آخرين مطالب

فرمانده سپاه قدس:

باید کف پای این ملت را بوسید/هر کس استقامت این ملت را بترساند؛ خائن است سياسي

باید کف پای این ملت را بوسید/هر کس استقامت این ملت را بترساند؛ خائن است

  بزرگنمايي:

کرمان آنلاین - فرمانده سپاه قدس امام راحل را مهندس و معمار اسلام دانست و ادامه داد: قیام برای حق خصوصیت دیگر امام بود، لذا به دلیلی که قیام امام (ره) برای حق بود با هیچ باطلی سازش نکرد و اجازه جوانه زدن به باطل های داخلی نداد و با قاطعیت آن را ریشه کن کرد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار سرلشکر "قاسم سلیمانی" پیش از ظهر امروز 22 بهمن‌ماه در مراسم راهپیمایی 22بهمن‌ماه ضمن تبریک سالگرد انقلاب اسلامی گفت: همه ما خداوند را به خاطر 39 سال عبور از خطرات متعدد و اعطای پیروزی های ارزشمند، شکر می‌کنیم.
وی با بیان این مطلب که خداوند را شاکریم که مکتب و مذهبی به ما داد که از گذشته تا نهایت نجات بخش بشریت بوده است و خواهد بود، اظهار کرد: خداوند سبحان را شکر می کنیم با همه ناملایمات از مردمی صبور، پایدار و ارزشمند بهره مند کرده است.
فرمانده سپاه قدس از تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها سخن به میان آورد و ادامه داد: انقلاب های که در دنیا شکل گرفتند با انقلاب اسلامی تفاوت اساسی دارند، بعضی از انقلاب ها، انقلاب قشری بوده اند، بعضی دیگر انقلاب عنصری بوده‌اند، برخی دیگر انقلاب نظامی بوده‌اند، برخی دیگر با مداخله خارجی بوده‌اند، اما انقلاب ما با هیچ یک از اینها شبیه نیست انقلاب ما همه قشرها از حوزه علمیه تا مدارس و دانشگاه‌‌ها و روستاها در درون خود جای داد و همه اقشار با رهبری امام راحل انقلاب را شکل دادند.
وی افزود: انقلاب اسلامی در مقطعی به وقوع پیوست در دنیا فقط دو قطب قدرتی شرق و غرب وجود داشت، همچنین در شاه در اوج قدرت بود و مستی از قدرت در او وجود داشت، ضمن آنکه شاه خود را به عنوان دژبان منطقه می دانست و راه جداگانه‌ای شاه ملعون ایجاد کرده بود و برای بقای خاندان خود با اسرائیل سازش کرد و جزی اولین کشورهای اسلامی بود که سفارت اسرائیل در ایران تاسیس کرد.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه در همه گفتگو‌ها و حرفها که در مساجد بیان می‌شد، ساوا ک ضبط کرده بود، تصریح کرد: در بدترین شرایط انقلاب به پیروزی رسید و انقلاب اسلامی یک استثنا بود، اگر آن دوره را فراموش کنیم، امروز برخی از گفته های غرض آلود بر ما اثر خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: همه ما از جنس این ملت هستیم اما از وفا، ایمان، اعتقاد و اصول این ملت متحیریم و همواره می مانیم که چگونه حق این ملت را ادا کنیم، این ملت ناجی این انقلاب و نظام بوده اند که اولین آنها پیروزی انقلاب بود و این اولین امتحان ملت بود پس از انقلاب نیز ملت با حضور میلیونی خود نظام را تثبیت کرد، همچنین پس از انقلاب این ملت فتنه‌ها مخصوصا فتنه های اول انقلاب را خنثی کردند.
فرمانده سپاه قدس دفاع ملت در 8 سال دفاع مقدس را امتحان دیگری دانست که مردم سربلند از آن بیرون آمدند، بیان کرد: ملت ایران با پیدا کردن راه درست دوره امام جدید چرخید و نظا م را ضمن تثبیت، از خطر بزرگ نجات داد، همچنین در فتنه های داخلی و فتنه 88 خنثی کرد، باید خاک کف پای این ملت را به چشم کشید و بوسید، این ملت، یک ملت وفاداری است.
وی به تشریح مشخصات و مختصات خط امام راحل تشریح کرد و یادآوری کرد: امام راحل مشخصات و ویژگی‌های زیادی دارند و اگر بخواهیم آنها را مکتوب کنیم می‌توانیم ده ها جلد کتاب نوشت.
