هفته گرم فرهنگی در کرمان ` را انتشار داده و در این مطلب به برگزاری موسیقی نواحی و برپایی نمایشگاه آثار تونی کرگ مجسمه ساز بریتانیایی - آلمانی بطور همزمان در کرمان پرداخته است .

قیام دوباره شال بافان کرمانی

کرمان آنلاین - صنعت شال‌بافی در کرمان بیشینه هزار ساله داشته و طبق اسناد تاریخی در دوره قاجار پایه اصلی اشتغال در کرمان بوده و برخی جهانگردان و شرق ...

محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان

کرمان آنلاین - کرمان - تاکید بر دفاع مسئولان از شرافت ملت ایران در برجام و ابراز تنفر شدید از بدعهدی آمریکا از عمده محورهای سخنان امامان جمعه شهرهای مختلف استان کرمان در نماز جمعه این هفته است .

ساير مطالب

رسانه ها به فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی کمک کنند

6 رسانه جنوب کرمان مجوز انتشار دریافت کرد

تجهیزات گروه ارکستر در کهنوج توقیف شد

مردان کهکشانی

160 هزار گردشگر داخلی و خارجی از راین دیدن کردند

210 واحد بوم گردی در کرمان راه اندازی شد

هنر شالبافی کرمان با پیگیری جوانان احیا شده است

20هزار جلد کتاب در نمایشگاه کتاب کهنوج ارایه شد

دوازدهمین جشنواره گل محمدی لاله زار بردسیر برگزار می‌شود

کارگاه شال‌بافی شهر کرمان افتتاح شد

لطمه وارد شدن به کرامت معلم، کرامت جامعه را لطمه دار خواهد کرد

کرمان زادگاه؛ جشنواره موسیقی محلی/بودجه‌ای که برای جشنواره موسیقی نواحی هزینه می‌شود، خنده‌دار است

نمایشگاه اسناد خلیج فارس در کرمان گشایش یافت

یارانه مطبوعات جنوب کرمان بصورت منطقه محروم لحاظ می شود

موسیقی نواحی بر شور و نشاط دیار کریمان افزود

اجرای برنامه های فرهنگی باید با خلاقیت همراه باشد

نخستین آلبوم تخصصی دفاع مقدس در کرمان رونمایی می شود

دفاع مقدس یک امتحان بزرگ برای مردم و کشور ما بود

نخستین "آلبوم عکس تخصصی دفاع مقدس کرمان" رونمایی می‌شود/ برنامه‌های سوم خرداد در کرمان

استان کرمان 205 شهید در عملیات بیت المقدس تقدیم کرده است

بحران کتاب نخوانی کمتر از بحران آب نیست!

راه اندازی مرکز دائمی موسیقی نواحی در کشور ضروری است

آوای جشنواره موسیقی نواحی در کرمان پایان یافت

ترجیح می‌دهم به جای موسیقی اقوام «کیتی پری» گوش کنم

ورود کاروان اتوبوسی سفیران گردشگری تبریز به سیرجان

از خاموشی صدای مس‌گران تا طعم فالوده کرمانی در یک جشنواره

نقاره خانه بازار وکیل کرمان دوباره بازگشایی شد

ساز موسیقی نواحی ایران در کرمان کوک شد

امامزاده زید شهداد قدیمی‌ترین مکانی که نقاره در آن نواخته می‌شد

یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران آغاز به‌کار کرد

آثار تونی کرگ در کرمان به نمایش درآمد

حوزه تعلیم و تربیت نیازمند نیروی انسانی باانگیزه است

مجسمه سازی مطالعه مواد پیرامون است

آثار انتخابی تونی کرگ با فرهنگ کرمان مرتبط است

سعی می کنیم با برگزاری نمایشگاه ها، ارتباط فرهنگی به وجود بیاوریم

135 اثر از تونی کرگ در کرمان نمایش داده می شود

تونی کرگ چهار اثر به موزه معاصر کرمان اهدا کرد

عمارت موسی خانی شهربابک به بخش خصوصی واگذاری شد/برگزاری جشنواره فیروزه در شهربابک