سردار سلیمانی افزودن باب عشق و محبت به مکتب در جهاد اکبر را اولین خصوصیت امام راحل دانست و بیان کرد: امام تعریف جدیدی در جهاد اکبر بنا گذاشت، این باب یک مدرسه شد و باعث شد که رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس از همه تعلقات خود جدا شدند و این باب جزی ضرورت‌های انقلاب اسلامی بود که امام راحل به آن جامع عمل پوشاند.
وی با بیان این مطلب که امام فرمودند در هیچ شرایطی از این آرمان دست بر نمی دارم، اظهار کرد: امام راحل می فرمودند که باید ثابت کنیم که مهم ما می توانیم و در این 39 سال به ثبوت رسید.
فرمانده سپاه قدس امام راحل مهندس و معمار اسلام بودند که این یکی دیگر از ویژگی‌های امام راحل برشمرد و ادامه داد: قیام برای حق خصوصیت دیگر امام بود، لذا به دلیلی که قیام امام (ره) برای حق بود با هیچ باطلی سازش نکرد و اجازه جوانه زدن به باطل های داخلی نداد و با قاطعیت آن را ریشه کن کرد.
وی اضافه کرد: آیا سخنان بلیع و شلاق گونه امام برعلیه لیبرال ها و گروه های انحرافی نشنیده‌اید؟ لذا امام راحل پیشنهاد مساعدت کسانی می پذیرفت که جزی رضای خدا نیت دیگری نداشتند و بنابراین نیت های حزبی و فربه شدن خانوادگی در جامعه نیت های ناسالمی است که مانع خدمتگذاری به ملت می شود.
سردار سلیمانی از دست رد زدن امام (ره) به سینه کسانیکه نیت غیرالهی داشتند، سخن به میان آورد و اظهار کرد: جلو دار و خط شکنی از دیگر خصوصیات امام راحل است و امام سختی ها و ستم ها و آوراگی های زیادی کشید امام اول خود خون دل خورد و بعد فریاد زد که ملت بپا خیزید و اینکه در جنگ تحمیلی نابرایر موفق شدیم، نشات گرفته از پیام و درس امام راحل بود.
وی با تاکید برآنکه در همه موضوعات امام راحل جلودار بوده است، تصریح کرد: اگر وزیری در ساختمان های بلند مرتبه دستوری صادر کرد تا این دستور به طبقه اول برسد نفس ملت را خواهد گرفت اما اگر مسئول جلو افتند، مردم درک می کنند.
فرمانده سپاه قدس با بیان این مطلب که اگر مسئول در منطقه محرومین حضور یابد و مشکل آنها را درک کند مرهمی خواهد بود، مطرح کرد: امام زمان شناس بود، امام این قلم فولادی به دست گرفت و به شاه نوشت «می گویی که عوام را ارشاد کنید، تو و دولت تو را ارشاد می کنم».
وی با اشاره به اینکه امام راحل فرمودند که «اگر در هیچ کجای دنیا راهم ندهند دست از اسلام بر نمی دارم»، ادامه داد: امام اولین کاری کردند که به ترس سیلی زد و رمز موفقیت امام با خدا بودن بود.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه امروز منشا نگرانی است و از آن باید خوف داشته باشیم اسلام زدایی از جامعه است، تصریح کرد: اسلام عامل موفقیت در کشور است و اگر پایه های اسلام در کشور ضعیف شد بدانید که دشمن به راحتی می تواند کشور را به هم بریزد.
وی ادامه داد: بعضی اوقات از عملیات روانی دشمن برخی افراد می ترسند و این تلقین ترس به جامعه دلسوزانه است اما غلط است، هر کس در این مسیر جامعه را بترساند به استقامت ملت خیانت کرده است و جامعه را باید با حکمت اداره کرد نه با ترساندن.
فرمانده سپاه قدس محور مقابله با بیگانگان را یکی از دلایل عزت ملت ایران دانست و بیان کرد: اگر کسی دشمن را به خوبی نشناسد و برخی اوقات دوست و دشمن را با یکدیگر اشتباه بگیرد باعث انحراف مسیر ملت می شود، دلیل نه شرقی نه غربی بودن این نبود که از علوم دنیا استفاده نشود بلکه رشد بالای علمی در ابعاد صنعتی و تکنولوژی صورت گیرد که امروز شاهد آن هستیم.
وی افزود: امروز سطح سواد جامعه ما با هیچ یک از جوامع اطرافمان قابل مقایسه نیست، کدام کشور این حجم حریت و آزادی که ملت ما از آن بهره مند است، برخوردار است، امروز ملت ما خود تصمیم گیر در انتخاب مسئولینی که خدمت به کشور را در دست می گیرند، است.
سردار سلیمانی با اشاره به برخی از کشورها که اعتبار و آبروی خود را در اختیار آمریکا گذاشتند، عنوان کرد: برخی در کشور ما برداشت غلطی دارند و بر زبان جاری می کنند و من شنیده ام، شاید این حرفها را دلسوزانه می گویند که همانگونه که امام جام زهر در خصوص جنگ ایران و عراق نوشید امروز باید رهبر این جام زهر را در مقابل آمریکا بنوشد و این غفلت بزرگی است.
وی تاکید کرد: جام زهر جان تشیع، ایران اسلامی را می گیرد، این جام زهر قابل قیاس با قطعه نامه 598 نیست این جام جان انسانیت را می گیرد.
فرمانده سپاه قدس افزود: این حوادثی که اتفاق افتاد ملت ها از ما می پرسیدند که چه شده است، این ملت فقط حامی ملت ایران نیست بلکه اثر اساسی در جان ملت ها داشته است،
وی اضافه کرد: این ملت با ریشه کنی داعش خدمت به بشریت کرد، چطور می شود به این ملت سم نوشاند این جام با آن جام قابل مقایسه نیست، همچنین در کنار این همه سختی ها همه دشمنان اقرار می کنند که ایران پیروز شده است و ایران در جان ها جا گرفته است و بنده با این جمله ای که می گویند ایران منطقه را بلعید است، مخالف هستم.
سردار سلیمانی با اشاره به سیلی که حزب الله به رژیم تا داندان مسلح صهیونیست زد اظهار کرد: اگر این ایستادگی در ملت ما نبود هیچ یک از این اتفاقات در عالم اسلام رخ داده است، امکان پذیر نبود، کار بزرگی بر دوش داریم و طبیعی است که دشمن تحمل نمی کند و فشار می آورد اما ما به نصرت الهی اطمینان داریم.
وی ادامه داد: ما عبور ابراهیم وار ملت را از خرمن آتش دیدیم و امروز راه موفقیت ما در پیروی از رهبرمان این حکیم وارسته و والا مقام که همه وجودش عجین با وجود امام شده، است.
سردار سلیمانی بیان کرد: متاسفم بعضی نام پیروی از امام و خط امام بر خود می گذارند اما به جاری آنکه نامه سرگشاده به استکبار بنویسند نامه سرگشاده به ولی ایستاده در خط مقدم در مقابل دشمن می نویسند این هنر است؟ این نامش خط امام است؟
وی ادامه داد: من به بعضی از کسانی که به نوعی در گوشه نشسته اند عرض می کنم امروز این توقع از شما نیست بخواهید اسلام و ولی فقیه در مقابل گناه شما از شما عذرخواهی کنند و شما نام خط امام را بر خود می گذارید؟
فرمانده سپاه قدس افزود: خط امام این است آبرو در دست بگیرید و به خدمت او بروید نه اینکه در گوشه ای کز کرده و علیه نظامی و پز اپوزیسیون را بدهید. این غلط است.
وی اضافه کرد: البته خیلی ها مثل کف روی آب بودند و تحمل نکردند و فرار کردند و دیدم کسی با تز انقلابی به صورت همت سیلی زد (در سپاه تهران) امروز همان آدم مزدور آمریکا در آمریکا علیه ملت ایران جاسوسی می کند، لذا کسی بنیان اعتقادی او ضعیف باشد به اینجا می رسد، باید به خود هشدار دهیم و از خود مراقبت کنیم و تعلقات خود را زیر پا بگذاریم و اگر گذاشتیم می توانیم مثل شهدا به ملت خدمت کنیم، اما با تعلق حزبی و شخص این خدمت به جایی نمی رسد.
سردار سلیمانی در پایان خاطر نشان کرد: حفظ اجتماع ضروری است و ناجی است و اما این هماهنگی باید هماهنگی جان ها و دل ها شود.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جشنواره شهرستانی مطبوعات در رفسنجان برگزار می‌شود