صالحی:موسیقی نواحی در مسیر کمال ایستاده است

کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس نیازمند عزم عمومی است

12 طرح پژوهشی در دانشگاه پیام نور جیرفت اجرا شد

پیام وزیر فرهنگ به جشنواره موسیقی نواحی

محله تاریخی گلباز خان با مشارکت شهرداری کرمان مرمت می شود

شوراها در جهت رفع مسایل و مشکلات مادی و معنوی مردم تلاش کنند

2 هزار جوان کرمانی در طرح خادمیار رضوی نام نویسی کردند

کرمان 11 اردیبهشت میزبان نمایشگاه آثار تونی کرگ مجسمه ساز بریتانیایی

کرمان نقش ارزشمندی در احیای موسیقی نواحی ایران دارد

خانه صدرزاده سیرجان با همکاری شرکت گل گهر مرمت می شود

جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می شود

برگزاری همزمان دو رویداد بزرگ ملی و بین‌المللی هنری در کرمان

شورای هماهنگی قصد مصادره جشن های مذهبی را ندارد

معرف افزایی در جشن های مذهبی مد نظر قرار گیرد

برگزاری جشنواره موسیقی محلی 11 اردیبهشت ماه، در کرمان

برگزاری جشنواره موسیقی محلی زمینه‌ای برای معرفی استعداد و ظرفیت‌های استان کرمان

آیت الله جعفری ذخیره دینی و فرهنگی استان کرمان هستند

کارآفرینان جوان گردشگری کرمان شناسایی شدند

تشکیل سازمانی برای انجام بایدها

به یاد بانویی که در 110 سالگی به شهرت رسید

مادر صنایع دستی ایران در 110سالگی درگذشت

صدای‭ ‬جوامع‭ ‬محلی

طرح منطقه ویژه گردشگری کرمان تدوین شد

پیکر شهید عجب‌ گل غلامی وارد کرمان شد

تقدیر از رابطین نماز دستگاه‌های اجرایی استان کرمان

ترویج مسایل دینی از گسستگی بین نسل‌ها جلوگیری می‌کند

جشنواره موسیقی نواحی فرصتی برای شنیدن آواهای سرزمین مادری

پیشکسوت تئاتر جنوب کرمان فوت کرد

دومین جشنواره مطبوعاتی قلم و عدالت در کرمان برگزار می شود

10بنای تاریخی در کرمان مرمت می شود

30 هزار شرکت دانش بنیان در کشور راه اندازی شده است

نیازمند نقشه راه علمی دانشگاهی با کشور افغانستان هستیم

حضور دانشجویان افغان در ایران نماد همدلی است

بیش از 10 بنای تاریخی در استان کرمان جهت مرمت به مناقصه گذاشته شد

لزوم جهت‌دهی نیات واقفین به وقف‌های نوین

مقرنس سر در ورودی کاروانسرای گنجعلیخان کرمان مرمت شد

حریم کویر لوت را پاس بداریم*داود رجبی

تلاش برای جلوگیری از آسیب به محوطه "گزک" کرمان

کرمان، میزبان چهل‌ویکمین شهید مدافع حرم استان

روز سعدی در کرمان گرامی داشته شد

نگذاریم با سیاست های اتخاذ شده در حوزه ارزی، عقب گردی در مسیر گردشگری داشته باشیم

بهبود فضای کسب و کار برای تولید کننده

600 گردشگر خارجی وارد کرمان شدند

راه نجات اقتصاد کرمان

جشن و شادمانی مردم کرمان در سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص)

پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی افزایش یافت

رسانه ها در تحقق شعار سال نقش کلیدی دارند

مسابقات سراسری قرآن کریم اردیبهشت ماه در کرمان برگزار می‌شود

چپق بادگیر چاق شد؟

در دفاع از تلگرام

ورود گردشگران به کرمان 34 درصد رشد داشته است

ضرورت مرمت بناهای تاریخی کوهبنان پس از زلزله

افزون بر چهار میلیون گردشگر وارد کرمان شدند

بازدید بیش از 30 هزار گردشگر نوروزی از شهرستان زرند

32300 گردشگر از خانه حاج آقاعلی رفسنجان بازدید کردند

رشد 61 درصدی بازدید از مکان‌های گردشگری استان در نوروز 97

رزم حسینی، گردشگری استان را احیا کرد

رونق کالای ایرانی در گرو فرهنگ مصرف

32 هزار نفر در خانه های بومگردی کرمان اقامت کردند

پیکر پیشکسوت مطبوعات کرمان در آرامستان رفسنجان آرام گرفت

اکران 10 فیلم حوزه هنری در کرمان َآغاز شد

تولید دانش مبنای حمایت از کالای ایرانی است

پیرمرد نفس گرم «استقامت» بود

بازدید از جاذبه های گردشگری رفسنجان 50درصد افزایش یافت

کالای ایرانی باید در بازارهای جهانی رقابت کند

جیرفت مرکز ساتراپی کرمان در دوره هخامنشی بوده است

ثبت یک میلیون بازدید نورزی از اماکن متبرکه کرمان

ورود مسافران نوروزی به کرمان 61 درصد افرایش داشت

370هزار مسافر نوروزی به ریگان سفر کردند

استقبال مردم از برگزاری مراسم اعتکاف در کرمان

بازدید از جاذبه های گردشگری رفسنجان 50درصد افزایش یافت

43 هزار کرمانی در مراسم اعتکاف شرکت کردند

43 هزار کرمانی در مراسم اعتکاف شرکت کردند

اسلام مخالفتی با نشاط ندارد/حضور پررنگ جوانان در آیین اعتکاف

برگزاری جشنواره نوروزی در آبشار «دوساری» کرمان

عمارت موسی خانی شهربابک؛ شاهکار معماری ایرانی

جشن ملی نوروزگاه در کرمان تمدید شد

ورود بیش از یک میلیون و 281 هزار گردشگر نوروزی به استان کرمان

خدمت رسانی 30 موزه دار و راهنمای گردشگری در ارگ بم/راه اندازی 65 غرفه صنایع دستی

یک میلیون و 600 هزار نسخه اقلام تبلیغاتی معرفی جاذبه های استان کرمان منتشر شد

باغ شاهزاده ماهان در صدر بازدید مسافران نوروزی قرار دارد

برگزاری تورهای یکروزه کرمانگردی در ایام نوروز 1397

142 هزار نفر روز مسافر در ستاد اسکان فرهنگیان کرمان پذیرش شدند

اجرای رقص آئینی چوب بازی در جشن ملی نوروزگاه کرمان

موزه های کرمان؛ بستر نمایش فرهنگ و تاریخ دیار کریمان

آرامش بهاری در جوار بقعه متبرکه امامزاده سید جلال الدین رفسنجان

معاون اول رئیس جمهوری از روند بازسازی ارگ قدیم بم بازدید کرد

رشد 10 درصدی گردشگری در نوروز 97

مونسان: کرمان جز اهداف مهم گردشگری کشور است

بافت تاریخی شهر کرمان قابلیت ثبت جهانی دارد

رییس میراث فرهنگی کشور به کرمان سفر می کند

معاون اول رئیس جمهوری به مقام شامخ شهدای کرمان ادای احترام کرد

دعوت به چالش برای انتخاب «داستان و شعر» برتر

نگاهی به جاذبه های گردشگری رفسنجان

61 هزار و 26 نفر روز مسافر در مراکز اقامتی فرهنگیان کرمان اسکان یافتند

جشن ملی نوروزگاه در کرمان آغاز شد

شکوه بهار را در باغ شاهزاده ماهان

پیام نوروزی استاندار کرمان

2257 خانوار در ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش کرمان پذیرش شدند

بزرگترین مهمانخانه ایران، آماده پذیرش مسافران نوروزی

خاطره نوروز در سیرجان، شهر جهانی گلیم

مراکز کانون پرورش فکری کرمان در تعطیلات نوروز دایر است

گفتمان مطالبه گری باید عمومی شود

جشن‌های شاد شبانه ویژه نوروز در کرمان برگزار می شود

خستگی تاریخ شهربابک در خمیازه غار ایوب

زندگی نامه 6500 شهید استان کرمان منتشر شد

تلفیقی از معماری شش قرن!

آیین «شدّه گردانی» روستای داوران رفسنجان ثبت ملی شد

ایرنا مسابقه عکس موبایلی ویژه نوروز برگزار می کند

85 درصد لباس فرم مدارس از واحدهای تولیدی استان کرمان تهیه شد

تاج گردشگری جنوب شرق بر سر «تخت سرتشتک»/اینجا در بهشت باز می‌شود

دوره‌ آموزشی زبان انگلیسی کاربردی در حوزه‌ گردشگری برگزار شد