هجوم ریزگردها درکرمان 28نفر را راهی مراکز درمانی کرد

آلودگی هوا در کرمان به مرحله خطرناک رسید/ تعطیلی ادارات دولتی

2 مورد حریق در کرمان اطفاء شد

هجوم ریزگردها در کرمان 28 نفر را راهی مراکز درمانی کرد

لزوم رسیدگی به سوءمدیریت در دانشگاه پیام نور استان کرمان

تعیین قیمت برای واحدهای صنفی توسط کمیسیون نظارت انجام شود

ورود دستگاه قضایی به بحث افزایش نامتعارف قیمت ها در کرمان

مردم نباید در تامین کالاهای اساسی دچار مشکل شوند

برخورد با گران فروشان و محتکران در کرمان تشدید می شود

2500 راس دام سنگین در زرند علیه تب برفکی مایه کوبی می شوند

وقوع دو مورد واژگونی خودرو در کرمان 2 کشته برجای گذاشت

نمایشگاه کتاب علوم قرآنی در زرند برپا می شود

اعزام 181 مبلغ در ماه رمضان به نقاط مختلف شهرستان زرند

مراقب ترفند جمع‌آوری نذورات مردمی از سوی مجرمان سایبری باشیم

خانواده های شهدا در اولویت جذب نیرو برای شهرداری کرمان هستند

10 زندانی زن جرایم غیر عمد چشم به راه مساعدت خیران هستند

اهدای کارخانه 4.5میلیارد تومانی برای کمک به خانواده های زندانیان

800 هزار هکتار از اراضی ملی جیرفت زیر پوشش طرح حفاظت مشارکتی است

موارد حریق عمدی در جنوب کرمان زیاد است

دو میلیارد تومان برای آزادی 112مددجوی جرایم غیرعمد کرمان نیاز است

شروع خدمات جدید و ارتقا یافته درمانی برای بازنشستگان فولاد از فردا /امکان استفاده از کلیه مراکز درمانی خصوصی درجه یک و دولتی مطرح استان

249 کارگاه ساختمانی پرخطر در کرمان شناسایی شد

ضرورت توجه ویژه به بهداشت و سلامت شهری در کرمان

برخورد با دست‌فروشان و عرضه‌کنندگان غیرقانونی پرندگان ضروری است

توجه خانواده های زرندی به تغذیه مناسب دانش آموزان در ماه رمضان

15 پرونده ساختمانی در کمیسیون ماده 100 مورد بررسی قرار گرفت

نیروی انتظامی مقتدرانه پشتیبان فعالیت های فرهنگی و توسعه ای است

103 عملیات اطفای حریق توسط آتش‌نشانان در کرمان انجام شد

اراضی خاتون آباد آماده واگذاری برای شهرک انرژی های تجدید پذیر

معین های فرهنگی در استان کرمان انتخاب می شوند

5.2 درصد از تعاونی های کشور در کرمان فعال هستند

بنای تاریخی یخدان لنگر در معرض تخریب قرار دارد

توصیه های بهداشتی در ماه مبارک رمضان/موارد تخلف را گزارش کنید

35 دانش آموز زرندی به مرحله استانی مسابقات قرآن راه یافتند

ثبت یک طلاق به ازاء هر 3.5 ازدواج در زرند

انتخابات هیئت رئیسه اتاق اصناف زرند برگزار شد

7500 کارت اهدای عضو صادر شده است

بازگشت مردم به روستاها/ اقتصاد مقاومتی چراغ خانه ها را روشن کرد

برگزاری مراسم جمع خوانی قرآن در بقاع متبرکه استان کرمان

طرح ضیافت الهی در کرمان برگزار می شود

اطلاعات واحدهای صنعتی کرمان به روز رسانی می شود

طرح واکسیناسیون دام های سنگین علیه تب برفکی آغاز شد

قاتل فراری بعد از گذشت 8 سال دستگیر شد

2100 نفر مبلغ در ماه رمضان به سراسر استان کرمان اعزام شدند

فعالیت آزادبرها مهم ترین چالش اعزام به عتبات عالیات است

آغاز روکش آسفالت در هشت محور شهر کرمان

موجودی پرونده های حوزه قضائی فاریاب 4 درصد کاهش یافته است

16 واحد صنفی متخلف در رودبارجنوب پلمب شد

دهیاران و شوراها نقش بسزایی در ایجاد امنیت اجتماعی دارند